reklama

Desiatky akcií, hudba, spev, divadlo. Prinášame program Vianočných trhov 2015 v Trnave

Aj v tomto roku ožije centrum Trnavy na celý jeden mesiac desiatkami kultúrnych akcií. Vianočné trhy 2015 prinesú na Trojičnom námestí koncerty, tradície, hudbu, spev, divadlá aj niekoľko sprievodných podujatí.

Slávnostné otvorenie trhov sa uskutoční v piatok 27. novembra na Trojičnom námestí už tradične v spojení s rozvietením vianočného stromu o 18. hodine.

Skladba kultúrneho programu Vianočných trhov stojí aj v tomto roku na pestrosti ponuky podujatí a žánrov.

Na hlavnom pódiu sa predstavia hudobné skupiny mnohých hudobých štýlov ako sú rock, pop, rock ‘n roll, country, šlágre, oldies, jazz a ďalšie.

Samozrejmosťou je široká ponuka vystúpení s ľudovou tematikou v podobe folklórnych skupín alebo speváckych zborov.

vt15-t

Vianočné trhy už tradične nie sú o veľkých hudobných hviezdach šoubiznisu, organizátori skôr pozývajú kapely a šikovných hudobníkov z trnavského regiónu.

Ale aj napriek tomu sa návštevníci Trojičného námestia môžu tešiť na množstvo skvelých hudobných a speváckych výkonov.

Zo známejších mien sa na hlavnom pódiu predstavia napríklad Samuel Tomeček, Paulína Ištvancová, Miloš Biháry, Dynamo Team, Bystrík Band alebo Vrbovské Vŕby.

Pozornosť fanúšikov rockovej hudby iste upúta koncert kapely pod vedením jedného z najlepších a najžiadanejších slovenských bubeníkov Martina Valihoru.

Súčasťou širokej kultúrnej ponuky bude na námestí bude opäť aj zapaľovanie adventných sviec spojené s vystúpeniami speváckych zborov a príhovormi kňazov vždy v sobotu podvečer, organizátori aj v tomto roku zaradili do programovej štruktúry nedeľné divadelné predstavenia pre deti.

Každú sobotu sa budú v centre Trnavy predávať čerstvé zabíjačkové špeciality.

Atrakciou a oživením programu bude po úspechu z minulého roka exhibičné vystúpenie otužilcov z klubu Trnavskí bíli medvedi v bazéne s ľadovou vodou pod vianočným stromom.
V tomto roku sa k trnavským otužilcom pridajú ich kolegovia z ďalších slovenských miest.

Svoje tradičné miesto majú na Vianočných trhoch aj viaceré podujatia mestskej samosprávy. Dobrú vôľu budú môcť návštevníci prejaviť v charitatívnom stánku, ktorý bude sprístupnený počas celého trvania trhov a ponúkne výrobky zdravotne postihnutých a občianskych združení.

Trhy navštívia aj skauti, aby odovzdali Trnavčanom Betlehemské svetlo.

Tohtoročnou novinkou je okrem klziska pred radnicou, ktoré bude fungovať od 20. novembra až do polovice januára denne od 10. do 20. hodiny, aj štedrá večera pre osamelých a ľudí bez domova.

Podávať sa bude na Štedrý deň popoludní.

PROGRAM VIANOČNÝCH TRHOV 2015 V TRNAVE:
(pre zväčšenie kliknite na plagát)
vianocne-trhy-prog2015

Ulož ako PDF
Napísal 17. novembra 2015 21:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Desiatky akcií, hudba, spev, divadlo. Prinášame program Vianočných trhov 2015 v Trnave”

 1. 1
  serena says:

  Hlavne tá “búda” pred radnicou je úžasná, najprv zavesíme výzdobu a potom ju prekryjeme “nádherou”, to sa zase podarilo, to môže byť len v Trnave.

 2. 2
  hantuchová says:

  To sme fakt takí chudáci, aby sme mali pred radnicou takúto hnusnú unimobunku??? Horná Dolná sa môže schovať…

  • 2.1
   cibulkova says:

   Kde je vola, tam je cesta – zjavne tu bola vola dat do mesta tuto nadheru, hlavne ze inde sa odkryva historicka dlazba.
   Keby organizator tu budu aspon zladil s tymi stankami na namesti, nech to tak nekole oci. Ale tak chlapi na toto cit nemaju.
   Inak je super, ze sa tu snazia ozivit mesto a pritiahnut ludi aj niecim normalnym, len maly kusok a bude to uplne super.

 3. 3
  Jozef Javorek says:

  Tú zabíjačku na námestí by som zrušil, a nahradil ju wegánskými hodami.(Je vidieť, že program zostavujú sedláci-cibula a klobása, hurá do autobusu :D)

  • 3.1
   palo says:

   jozef, takýmto prístupom si ľudí na svoju stranu nezískaš ………
   žial mám osobnú skúsenosť s militantnými vegetraiánmi, vegánmi, vitariánmi, rawistami, vreckovkariánmi a to ako vedia nevtieravo reprezentovať svoj iný názor na výživu ….
   http://goo.gl/eSaOUD

   voľne preložím
   Koho budeš jesť dnes?
   Zvieratá nie sú veci.
   Keď ich ješ alebo využívaš – používať, ješ niekoho.
   Nie niečo.
   Staň sa vegánom

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.