reklama

Jeden zo šiestich záujemcov o dom na Halenárskej ponúkol v súťaži 303-tisíc eur

Mesto Trnava v utorok vyhodnocovalo tri vyhlásené obchodné verejné súťaže.

Žiaden záujemca sa nenašiel len v prípade predaja bývalej ubytovne na Kollárovej ulici, ktorú mesto ponúklo s vyvolávacou cenou 1,2 milióna eur.

Do verejnej súťaže na predaj historického domu na Halenárskej ulici v Trnave sa prihlásilo šesť záujemcov, najvyššia ponuka dosiahla sumu 303-tisíc eur, čo je o 53-tisíc viac ako bola stanovená minimálna východisková cena,” informoval viceprimátor Bystrík Stanko.

Objekt, ktorý je zapísaný v zozname národných kultúrnych pamiatok, predávalo mesto po prvý raz v roku 2009 za 499-tisíc eur. Historický dom z roku 1862 tak zrejme našiel svojho majiteľa až teraz, na štvrtý pokus.

halenarska
Historický dom na Halenárskej ulici

Jeden záujemca prišiel so súťažným návrhom aj v prípade obchodnej verejnej súťaže na predaj pozemkov – zastavaných plôch, nádvorí a záhrad s celkovou rozlohou 2125 metrov štvorcových Pri Kalvárii.

Do tejto súťaže sa zapojil jeden záujemca a ponúkol 120 110 eur,” doplnil Stanko.

Východisková cena v tomto prípade bola 106 250 eur.

pri-kalvarii-pozemky
Geometrický plán s vyznačením pozemkov Pri Kalvárii

Ulož ako PDF
Napísal 18. februára 2014 18:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

18 komentárov pre “Jeden zo šiestich záujemcov o dom na Halenárskej ponúkol v súťaži 303-tisíc eur”

 1. 1
  ttss says:

  viac informácií by nebolo? kto to je, zámer, atď :)

  kujem.

 2. 2
  martin says:

  “najvyššia ponuka dosiahla sumu 303-tisíc eur, čo je o 53-tisíc ako bola stanovená minimálna východisková cena”, co tam ma byt, menej ci viac? :)

 3. 3
  kinder says:

  Len rozpredávajte, čoskoro bude Mesto Trnava ako subjekt bezdomovcom. O pár desaťročí budú Vaši vnuci čitať v knihách o histórii Trnavy “krásne” veci.

  • 3.1
   kinder says:

   Tu mínusku klikol ten čo predáva, alebo ten čo kupuje?

  • 3.2
   Kenny says:

   Ty sa sťažuješ, že sa rozpredávajú a ja by som ich dal zadarmo ak ich nový majiteľ zrekonštruuje: Mesto má vo vlastníctve niekoľko historických budov, na ktorých opravu nemá financie. A na ich opravu treba pravdepodobne súhlas pamiatkárov. To znamená, že náklady na rekonštrukciu sa budu blížiť k milión €, ak nie viac. Ale podľa teba je asi lepšie nechať tie budovy spadnúť, hlavne, že patria mestu. Ten, čo ponúkol takú sumu za zdevastovaný objekt si skôr zaslúži obdiv, hlavne keď rekonštrukcia pravdepodobne niekoľko krát prekročí kúpnu cenu. Holt ale v TT sa dávajú pozemky za 1€ iba vyvoleným.

   • 3.2.1
    kinder says:

    Bože môj! To si fakt taký naivný? Tak mestu sa to rekonštruovať neoplatí, ale súkromníkovi áno? Ani sa nedivím, že ten stav je taký aký je!

    • 3.2.1.1
     Fero Jahoda says:

     Mesto nebolo, nie je, ani by nemalo byt na to aby vlastnilo budovy, rekonstruovalo ich a prenajimalo. Nemoze podnikat v stavebnictve ani v realitach.

     • 3.2.1.1.1
      kinder says:

      Mesto má povinnosť sa starať o svoj majetok, alebo majetok zverený štátom. Z prenájmu majetku plynú do rozpočtu mesta peniaze. Az sa to všetko rozpredá, hádaj kto zaplatí ten výpadok prijímov? Dúfam že bývaš v Trnave a už máš nachystanú peňaženku.

      • 3.2.1.1.1.1
       Flego says:

       To nieje len o meste. Pred rokom 1989 kde si sa pozrel všetko bolo štátne, teda naše spoločné tzv. národný majetok. Za 25 rokov sme všetko úspešne rozpredali a teda logicky by sme mali mať veľa peňazí. Ale paradoxne máme len obrovské dlhy a stále dookola počúvame, že nie sú peniaze.

       • 3.2.1.1.1.1.1
        pedro says:

        a teraz ked patri nieco mestu tak to nie je nase spolocne a mozeme sa toho zbavit aj ked by z toho mohol byt dlhodobo profit? ten model ze predame to aby sme s tym zaplatali dieru v rozpocte uz od 1989 nefunguje. ked dokaze profitovat z budovy v meste miestny podnikatel a nedokaze to mesto tak treba vymenit vsetkych neschopnych pracovnikov na mestskom urade lebo nedokazu narabat so zverenymi prostriedkami. co podnikatel si pozicia 300 000 EUR lahsie ako mesto? urcite nie.

       • 3.2.1.1.1.1.2
        Fero Jahoda says:

        Ano, pravda je ze všetko bolo štátne, teda naše spoločné tzv. národný majetok a tak sa pristupovalo i k jeho udrzbe a opravam.
        Pamatam si ze ta budova je v strasnom stave uz min 20 rokov. Byvali v nej minulym rezimom prezieravo instalovani cigani. Samozrejme oni a zub casu ten objekt “zveladili” do sucastneho stavu. Takze o vela peniazoch nemoze byt ani reci.

      • 3.2.1.1.1.2
       Fero Jahoda says:

       Ok, suhlasim s tym staranim sa o majetok. Len pochybujem ze z tej ruiny ide prijem do kasy. Skor iba vydaj na vyhananie asocialov, ktory sa tam permanetne zapelesovali. Takisto plati, ze najprv by mesto do tej ruiny muselo narvat pekny kopec eur, az potom by v nepomere k vynalozenym peniazom danovych poplatnikov zacalo kasirovat najom. Navratnost tipujem na 30-50rokov. Podla mna toto by nemalo s efektivym vynakladanaim verejnych penazi z hola nic spolocne.

    • 3.2.1.2
     Kenny says:

     Koľko už bolo ponúknutých budov na predaj? Koľko sa ich predalo? Koľkokrát bola znižovaná cena? Keby sa to tak veľmi oplatilo už by boli všetky domy čo boli na predaj v súkromných rukách. Máme polochátrajúce centrum, ale hlavne, že je vlastníkom mesto.

 4. 4
  Dunčo says:

  Z roku 1862??? Na objekte je pamätná tabuľa, že tam sídlila Jelínkova tlačiareň v rokoch 1779 – 1816…

 5. 5
  Ujo Palo says:

  Dunčo, pamätná tabuľa tam už pekne dávno nie je.

 6. 6
  gdgd says:

  a opäť bývalá ubytovňa ostala na ocot……..hlavne, že ju rýchlo vypratali, lebo ju chceli opraviť a potom zistili, že na to nemajú!!! To sú teda hospodári, asi to dopadne ako s tou bývalou ,,prachárňou”

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.