reklama

Letná Zóna bez peňazí bude už túto sobotu na pešej zóne

Príďte sa rozdarovať alebo urobiť druhým radosť na letnú Zónu bez peňazí, ktorá sa v Trnave uskutoční už túto sobotu 4. júla.

Knihy, šperky, tašky, školské potreby, letné zachovalé oblečenie, hračky, drobné kuchynské potreby – to všetko môžete priniesť na letnú zónu bez peňazí, ktorá sa uskutoční v priestoroch bývalého kníhkupectva pod stĺpami na Hlavnej 8 v Trnave.

Urobte druhým radosť

Na zónu môže prísť každý, kto chce druhým či sebe urobiť radosť. A to všetko bez peňazí. „Cieľom podujatia je darovať veci, ktoré sú pekné, majú stále hodnotu, ale už ich doma nepotrebujeme. Na druhej strane môžu si môžu nájsť nového majiteľa a poslúžiť druhým,“ vysvetľuje jedna z organizátoriek Petra Nagyová.

Trnavčania môžu priniesť veci, ktoré sú ešte využiteľné a majú svoju hodnotu. „Minulý rok si napríklad nového majiteľa našiel kočík, detský bicykel a dokonca autosedačka. Na zóne uvítame potreby do domácnosti, školské potreby, ale aj trvanlivé potraviny ako cestoviny, múku, strukoviny, cukor či konzervy, ktoré sú ešte v záruke. Tie poputujú ľuďom a rodinám v núdzi, o ktoré sa v meste starajú charitatívne organizácie,“ dodáva ďalšia z organizátoriek Lenka Juríková.

zona-bez-penazi1

Veci zo zóny poputujú núdznym

Veci, ktoré po zóne ostanú, poputujú rodinám ľuďom v núdzi a organizáciám ako Kocúrkovo, Trnavská arcidiecézna charita, Červený kríž a ďalším, ktoré sa im venujú.

„Mnohé organizácie, ktoré fungujú v našom meste, robia nenahraditeľnú prácu. Často ich nepoznáme a málokedy si to uvedomujeme. Aj takýmto spôsobom chceme ukázať ľuďom v meste, aby sme si viac všímali svojich susedov a pokiaľ je to možné, robili spoločne niečo pre svoje okolie,“ vysvetľujú organizátorky.

Zároveň upozorňujú, že počas zóny budú zbierať len zachovalé a hodnotné veci. „Cieľom zóny nie je upratať si šatník a vyhodiť staré veci po sebe či príbuzných, ktorých nám je ľúto. Z oblečenia budeme zbierať výlučne zachovalé, čisté a bežne nositeľné letné oblečenie, ktoré nie je staršie ako 5 rokov,“ pripomínajú.

Zóny bez peňazí sa zapája čoraz viac dobrovoľníkov. Aj vďaka nim sa počas nej opäť otvorí útulná čajovňa, v ktorej nebudú chýbať rôzne dobroty, detský kútik a tvorivé dielne pre deti. Organizátorky uvažujú aj nad susedským piknikom.

zona-bez-penazi2

Ulož ako PDF
Napísal 1. júla 2015 8:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.