reklama

Budovu bývalej ZŠ V Jame získala do prenájmu na 30 rokov Univerzita sv. Cyrila a Metoda

Mestskú budovu bývalej Základnej školy V Jame na sídlisku Družba získala do prenájmu na 30 rokov Univerzita sv. Cyrila a Metoda (UCM).

Verejná vysoká škola užívala menšiu časť priestorov školy aj doteraz.

Od 1. júla 2013 si bude UCM po súhlase poslancov mestského zastupiteľstva prenajímať z celkovej plochy 7400 až 6600 metrov štvorcových.

Mesto si v objekte ponechá len priestory materskej školy s rozlohou 660 metrov štvorcových, ktorú otvorili v septembri 2011, a služobný byt.

zs-v-jame
Bývalá ZŠ V Jame na sídlisku Družba

Za prenájom bývalej základnej školy získa mesto 65-tisíc eur ročne. UCM bude na vlastné náklady uhrádzať aj náklady na energie.

Vysoká škola požiadala o prenájom školy pre nedostatok súčasných kapacít a v snahe o zabezpečenie lepších podmienok pre poskytovanie kvalitného pedagogického a vedecko-výskumného procesu pre študentov a pedagógov univerzity.

Dlhodobý prenájom na dobu 30 rokov žiada pre prípadnú možnosť uchádzať sa o čerpanie finančných prostriedkov zo štrukturálnych fondov v oblasti vysokého školstva.

Ulož ako PDF
Napísal 25. júna 2013 14:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Budovu bývalej ZŠ V Jame získala do prenájmu na 30 rokov Univerzita sv. Cyrila a Metoda”

  1. 1
    pavol j. says:

    to akoze ta “univerzita” tu chce byt este aj o 30 rokov?

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.