reklama

PSA chystá spustenie nového modelu, automobilka preinvestuje v Trnave 80 miliónov eur

Viac ako 150 zástupcov 60 spoločností z rôznych častí Európy, predovšetkým z regiónu strednej a východnej Európy a zo Slovenska, sa tento týždeň zišlo v priestoroch trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia na konferencii dodávateľov nového modelu.

Podľa slov Natálie Kozmelovej z trnavskej automobilky ide o súčasť intenzívnych príprav výroby nového modelu Citroën, ktorú vedenie automobilky v Trnave oznámilo koncom marca tohto roku.

„Model sa bude spočiatku vyrábať len na Slovensku, a preto má skupina veľký záujem získať preň dodávateľov z okolia čo najbližšie k automobilke v Trnave,“ priblížila.

Výrobu nového modelu plánuje automobilka spustiť v roku 2016.

psa

Ilustračné foto

Súčasťou programu, v ktorom boli dodávatelia rozdelení do skupín, boli aj prehliadky výroby v prevádzkach montáž, logistika a výstupná kontrola kvality.

„Bola to príležitosť ukázať dodávateľom našu automobilku ako miesto produkcie nového modelu a hovoriť s nimi o vysokých nárokoch na kvalitu, dodacie lehoty, či náklady, aby jeho budúci majitelia dostali produkt špičkovej kvality,“ povedal generálny riaditeľ automobilky Rémi Girardon.

Z celkovej investície viac ako 300 miliónov eur do nového modelu smeruje skupina PSA Peugeot Citroën okolo 80 miliónov eur do Trnavy.

Ide o investície do moderných technológií predovšetkým v prevádzke zvarovňa. V industriálnej časti projektového tímu nového modelu pre Trnavu pracuje výhradne lokálny technický personál zo slovenskej automobilky.

Umiestnenie výroby nového modelu v trnavskom výrobnom centre posilní jeho budúcu špecializáciu na modely segmentu B Mainstream a potvrdí profiláciu Trnavy ako „výnimočného závodu“ pre výrobu tohto segmentu.

Ulož ako PDF
Napísal 3. júla 2015 11:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.