reklama

Trnavskí colníci skontrolovali predajcov na tržniciach, predpisy porušila viac ako tretina

Trnavskí colníci skontrolovali v uplynulých dňoch elektronické registračné pokladnice u predajcov na trhových miestach. Zákon porušovalo podľa vyjadrenia hovorkyne Colného úradu Trnava až 36 % predajcov.

Na kontrolu dodržiavania ustanovení zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice si tentoraz trnavskí colníci vybrali na kontrolu trhové miesta v 16 mestách a obciach kraja, vrátane Trnavy.

Z 36 skontrolovaných predajných miest zistili porušenia v 13 prípadoch, v niektorých i trojnásobné.

trhovisko

ILUSTRAČNÉ FOTO

Najčastejším porušením zákona zo strany obchodníkov bolo nezaevidovanie tržby v pokladnici, nevydanie pokladničného dokladu a vydanie pokladničného dokladu, ktorý však nespĺňal náležitosti zákona.

V niektorých prípadoch boli pokuty uložené priamo na mieste v celkovej výške 2 270 eur. V ostatných sa vedú daňové konania vo veci porušenia predpisov.

Trnavskí colníci budú v takýchto kontrolách pokračovať i v ostatných mestách a obciach trnavského kraja, čím však nie je vylúčené, že sa vrátia opäť i na už skontrolované miesta,“ skonštatovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Švárna.

Ulož ako PDF
Napísal 14. mája 2014 12:19. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Spoločnosť. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Trnavskí colníci skontrolovali predajcov na tržniciach, predpisy porušila viac ako tretina”

 1. 1
  duch svaty says:

  presne tak, treba buzerovat babky s jablckami a malych remeselnikov ze nemaju registracne pokladnice, chuji. Tie smradlave cinske obchody plne lacnych handier co smrdia od naftalinu ale na kilometre treba obist. Tento stat ozaj len atomovka prelieci

 2. 2
  Flego says:

  Robia to dobre, ja ich chválim! Výpalné treba vyberať systematicky. Kam by sme prišli, keby hocikto zožral jabĺčko alebo mrkvičku a neodviedol 20% daň. Kde by sme potom zobrali peniaze na dotácie pre mecenášov politických strán a na predražené tendre? Každý, kto sa chce v tomto štáte nažrať, musí platiť, aj za obyčajný suchý rožok. Žiadnych drobných neplatičov tu nebudeme tolerovať, kradnúť môžu len naši kamaráti a len po miliónoch, veď nebudeme na kamošoch šetriť nie?

  • 2.1
   Flego says:

   Ešte na vysvetlenie pre tých mladších, čo nepamätajú doby dávno minulé: za komančov DPH neexistovala ale bola daň z obratu, ktorú neodvádzal každý ako dnes DPH ale len ten, kto dodával konečnému spotrebiteľovi, teda u potravín to bolo pri dodávke do maloobchodu. Táto daň bola nielen kladná ale u potravinárskych výrobkov bola záporná, čo znamenalo, že v obchode sa predávali potravina lacnejšie, než boli vyrobené a rozdiel dotoval štát formou vratky dane z obratu. Po revolúcii chcel štát rýchlejšie prísť k výberu dane, tak zaviedli DPH, ktorú platia už prvovýrobcovia. Vtedy ešte nebol štát tak nenažraný tak na potraviny, plyn, elektrinu, telefón, teda na ten základ, čo potrebuje každá domácnosť bola daň 6%. Potom za Dzurindu sa nižšia sadzba dane zrušila a po niekoľkých zmenách sa dostala na dnešných 20%. V praxi to znamená, že dôchodca, ktorý svojich 300 eur minie na bývanie a jedlo vráti 60 eur štátu formou DPH. No a našej super sociálnej vláde, ktorá je už 6 rokov pri moci to vyhovuje. Pretože tebe dôchodca musí stačiť, že ti pred voľbami dáme chlebíček a kvietok a potom pokojne zdochni hladom…..

 3. 3
  Floegoduty says:

  Spinavy colnici…. takto buzerovat chudakov…., bol by som rad ci so to dokazu aj na tych vyssich postoch.. posraty..uradnici nakopal by som ich volakde….

  • 3.1
   ja says:

   kazdy ma nejaku pracu a ta ma svoju napln prace. zaujimalo by ma, keby tvoji rodicia boli colníkmi a niekto podobny ako ty by ich nazyval „spinavymi colníkmi“. ci by sa ti pacilo, keby teba niekto urazal.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.