reklama

City Arena získala ocenenie za najlepšie nové obchodné centrum roka 2015

Medzinárodná odborná porota rešpektovaného realitného magazínu Constrution & Investment Journal v jednej z najsledovanejších kategórií tradičných 2015 CIJ Awards, ktoré hodnotia trh komerčných nehnuteľností na Slovensku aj v ďalších krajinách Európy udelila prvé miesto za Najlepšie nové obchodné centrum roka 2015 trnavskej City Arene.

O túto trofej sa uchádzali aj bratislavské Bory Mall (developer Penta Investments) a Forum Poprad (Multi Veste Slovakia 2).

„Oceneniu sa samozrejme veľmi teším. Trnavská CITY ARENA si tento titul určite zaslúži,“ hovorí Ing. Arch. Pavol Adamec, predseda predstavenstva developera City Arena Plus, a.s. a architekt celého projektu.

adamec-cechovic
Pavol Adamec a Jozef Čechovič z predstavenstva spoločnosti City Arena

„Ako trnavskí lokálpatrioti sme chceli urobiť pre naše mesto niečo výnimočné. Spojenie futbalového štadióna a nákupného centra je unikátne aj v širšom stredoeurópskom meradle. Po štyroch mesiacoch prevádzky a viac ako milióne nakupujúcich a takmer stotisíc návštevníkoch štadióna môžem konštatovať, že všetko funguje podľa očakávaní. Doprava, parkovanie ani mestský život neutrpeli žiadnu ujmu, práve naopak. Naopak, náš projekt zaplnil dieru v centre mesta a priniesol Trnavu na prvé stránky slovenských aj zahraničných médií v tom najpozitívnejšom svetle.“

Trnavské nákupné centrum CITY ARENA je súčasťou multifunkčného areálu zahŕňajúceho aj Štadión Antona Malatinského s kapacitou 19 000 futbalových fanúšikov. V City Arene nájdu nakupujúci viac ako 120 obchodov.

city-arena
Projekt slávnostne otvorili v auguste 2015

Constrution & Investment Journal (CIJ) prináša najnovšie on-line aj off-line spravodajstvo o komerčných nehnuteľnostiach, z celej Európy a USA. CIJ Awards sa počas deviatich rokov vďaka spolupráci so najväčšími finančnými inštitúciami, realitnými poradcami a stavovskými organizáciami stala rešpektovaným podujatím, ktorého výsledky so zaujatím sleduje celý realitný a finančný trh.

Ulož ako PDF
Napísal 16. decembra 2015 12:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

52 komentárov pre “City Arena získala ocenenie za najlepšie nové obchodné centrum roka 2015”

 1. 1
  viktor says:

  Dá sa niekde na internete zistiť, či je už skolaudovaná?

 2. 2

  “Doprava, parkovanie ani mestský život neutrpeli žiadnu ujmu, práve naopak”

  to sa asi pomýlili a chceli to inak napísať.

  Inak to prepojenie nákupného centra so štadionom som si predstavoval tak, že z obchodného centra povedú chodby priamo na jednu z tribún,
  žial takto sú to stále dva samostatné priestory.
  ak sa mýlim opravte ma :-*

  • 2.1
   viktor says:

   Na VIP tribúnu sa ide cez garáže pod obchodným centrom.

  • 2.2
   HP says:

   Steve, s tými chodbami to máš teda úplne pomýlené

  • 2.3
   drnco says:

   Začiatok textu je v poriadku, len to zle pokračuje. Správne malo byť: …neutrpeli žiadnu ujmu, práve naopak: UTRPELI. Problem je aj v nevyuživani parkovacich miest v komplexe, a potom sú obsadené miesta na sídliskach; za to uz investor nemôže
   Ale pohľad z ulice je určite lepší než na predchádzajuce trciace tribúny…

 3. 3
  blesk says:

  “Doprava, parkovanie ani mestský život neutrpeli žiadnu ujmu, práve naopak. Naopak, náš projekt zaplnil dieru v centre mesta a priniesol Trnavu na prvé stránky slovenských aj zahraničných médií v tom najpozitívnejšom svetle.“

  Správne malo byť: Doprava, parkovanie a ja mestský život dostali na frak,to je fakt. Skutočne, náš projekt zaslepil dokonale panorámu Trnavy v centre mesta a keby ľudia vedeli ako to všetko bolo, priniesol by Trnavu na prvé stránky slovenských aj zahraničných médií.

  Nech sa pánko ide dnes pozrieť čo sa deje v centre dnes a to vďaka iba jednému dočasne osadenému zákazu vjazdu pri tej CITY BÚDKE.

 4. 4
  jozo says:

  Mafii a zločincom sa dobre podniká!

 5. 5
  rena says:

  Večne nespokojní, neviem kto by už len obyvateľom Trnavy vyhovel…..

 6. 6
  jozo says:

  Zlodeji patria do basy mila renka!

 7. 7
  kuki says:

  prave som sa odtial vratil a je mi zo seba na vracanie

  • 7.1
   Jan says:

   Tu je to len vzorka nespokojencov , ako aj ty ,čo sa sam zo seba povracáš. Naštastie tých čo navštevuju city arenu sem ani nepáchnu , lebo je to tu zbytočné. Tá ista zakomplexovana skupinka ludi, čo neustale frfle na všetko. Naštastie tá OBROVSKA návštevnost city areny hovorí za všetko. Pekný večer

  • 7.2
 8. 8
  Lucio says:

  Mna by zaujimalo kedy dokoncia lávku, postavia sochu Malatinskeho,odstrania zatekanie do garazi, nafarbia prefabrikaty na stadione, upravia lávkové konzoly,urobia detsky kutik na stadione,nafarbia schodiska lebo su natrete ako keby to natieral Adamec samotny. A kedy to skolauduju,dakujem :-)))

  • 8.1
   viktor says:

   Detský kútik otvorili tento týždeň, ceny sú od 3,50€/h ;)

   Mňa by skôr zaujímalo, kedy zatrávnia strechu, opravia hradby, potiahnu ich po Športovú, spravia križovatku Hlboká/Kollárova/Spartakovská/Sladovnícka bezbariérovú, dobudujú odbočovací pruh z Kollárovej na Sladovnícku, spustia garáže na plnú kapacitu, poriešia prechod na Kollárovej, zlegalizujú LCD panel, a možno aj skolaudujú, nech Ti dám aspoň v niečom za pravdu… Ale zas veď majú čas, stavba otvorená, v dočasnom užívaní, tak kam sa ponáhľať.

   A nech nie som OT, keď čítam “Doprava, parkovanie ani mestský život neutrpeli žiadnu ujmu, práve naopak. Naopak, náš projekt zaplnil dieru v centre mesta..” neverím svojim očiam, to, čo vídam každý deň na Kollárovej nemôže byť pravda. Alebo to myslel doslovne – autami.

 9. 9
  noha says:

  Už si videl náter prefabrikátov tohoto typu? Čo si sa s konom zrazil?

 10. 10
  tictac says:

  Toto bude pamiatka na zločiny tohoto červeného režimu, tak ako boli sochy lenina pamiatky na zločiny ich otcov. Bezbrehé kradnutie a mafia v celej štruktúre štátu až po políciu, to jr vizitka pohrobkom komunistického režimu.

 11. 11
  jozo says:

  Zacal to Vladimír Mecar, ktorý daval vraždiť ľudí a začal rozdávať štátne podniky darmozracom, casnikom- privatizerom, ktorý financne dotuje politické strany Smer,v Trnave aj KDH a tiež platí kopunikovi ten hnoj!

 12. 12
  andrej says:

  Tak ten zapredaný Kopunik nedá pokoj ani na Vianoce.Mafia musí prichádzať o veľké peniaze!Tak náš Mikuško si zamestnal čírou náhodou Gabka a tiež Kvetku Tibenskú!Pozrime sa robí hlavnú kontrolórku.Vyhrala súťaž transparentne…Tento Kopunik už nevie čo píše.Raz kritizuje Bročku,že dovolil,aby Foltín bol riaditeľ Tavosu a potom ho zas kritizuje,že ho nevymenoval!Je to človek,čo bude silno na ………..Už nenapíše,že človek čo ho dotuje dostal od štátu dotáciu 12 mil. eur na vytvorenie pracovných miest a žiadne nevytvoril!

 13. 13
  andrej says:

  nárok

  Nádej na získanie novej práce v ľuďoch pred troma rokmi prebudil podnikateľ Vladimír Poór. S plánom obnoviť sklársku výrobu a zamestnať stovky ľudí v regióne odklepla vláda Roberta Fica v máji 2014 Poórovej firme Poltár Crystal & Steel dotáciu vo výške 12 miliónov eur. Spoločnosť mala na oplátku vytvoriť 400 pracovných miest, sklárne mali opäť vyrábať strojovo fúkané a lisované výrobky.

  Dodnes Poór v Poltári sklársku výrobu neobnovil. Stretnúť sa nechcel a na otázky mailom sa rozhodol neodpovedať. Otázne tak ostáva, či firma Poltár Crystal & Steel rozbehne sklársku výrobu tento rok, budúci rok alebo vôbec.

  Nárok na peniaze má firma stále, doteraz z nich nevyčerpala ani euro. Štát však dotáciu nezrušil. O ďalšom postupe sa rozhodne až koncom apríla, dovtedy musí firma predložiť ročnú správu. „Po podaní tejto správy posúdime ďalší postup,“ povedala hovorkyňa ministerstva hospodárstva Miriam Žiaková.

  V budove bývalých sklárni je v súčasnosti strojárska výroba. Pri letmom pohľade na fabriku sa však zdá, že sa v nej vo veľkom nič nevyrába. Podľa Poltárčanov tam pracuje maximálne 30 ľudí. Pred vchodom sa okolo jednej popoludní, teda v čase, keď sa väčšinou menia zmeny, pohybujú len dvaja muži. Vyzerajú ako vrátnici.
  Výroba skla v okrese Poltár (16 fotografií)
  Ilustračné foto.Ilustračné foto. (zdroj: SME – Jozef Jakubčo)
  Posledná sklárska firma doplatila na sankcie

  Poltárčania sú z toho, ako to so závodom dopadlo, sklamaní. Ešte pri ohlásení investície Poórom mnohí dúfali, že sa tradícia do regiónu vráti. A s ňou aj život do mesta.

  ,,Veril som, že sklárne ešte otvorí, keď už sa hrá na veľkého milionára. Fico nasľuboval, aj Poór nasľuboval. Potom povedal, že najskôr postaví trnavský štadión a až neskôr sa pustí do sklárni. Ale už neverím, že ich otvorí,” hovorí Dušan Pribula. V sklárňach Slovglass Poltár pracoval od roku 1985 až do konca roka 2011, keď firma definitívne skrachovala. Po krachu sklární bol pol roka na úrade práce. Privyrábal si rôznymi prácami.
  Inzercia

  Rozprávame sa s ním priamo v Sonne Chrystal počas prehliadky firmy, kde v súčasnosti pracuje. Sedí v rohu miestnosti pri veľkom stoji a brúsi väčší krištáľový pohár. „Trčanovci zlanárili, aby som prišiel sem. Takto je to lepšie, prídem ráno do práce, odrobím si svoje a idem domov. Len je pravda, že sa musím starať o ľudí, lebo som majster,“ hovorí Pribula.

  Okrem Pribulu v miestnosti sedí osem až desať brúsičov. Sú medzi nimi aj ženy. O poschodie nižšie cítiť na chodbe vôňu borovíc či eukalyptu. Majú tu aromalampy?

  „Nie, tak vonia tekuté zlato,“ vysvetľuje Andrej Trčan. Krištáľové výrobky sa najskôr vybrúsia, potom sa na ne namaľujú zlaté vzory. Zvyšné plochy sa natrú sadrou a výrobok sa vypáli v peci.

  Andrej Trčan ukazuje aj ďalšie stroje, ktoré nakúpili pred dvoma rokmi zo zavretých veľkých sklárni. Dovážali sklo z Česka, a preto chceli rozbehnúť vlastnú výrobu s 30 ľuďmi.

  Plány im prekazili sankcie s Ruskom, kam vyvážali až 60 až 70 percent produkcie. Teraz je to len 20 percent. „Rusi obchodujú v dolároch a teraz je to pre nich už drahé. Otriasa to nami, ale držíme sa zubami nechtami, nechceme prepúšťať. Nájsť si dobrú pracovnú silu je ťažké. Ľudí si zaúčame,“ vysvetľuje Andrejova mama Alena Trčanová.

  Otriasa to nami, ale držíme sa zubami nechtami, nechceme prepúšťať. Nájsť si dobrú pracovnú silu je ťažké. Ľudí si zaúčame

  — Alena Trčanová

  Finančnú pomoc od štátu však nechcú. Doteraz všetko vybudovali sami, len cez pôžičky v banke.

  Mnoho zamestnancov k nim prišlo ešte zo starých sklárni. Zaučiť nového brúsiča podľa Trčanovej trvá aj päť rokov, preto sa v súčasnosti snažia rozbehnúť spoluprácu s miestnou strednou školou.

  Sklárstvo sa v meste nevyučuje už od roku 2008. ,,Nebolo žiakov. Budúci rok chceme opäť otvoriť ročník. Dúfame, že sa nazbiera aspoň osem detí. Ak by sa to podarilo, chodili by sa zaúčať priamo aj do Sonne Chrystal,” hovorí riaditeľ Strednej spojenej školy Dušan Zdechovan. Od septembra škola zorganizovala už deväť exkurzií.

  ,,Chceli sme spolupracovať aj s veľkými sklárňami. Po tom, keď z nich odišiel bývalý riaditeľ Pavel Petrech to utíchlo. Teraz je tam strojárska výroba, tú nevyučujeme a ministerstvo školstva nás do nových odborov nepustí,” hovorí Zdechovan.
  Ilustračné foto
  Život a školy v meste pomaly zanikajú

  Spojená stredná škola spája odbory sklárstvo, poľnohospodárstvo a lesníctvo a gymnázium. Kedysi to boli samostatné školy, v každej z nich študovalo viac ako 250 detí. Po krachu sklárni mnoho rodín z Poltára odišlo.

  Niektorí za sklárňami do Česka, ďalší za prácou do zahraničia a niektorí sa len presťahovali do iných miest. Počet detí klesal a aj tie, čo v Poltári ostali bývať, uprednostňujú dnes skôr stredné školy v okolitých väčších mestách. Ani gymnázium už na budúci rok pre nedostatok detí svoje triedy neotvorí.

  ,,Možno, ak by sa tu sklárstvo rozbehlo, záujem by sa obnovil. Len ľudia potrebujú vidieť, že to tu má budúcnosť,” hovorí Zdechovan.

  Bojí sa, že čoskoro začne mať existenčné problémy aj odbor poľnohospodárstvo a lesníctvo. Starší učitelia pomaly pôjdu do dôchodku a mladých skúsenejších za 600-eurový plat prilákať do školy nevedia. Riaditeľ sa obáva aj nedostatku študentov. ,,Už tretiakov drevorubačov nám ťahajú do hôr, na čiernu prácu. Platia ich na ruku,” hovorí Zdechovan.
  Inzercia

  Mladí, ktorí prácu nenájdu alebo chcú lepšie žiť, z mesta podľa Zdechovana odchádzajú. Jeho dve dcéry študujú na vysokej škole v Košiciach a v Ostrave. Ani jedna sa neplánuje do Poltára vrátiť.

  Za prácou vycestovala aj 27-ročná Mária Cieniková. Stretávame ju v centre mesta. Na námestí s pomníkom venovaným obetiam druhej svetovej vojny sa okrem nej pohybuje krátko po obede len zopár ľudí, zväčša deti zo základnej školy.

  Cieniková vyštudovala environmentalistiku vo Zvolene, po škole si prácu v regióne nenašla, momentálne je opatrovateľkou v Rakúsku. Sťahovať za prácou sa jej však nechce, rada by ostala doma. ,,Väčšina ľudí, čo poznám, chce odísť, buď do väčších miest ako je Bratislava či inde na západ alebo do zahraničia,” hovorí.

  V Poltárskych sklárňach bol kedysi zamestnaný aj jej brat, dnes pracuje ako kamionista. Ak by sa aj sklárne otvorili, zrejme by sa v nich už zamestnať nechcel. ,,My sme aj čakali, že to takto dopadne. Neverili sme, že ich otvoria,” dodáva.

  Napriek viditeľnej skepse v znovuotvorení sklárni vidia ľudia jediné východisko pre región. Iní investori sa o región príliš nezaujímajú. Podľa hovorcu SARIA Richarda Dírera v Poltári je len päť nehnuteľností, ktoré ponúkajú investorom. Viaceré z nich sú však primalé. „Okrem toho priemyselný park Poltár, ktorý vlastní viacero vlastníkov, nemá vybudovanú potrebnú infraštruktúru,“ dodáva.

  Práve práca by Poltáru pomohla najviac. Vďaka nej by sa do mesta vrátil život, zvýšila životná úroveň či kúpyschopnosť obyvateľov.

  „Keby sa spustili sklárne, možno by sa začal iný život. Ľudia by nemuseli odchádzať preč. Prišli by možno aj ďalší podnikatelia,“ hovorí Eva Nociarová, ktorá pracuje na základnej škole.

  Obnovenie výroby by pomohlo aj Sonne Chrystal. ,,Každý obchodník ide do Čiech, pretože tam dostane všetko. Kúpia tenké sklo, porcelán, krištáľ. Keby otvorili sklárne aj Katarínsku hutu, oživilo by sa srdce stredného Slovenska,” dodáva Trčanová.

  Viac správ z rubriky: Slovensko
  Čo tak ešte jeden článok?
  Křetínského firma sa stala najvýznamnejšou energetickou spoločnosťou na Slovensku, hovorí analytik

  Energetický a průmyslový holding spoluvlastní napríklad spoločnosť eustream, SPP-distribúcia a Stredoslovenskú energetiku
  Atómová elektráreň Mochovce.
  Křetínský podpísal zmluvu s Talianmi, vstúpi do Slovenských elektrární

  Enel za predaj svojho podielu dostane 150 miliónov eur. Ďalšie peniaze môže dostať po dokončení Mochoviec.
  Daniel Křetínský, jeden zo spolumajiteľov EPH.
  Výpovede stiahlo podľa rezortu zdravotníctva už 300 sestier

  Ministerstvo zdravotníctva vyzýva predstaviteľky odborov a komory, aby prestali so zastrašovaním sestier.
  Zdravotné sestry.
  Dopad Jaguaru na Slovensko neposúdia, úrad zamietol námietky

  Okresný úrad v Nitre už druhýkrát rozhodol, že dopad na životné prostredie netreba skúmať.
  Ilustračná foto.
  Kriminalisti začali trestné stíhanie v prípade predraženého TechMatchu

  Konferencia TechMatch Slovakia 2015 čelila kritike za príliš vysoké náklady na jej usporiadanie.
  Guy Kawasaki počas svojej prednášky na konferencii TechMatch
  Amerika už krízu prekonala, Európe sa až tak nedarí

  Na Európu by americké rozhodnutie veľký vplyv mať nemalo. Polepšiť si môžu najmä firmy, ktoré exportujú mimo Európy.
  O americký hospodársky rast sa už netreba báť.
  Logo SME.sk
  Kontakty Predplatné Etický kódex Pomoc Mapa stránky
  Widget RSS Newsletter
  Mobil Smartphone Kindle Televízor
  Facebook Twitter Google+

  Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20067745/sluby-chudobnym-regionom-nestacia-poltar-zije-z-minulosti-reportaz.html#ixzz3uticjQUO

  • 13.1
   julinka says:

   pekný príspevok , ak by bol v Poltár-live

  • 13.2
   Poorki Vlad says:

   Ovce, však nákupný štadión som si postavil za vaše dane a odvody. A pekne mi tam chodíte nakupovať, takže všetko to je v poriadku.
   No a v tom Poltári … tak tam nebudem robiť úplne nič, len zoberiem dotáciu a potom koniec. Takže ešte lepší biznis.
   A v marci zase ovce zvolia štandardné politické strany na čele s Ficom, takže budem pokračovať ďalej v zabehnutom trende ;-) S Bročkom si už nejako poradím. Veď je to len sám vojak v poli. My máme za sebou súdy, políciu, zákony … a veľké stádo oviec.

   • 13.2.1
    tujo says:

    Ty blbecku aspon viem ze moje dane isli tam kde rad chodim denne. Do mojej milovanej city areny. Komu sa nelubi nech tam nechodi. Nastastie je nas vacsina co si radi posedime ci nakupime v city arena.

    • 13.2.1.1
     jozo says:

     Tuje je fanda a lokaj zločinca!Ľudia nemajú na lieky a na základné potreby peniaze, ale hlavne, že je postavená City Aréna!

     • 13.2.1.1.1
      hubert says:

      Lokaj si ty jozko, my sme slobodni ludia co sa tesia zo zivota a aj z novej city areny… najdi si poriadnu robotu a prestan tu konecne fnukat. Nik ti nic zadarmo neda. A neschovavaj sa za ludi…

      • 13.2.1.1.1.1
       Poorki Vlad says:

       Pravda, pravda. Je to tak. Bežnej ovci nikto nič zadarmo nedá. Ovciam sa len berie. Našťastie mňa sa to netýka – ja mám toho zadarmo dosť. V.P.

       • 13.2.1.1.1.1.1
        huber says:

        Prsne tak, Poorki Vlad …su to ovce čo na všetko nadávajú. Naštastie ja som slobodný a viem ,viz city arena, kde moje “verejné” peniaze skončili…a preto sa teším zo života a nenanieram tu, nefnukám. Peniaze si treba zarobiť…kto sa snaží a neplače má. Komunizmus dávno skončil, treba začat už pracovať.

       • 13.2.1.1.1.1.2
      • 13.2.1.1.1.2
       jozo says:

       Ja sa schovavam za ľudí. ..Ja nechodím všade s ochrankou ako niekto, mňa nestrazi doma nonstop ochranka, nezneuzivam políciu ako niekto…Keď si objednam nejaké služby, napr. firmu aj ich vyplatim. Nesponzorujem žiadnu politickú stranu, aby som potom z toho profitoval. ..Hlavne nesponzorujem časopis Bez Rešpektu! Firma TSS Grade nevyplatila ľuďom peniaze a naďalej okráda štát.Váhostav- TSS Grade- zločinci!

       • 13.2.1.1.1.2.1
        jarino says:

        Jozko v prvom rade sa daj liečit, tolko negativnej energie čo ty tu produkeješ to sa len tak nevidi. Je mi Ťa ľúto. Nazdar !

        • 13.2.1.1.1.2.1.1
         jozo says:

         Daj sa liečiť ty Jarinko!Niekto nemá rád pravdu. ..No nevadí, ľudia dali jasne najavo vo voľbách ako to myslia s mestom Porlandom! Nazdar!

        • 13.2.1.1.1.2.1.2
         feri says:

         Jaro,že to nehovoris Kopunkovi, ktorý šíri po celej Trnave negatívnu energiu.To je tak,keď niekto napíše pravdu, tak to bolí. Že ti nie ľúto tých robotníkov, ktorí nedostali peniaze.

         • 13.2.1.1.1.2.1.2.1
          juhasz says:

          Feri ty zas čo riešiš? Téma je iná, milujem takýchto gumenných ludí ako si ty. Další do portfólia ničnehovoriacich

          • 13.2.1.1.1.2.1.2.1.1
           juhasz says:

           Tu je niekto neustale chorobne prilepený na tejto web, ked niečo niekto napiše v momente je tu palec dole…to tiež chce psychologa.

 14. 14
  jozo says:

  Ono je to tak,ze porko,ficko,široký a plus lokaji ako kopunik,pobicky,gustinko, Renatka budú mať krásne Vianoce. Oklamaní živnostníci môžu zabudnúť na darčeky a Vianoce!

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.