reklama

Detské ihrisko Gulliver vyzerá vďaka dobrovoľníkom opäť ako nové

Detský smiech, výskanie a jašenie drobcov vystriedali v sobotu 27. apríla na detskom ihrisku Gulliver v parku Antona Bernoláka zvuky elektrických brúsiek, dízlového agregátu, ale aj občasného popiskovania si amatérskych maliarov – natieračov.

Namiesto detí totiž obsadili ihrisko dobrovoľníci. K výzve občianskej iniciatívy Lepšia Trnava sa pripojili takmer dve desiatky ľudí, aby vo svojom voľnom čase pomohli s revitalizáciou poškodených častí obľúbeného detského ihriska otvoreného v roku 2005.

guliver-brigada-t
Sobotu si asi dvadsiatka dobrovoľníkov užívala na Gulliverovi v Bernolákovom parku

Hlavnou pracovnou náplňou partie dobrovoľníkov bolo zbrusovanie a odstraňovanie nasprejovaných graffity, nanášanie nových náterov na farebné časti ihriska a prirodzené oživovanie drevených častí pomocou moridla. Už v najbližších dňoch pribudne na ihrisku aj nový “čerstvý” štrk.

Revitalizácia Gullivera bola doteraz naším technicky najnáročnejším projektom. Myslím si, že sme sa nám ho spoločne podarilo zvládnuť. Deťom, ktoré prišli na ihrisko večer, sa nový výzor veľmi páčil – a to je pre mňa to najhlavnejšie, pretože ihrisko v parku je ich svetom,” hodnotil Peter Bročka z občianskeho združenia Lepšia Trnava a nezabudol poďakovať za pomoc všetkým, ktorí sa zapojili a venovali svoj voľný čas dobrej veci.

V Promenáde som strávil detstvo, preto som si vzal obnovu Gullivera ako veľkú výzvu. Ihrisko bolo veľmi počarbané. Myslím si, že po celodennej práci je rozdiel jasne viditeľný. Verím, že si drobci tento priestor v novom šate užijú,” doplnil.

Ochranné pracovné pomôcky, techniku a občerstvenie zabezpečilo Občianske združenie Lepšia Trnava, s dodávkou približne polovice spotrebovaného množstva farieb, moridla a štetcov pomohlo mesto.

Zostáva už len veriť, že súčasný vzhľad detského ihriska zostane v súčasnej podobe čo najdlhšie.

Lepšia Trnava v minulých týždňoch zorganizovala aj sériu štyroch Jarných upratovačiek verejných priestranstiev. V organizovaní, podpore a spájaní dobrovoľníkov z Trnavy plánuje iniciatívne pokračovať prostredníctvom ďalších pripravovaných projektov aj v budúcnosti.

Po vyše ôsmich hodinách poctivej roboty dostal Gulliver nový, sviežy vzhľad. Či sa práca ochotným ľuďom, ktorí sa nezištne zapojili a priložili ruku k dielu vydarila, môžete posúdiť z priložených fotografií.

FOTOGALÉRIA:
[Not a valid template]

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2013 10:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

17 komentárov pre “Detské ihrisko Gulliver vyzerá vďaka dobrovoľníkom opäť ako nové”

 1. 1
  andrea says:

  Veľa, veľa lajkov patrí týmto ľuďom, a dúfajme že to aspoň nejakú dobu vydrží v takom stave ako to je. Neviem, či sa v parku nachádzajú nejaké kamery, ale možno by nebolo na škodu, jednu umiestniť aj týmto smerom, aby prípadní vandali boli včas odchytení. Pretože dosť veľké množstvo odpadu zanecháva mládež, čo si v parku robia pri lavičkách piknik, plastové flaše, cig. ohorky, nahádzané vedľa košov, sprejeri ani nehovorím…asi by sa mestská polícia tadiaľ mala častejšie prechádzať, a všetkých prichytených pri poškodzovaní nahnať odpracovať svoj trest ako to robia v amerike. Tú hanbu by si pamätali…

 2. 2
  deMayer says:

  Dakujeme organizatorom a zucastnenym za vsetky deti a rodicov, ktory sem chodia travit cas. A dakujem mestu dopredu za to, ze sa bude starat o svoj majetok a investicie (nielen v pripade gulivera, ale aj dalsich ihrisk) aj napriek primitivom, ktori ho chodia nicit.

 3. 3
  betka says:

  Takeho Peta do kazdeho mesta a hned by to Slovensko bolo krajsie….Velka vdaka patri tomu “nasmu” trnavskemu :-)

 4. 4
  DPH says:

  Betka už nie je Gulivera.Výrok dňa PREĆO UŹ NENI PENAZI ,DOTERAZ VŹDY BOLI.

 5. 5
  Bezdomovec says:

  Poviné čítanie pre pracovníkov MÚ TRNAVA a obzvášť pre pani prednostku,ako to môže dopadnúť.V promenáde neporiadok stále, Gulivera cica papala a Peta darujeme do ameriky bez možnosti návratu.

 6. 6
  Bezdomovec says:

  Oko to len tak z dlhej chvíle poukázať na tie prevratné zmeny v Trnave.Nič osobné,ako sa hovorí sľuby sa sľubujú všetci sa radujú.To tý čo majú krátku pamäť.

 7. 7
  Jan says:

  Keby niekto rozmýšlal,tak by vedel,že ihrisko zavrela inšpekcia a že to ihrisko bude na budúci rok.Celý park sa revitalizovať.Nikomu asi projekt nič nehovorí..ale to nevadí..treba púšťať kačice do vetra,keď už ten Kopúnek nepíše,Vladko nemá lóve.

  • 7.1
   viktor says:

   V takom prípade by sa naše transparentné mesto nemalo báť to rozhodnutie inšpekcie iniciatívne ukázať.
   A pokiaľ ide o revitalizáciu parku – máte už info ako bude vyzerať detské ihrisko potom? Pretože potom to sú len slová do vetra. Zatiaľ sa totiž iba vie, že ostane Guliverovo telo a pieskovisko (ktoré je prakticky nevyužiteľné, pretože nie je oplotené a tak ho často využijú aj psíčkari)

 8. 8
  DPH says:

  V čase september a október zverejnené dva články.Definitívny vzhľad ihriska bude známi po architektonickej súťaž na promenádu a druhý z ihriska bude pieskovisko.Len aby boli šuchotavé,lebo teraz to tam vyzerá ako by sa tam zabávala Lepšia Trnava ked PETO vyhral voľby.To nemáte strach že sa tam niekomu stane úraz.

 9. 9
  Terasky says:

  Guliver poslúžil súčastnému vedeniu mesta ako kosák a kladivo pre vychodoslovenských umelcov. Môj architekt má iný zámer s promenádami tak sa musíme Gulivera okázalo zbaviť.Aj ked to bolo estetické a architektovicky zaujímavé detské ihrisko.Počkáme si na vývoj,v novom rozpočte je suma na novú promenádu. Alebo až v roku 2000 nikedy.

 10. 10
  Parva Roma says:

  …hlava a ruky tam možno ostanú

 11. 11
  simon says:

  Môže niekto zverejniť vizualizáciu nového vzhľadu promenády a nechať občanov volebného obvodu stred formou hlasovania vybrať návrh ktorý sa najviac bude páčiť a podielať sa aj na realizácii.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.