reklama

Do Modranky sa po oprave chodníkov dostanete peši aj na bicykli bezpečne popri Trnávke

Trnavská samospráva odovzdala ešte na konci minulého roka do užívania dva vynovené úseky cestičiek určených pre chodcov aj cyklistov povedľa toku Trnávky.

Chodci aj cyklisti s príchodom jari ocenia úpravu nespevneného povrchu formou betónových kociek na približne kilometer dlhom úseku od Vlárskej po Mikovíniho ulicu.

Od mosta na Mikovíniho ulici pokračovala oprava prepojovacieho chodníka po Hraničnú ulicu do Modranky.

Tento úsek je dlhý 900 metrov.

prepojovaci-modranka
Prepojovací chodník medzi Modrankou a Trnavou

Povrch prepojovacieho chodníka je riešený z asfaltobetónu a poskytuje chodcom či cyklistom komfortnejšie využívanie cestičky v pokojnom prostredí okolia Trnávky.

Chodci a cyklisti môžu tak môžu obe cesty, ktoré pretína len Mikovíniho ulica, využívať ako bezpečnú spojnicu medzi Trnavou a Modrankou.

Z Trnavy sa na komunikáciu napojíte v smere od Tamaškovičovej na Vajslovu a pokračujete v smere do Modranky.

Začiatok chodníka vo Vajslovej doline:

Zväčšiť mapu

Pohľad od Mikovíniho ulice:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2013 14:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Do Modranky sa po oprave chodníkov dostanete peši aj na bicykli bezpečne popri Trnávke”

 1. 1
  Palko says:

  Keď tam večer postavia aj policajta, tak bude toto „… využívať ako bezpečnú spojnicu medzi Trnavou a Modrankou … “ platiť. Už tam bolo zopár pokusov od niektorých obyvateľov neďalekej bytovky na Linčianskej.
  Keď je tam vysoká kukurica, tak z nej môže v pohode vyskočiť ktokoľvek na prechádzajúceho občana.

 2. 2
  Ivan says:

  Tá oprava chodníka je fajn. Ešte keby bol aj ten kúsok od Vajslovej vyasfaltovaný namiesto použitia starých betónových štvorcov …
  Problémom je aj jednosmerka na Vajslovej. Častokrát ju cyklisti využívajú v protismere v rozpore so súčasnou organizáciou dopravy. Namiesto toho, aby bola celá Vajslova označená ako obytná zóna, t.j. zóna s možným zvýšeným pohybom chodcov a cyklistov po vozovke v oboch smeroch a obmedzenou rýchlosťou na 30km/h, preháňajú sa po nej jednosmerne autá bez obmedzenia, vyhýbajúc sa križovatke Bulharská/Tamaškovičova. Pritom pri výjazde od škôlky na Narcisovej, kde podľa súčasného riešenia majú prednosť práve vozidlá vychádzajúce odtiaľ, dochádza ku zbytočným kolíznym situáciám. Je len otázkou času, kedy tam dôjde ku vážnejšej dopravnej nehode ak sa niečo nezmení.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.