reklama

Ekofest pripravil najbohatší program v histórii. Hlavnou hviezdou sú Horkýže Slíže

Trnavské leto v Kamennom mlyne otvorí v sobotu 20. júna ôsmy ročník benefičného environmentálneho festivalu Ekofest.

Na základe mimoriadne pozitívnych ohlasov na vynikajúcu atmosféru minuloročného Ekofestu v prírodnom prostredí Kamenného mlyna, ktoré ešte väčšmi umocňuje environmentálnu ideu festivalu, sa organizátori rozhodli v týchto priestoroch zorganizovať Ekofest aj po druhý raz. V porovnaní s vlaňajškom bude síce komornejší a tichší, návštevníkom však poskytne väčší komfort a najbohatší environmentálny program v histórii.

Hlavný program Ekofestu sa začne v sobotu už o štrnástej hodine koncertom mladej trnavskej kapely Landfil, keďže dlhoročným cieľom organizátorov je poskytnúť na Ekofeste priestor na prezentáciu aj mladším domácim talentom. Po nich vystúpi známa trnavská formácia Golden Vein, ktorá si na Ekofest prizvala aj svojho hosťa Roba Miklu.
Kýbel mačiek je azda najkurióznejší názov kapely, ktorá sa na Ekofeste predstaví premiérovo, podobne ako kapela Neverback. Nebude mať veľké oči, kto si v pogu riadne skočí na koncerte Zoči Voči, ktorých vystrieda dobre známa skupina Gladiator.

Hlavný program vygraduje vystúpením najžiadanejšej festivalovej kapely Horkýže Slíže, ktorá na Ekofeste predvedie jedinečnú show s názvom Od Kuka do v Kamenáči kuká?! Multižánrovosť Ekofestu svojím vystúpením podčiarkne Majk Spirit, ktorý bude mať na festivale svoju premiéru. Smolu na záver bude mať ten, kto si na veselé tóny nezatancuje s kapelou Smola a hrušky.

h-s
Horkýže Slíže

Bohatý sprievodný program bude koncipovaný tak, aby si na svoje prišli všetky vekové skupiny návštevníkov. Ekofestu čoraz viac začínajú dominovať rôznorodé dokumentárne filmy s environmentálnou a osvetovou tematikou. V rámci ôsmeho ročníka budú mať návštevníci bezplatne k dispozícií až dvadsaťpäť filmov.

Premietanie sa začne už v piatok 19. júna o 9.30 v kine Hviezda a prvé dve pásma v dopoludňajších hodinách budú tradične vyhradené pre deti a študentov trnavských škôl. Tretie pásmo v popoludňajších a štvrté v podvečerných hodinách sú určené širokej verejnosti. Súčasťou programu v kine Hviezda bude aj výstava pod názvom Spolu z dielne šikovnej Trnavčanky Gabiky Hercegovej.

Environmentálny program v sobotu 20. júna sa začne o štrnástej hodine v salóniku hotela Koliba s bezplatným vstupom. Na úvod sa uskutoční premietanie dvoch dokumentárnych filmov, po ktorých bude nasledovať prvé pásmo prednášok.

Novinkou Ekofestu bude workshop, na ktorom si návštevníci môžu vyrobiť svoju ekotašku s logom festivalu, vďaka ktorej budú môcť zabudnúť na používanie igelitiek. Pripravený bude opäť aj program pre deti, ktoré sa budú môcť realizovať v tvorivých envirodielňach, chýbať nebude ani maľovanie na tvár či trampolína.

Environmentálny kolorit dotvoria dve výstavy talentovaných Trnavčaniek s titulmi (T)ouch a Hra farieb. Na kúpalisku v Kamennom mlyne bude pripravený športový program a samozrejmou súčasťou Ekofestu budú aj prezentácie rôznych environmentálnych združení a organizácií.

“Cieľom organizátorov je tento rok ponúknuť publiku nielen najbohatší sprievodný program v histórii, ale aj viac komfortu a komornejšiu atmosféru pri čo najnižších decibeloch. Kapacita festivalu bude preto trochu znížená, posilnené však budú stánky s občerstvením aj sociálne zariadenia, a po skončení festivalu bude zabezpečený odvoz návštevníkov mimoriadnymi polnočnými linkami č. 2 a 13 smerom na Linčiansku a Družbu. Prínosom bude opäť možnosť využiť na príjemné letné osvieženie kúpalisko Kamenný mlyn, ktoré je už otvorené,” informujú organizátori v tlačovej správe.

Vstupenky na program v amfiteátri zakúpite v predpredaji po 7 Eur v sieti Ticketportal, Predpredaj.sk, v CD Aquariuse a pod mestskou vežou. Na mieste bude vstupné 9 Eur, deti do 10 r., seniori nad 60 r. a osoby ZŤP majú vstup zdarma.

Výťažok bude venovaný na projekt Stromy pre Trnavu.

Ekofest_2015

Ulož ako PDF
Napísal 15. júna 2015 8:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

31 komentárov pre “Ekofest pripravil najbohatší program v histórii. Hlavnou hviezdou sú Horkýže Slíže”

 1. 1
  watchdog says:

  A viete o tom, že majiteľ agentúry ktorá bude Ekofestom likvidovať Kamenáč zlikvidoval uspešne Pracháreň a nikomu z mesta (ani z nového ani starého vedenia to nevadí)?

  • 1.1
   LoLoMestský says:

   Nechajte Dunu aj hlúpeho Lanča na pokoji. Sľúbil vernosť keď mu ten festival dovolíme a schválime. Dokonca sľúbil, že vysadí zopár stromov a vraj to bude dostatočná náhrada za ten zničený kamenáč.

   • 1.1.1
    Riaditeľ zemegule says:

    A ty si sľúbil, že budeš trollovať diskusie aj zadarmo, však?

    • 1.1.1.1
     j novotný says:

     Lančarič, prednášky sú výborné prečo dofrasa tam dávaš komerčné kapely ako mike spirit, horkíže slíže, gladiator atd.. v Trnave sa akože robí kultúra (tvrdá komercia nič viac ) pozri sa prosím ťa, ako sa vo svete robia tohto tipu festivaly. . Sám si spevákom v xxx to vás vychovávajú v Trnave asi len na regionálnych kokosinách pre papalášov spievať ale vysoká kultúra vám asi v tej TT nič nehovorí..ani nebude hovoriť. chce to asi ešte ďalšiu generáciu politikov.

     • 1.1.1.1.1
      Steve Boshnak says:

      musia tam dať aj takých,, inak im tam moc ludí nepríde.
      veď robí sa to pre penáze a z vlastného nikto nebude platiť pakšametle okolo “eko”festu

      • 1.1.1.1.1.1
       aladar says:

       Ekofest vždy bol benefičný projekt, a výťažok z neho vždy putoval na enviroment pre mesto Trnava : výsadbu ruží, 55 stromov pri nemocnici, výsadbu stromov na Prengu, obnova a záchrana Botanickej záhrady atď.
       Čo má a malo mesto z Lumenu? z pivnej 13-stky a pod.?

       • 1.1.1.1.1.1.1
        LoLoMestský says:

        Keby mesto dalo tie prachy, čo dáva ekofestu priamo do zelene a ekofest v kamenáči by zakázalo, tak by pre ekológiu v meste urobilo 100x viac, nemyslíš lančo?

        • 1.1.1.1.1.1.1.1
         Steve Boshnak says:

         + ten odpad čo sa vyprodukuje ;)
         ale tak, utvrdili sme sa v tom, že máme radi prírodu a zvieratá a to zrejme stačí.

         • 1.1.1.1.1.1.1.1.1
          Suzyquatro says:

          by ma zaujímal tvoj odpadkový kôš v domácnosti ako vyzerá….asi by som začala vo vlastnej kuchyni a až potom otvárala ústa…aj keď ide len o tie virtuálne

   • 1.1.2
    Suzyquatro says:

    Veľmi primitívny komentár. Na tvojom mieste zmením nick kámo ;-)

  • 1.2
   ja says:

   a ja sa teraz smejem na tom aký sú sprostý všetci voliči nezávisle závislých – furt im išlo len o lóve a vás už dávno majú v p.či hhahaha

 2. 2
  jaTTky says:

  Ked tu niekto nieco urobi, aby to tu zilo, hned sa proti nemu znesie sprska jedivatych slov.
  Co ste urobili vy, aby to tu zilo?
  watchdog: preco si nepodal trestne oznamenie ?
  To, ze sa vystavba z Kamennej cesty posunula az do kamenaca, neserie nikoho, ale ze ma byt v kamenaci festival, je velky problem.
  ja: ked chces aj Ty lóve, tak pre to nieco rob a necakaj, ze Ti ich niekto prinesie.

  Internetovi tlčhubovia.

  • 2.1
   j novotný says:

   Tvrdá komercia keď sa robí (v preklade čítaj- niečo sa urobi, aby to tu žilo) hnus.

   • 2.1.1
    j novotný says:

    Nato tu máte relax a podobné komerčné diskotékové žumpy. Ak by ste ten program koncipovali nekomerčne a zamerali sa viac na odbornú verejnosť, vaša podpora od mesta by bola opodstatnená . Ale agentúra duna vás asi ďaleko nepustí, počítam haha.

 3. 3
  Court says:

  festival Ekofest nenavštevujem a nepodporujem. Nech si syslí hlava syslí, čo si o sebe myslí….

 4. 4
  aladar says:

  Hm ” inteligentná diskusia “.

 5. 5
  Mirulik says:

  …a čo chránené územie? Ekofest dostal výnimku?

 6. 6
  palo says:

  A vystavba RD chranene uzemie neohrozuje? A tie ustavicne jazdiace Tatrovky okolo Koliby a niciace cesty? To nevidite? Prestane si drat prsty na internete a skuste zorganizovat Vy nieco, najlepsie nejaky protest proti vystavbe a velmi rad kopec ludi Vas pride podporit!

 7. 7
  karol says:

  Čo ekofest, ale táto úžasná technopárty v Sessleri, do rána, to bude bezva noc – http://heyevent.com/event/fmm3okwjmkqnsa/idem-na-techno-reset-open-air, pár pridr… smažiek a spať nebude celé mesto, ale čo chce človek pri takom vedení….

 8. 8
  aladar says:

  A Lumen bol v centre mesta 3 dni potichu ?
  A akí sú všetci spokojní.

  • 8.1
   Peter Klimo says:

   Nie su ludia spokojni, ani s Lumenom ani Trinastkou, ani s Ekofestom alebo Resetom
   Aby bolo jasne, mne osobne hluk a hlucna hudba neprekaza, ale skuste v tych horucavach uspavat male deti pri uzatvorenych oknach (kvoli hlasitej hudbe). Byvame na Kopanke, minuly vikend bol v tomto katastrofa, tym ludom ktori byvaju naozaj v tesnej blizkosti tychto eventov naozaj nezavidim…
   Podla mna by stalo za zvazenie tieto festivaly vystahovat kdesi mimo mesta na nejake volne priestranstvo – prospelo by to aj zabavychtivym – mohli by sa bavit dlhsie – a aj obcanom ktorych sucasny stav obmedzuje/obtazuje.

   • 8.1.1
    Juraj Fuzák says:

    pan Klimo, prvy krat s Vami suhlasim :)

    • 8.1.1.1
     fifo says:

     Tak tento raz tiež súhlasím s pánom Klimom.Pán Fúzak,bolo by dobré to prebrať na zastupiteľstve a násť nejaký pozemok,kde by sa to mohlo konať.Mali by ste veľké plus pre Trnavčanov!!!!!!!!!

 9. 9
  karol says:

  ten bol do polnoci a nie do rána

 10. 10
  papula says:

  No hlavne, ze to v meste zije. Ci uz pribudaju nove domy alebo prekopu jednu jedinu bezpecnu cestu do rekreacnej oblasti. Ekofest uz bol kritizovany koli konaniu sa v CHKO este predtym, ako sa tam zacalo s vystavbou domov.
  Ak sa dobre pamatam, proti ceste sa organizoval protest pred radnicou.
  Ale mozno keby niekto zorganizoval aj protest koni konaniu sa koncertu v CHKO, tak by prislo viac ludi.
  Ale co tak poslat prave v case konania koncertu inspekciu ZP a ochranarov. Myslite, ze by im zrusili koncert? Silne pochybujem.

 11. 11
  papula says:

  http://www.trnava.sk/sk/clanok/zivotne-prostredie

  Prehľad chránených území

  pre celé administratívne územie mesta platí všeobecná ochrana v prvom stupni ochrany podľa zákona č. 543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny
  v území sa nachádza Chránený areál (CHA) Trnavské rybníky v 4. stupni ochrany s ochranným pásmom v 3. stupni ochrany a dva chránené stromy na lokalite Kalvária v intraviláne mesta
  areál Trnavské rybníky bol vyhlásený za chránený k 1.6.1974 na ochranu vodného vtáctva a vodných biocenóz na vedecko-výskumné a náučné ciele, podľa miestneho územného systému ekologickej stability je regionálnym biocentrom a hodnotným ekostabilizujúcim prvkom v území
  v súčasnosti je genofondovou lokalitou vtákov, má hospodársky význam pre chov rýb a spolu s areálom Kamenného mlyna je jediným rekreačným zázemím mesta Trnava
  CHA Trnavské rybníky podlieha správe Štátnej ochrany prírody – chránená krajinná oblasť (ŠOP-S-CHKO) Malé Karpaty
  aby nedošlo k znehodnoteniu lokality Kamenného mlyna nadmernou návštevnosťou, mesto hľadá ďalšie možnosti pre budúce rozšírenie prímestskej rekreácie na svojom území.

  – See more at: http://www.trnava.sk/sk/clanok/zivotne-prostredie#sthash.awp2k5k1.dpuf

  • 11.1
   Suzyquatro says:

   Dobré ráno, to my už všetci dávno vieme, kto sme si na kamenáč nespomenuli v čase keď sme si o ňom prečítali jeden článok pred rokom v novinách. Ale oceňujem dohľadanie ;-)

 12. 12
  jana says:

  Jeej to je super, pan poslanec prinasa do kamenca obciansku vybavenost, ktora tam chyba! Ked si obyvatelia nemaju dat kde kavu a pod., tak si aspon zaspievaju!

 13. 13
  ochranca EKO :) says:

  ako ???
  zasa tento rok ?
  co ma toto s ochranou a ekologiou ?
  100 db ? zavolajte hygienikov prosim a skutocnych ochrancov a zstavte to !

 14. 14
  ochranca EKO :) says:

  http://www.trnava.sk/sk/clanok/zivotne-prostredie
  Prehľad chránených území
  pre celé administratívne územie mesta platí všeobecná ochrana v prvom stupni ochrany podľa zákona č. 543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny
  v území sa nachádza Chránený areál (CHA) Trnavské rybníky v 4. stupni ochrany s ochranným pásmom v 3. stupni ochrany a dva chránené stromy na lokalite Kalvária v intraviláne mesta
  areál Trnavské rybníky bol vyhlásený za chránený k 1.6.1974 na ochranu vodného vtáctva a vodných biocenóz na vedecko-výskumné a náučné ciele, podľa miestneho územného systému ekologickej stability je regionálnym biocentrom a hodnotným ekostabilizujúcim prvkom v území
  v súčasnosti je genofondovou lokalitou vtákov, má hospodársky význam pre chov rýb a spolu s areálom Kamenného mlyna je jediným rekreačným zázemím mesta Trnava
  CHA Trnavské rybníky podlieha správe Štátnej ochrany prírody – chránená krajinná oblasť (ŠOP-S-CHKO) Malé Karpaty
  aby nedošlo k znehodnoteniu lokality Kamenného mlyna nadmernou návštevnosťou, mesto hľadá ďalšie možnosti pre budúce rozšírenie prímestskej rekreácie na svojom území.
  – See more at: http://www.trnava.sk/sk/clanok/zivotne-prostredie#sthash.awp2k5k1.dpuf

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.