reklama

Čakáreň, občerstvenie, toalety, odpočinková miestnosť. Nový objekt na stanici prinesie viac pohodlia

Bývalú budovu SAD na autobusovej stanici, ktorá slúžila ako predajné miesto pre cestujúcich, zbúrali na konci minulého roka. Na jej mieste vybuduje spoločnosť ARRIVA Trnava, a.s. (nový obchodný názov SAD Trnava od 4. decembra 2015), moderný dvojpodlažný objekt so službami pre cestujúcich a vodičov.

Viac o projekte nám v rozhovore povedal dopravný riaditeľ spoločnosti ARRIVA Trnava Juraj Kuzma.

Bývalé predajné miesto je zdemontované, aký je oficiálny názov investičného zámeru, ktorý aktuálne prebieha pri križovatke ulíc Kollárova – Andreja Hlinku?

– Podľa právoplatného stavebného povolenia je oficiálnym názovom projektu Dispečing SAD Trnava.

Kto je investorom projektu? Aké sú stanovené termíny – plánované ukončenie a otvorenie?

– Investorom stavby je spoločnosť ARRIVA Trnava, a.s. Zhotoviteľovi sme stavenisko odovzdali v novembri 2015. Ukončenie výstavby je naplánované na júl 2016.

sad
Práce odštartovali v novembri, projekt chcú dokončiť v lete tohto roku
sad-tt-old
Tento pohľad je už históriou, starý objekt nahradí moderná budova

Foto: SAD Trnava

Priblížte nám, prosím, aký objekt nahradí dnes už neexistujúcu budovu.

– Vznikne tu nová dvojpodlažná budova. Prízemná časť bude slúžiť verejnosti. Cestujúci si tam budú môcť zakúpiť cestovné lístky a získať informácie o spojoch. Na prízemí sa bude nachádzať aj čakáreň pre pasažierov a toalety. Súčasťou priestoru bude komerčná zóna s rýchlym občerstvením. Druhé podlažie bude slúžiť dispečingu. Okrem toho na druhom podlaží pribudne moderná odpočinková zóna pre vodičov autobusov, a to nielen z ARRIVY. Súčasťou budú toalety, kuchynka a odpočinkové miestnosti.

Aké sú prínosy nového projektu pre cestujúcich, spoločnosť ARRIVA a zamestnancov?

– Nové moderné priestory nám umožnia zlepšiť služby poskytované cestujúcim a zároveň spríjemniť pracovné prostredie zamestnancom.

Z akých materiálov bude nový objekt dispečngu postavený? Na akej ploche bude stáť?

– Budova bude mať tehlový obvodový plášť s plastovými a hliníkovými výplňami otvorov. Objekt bude mať úžitkovú plochu podlažia približne 225 metrov štvorcových.

Počíta sa aj s vytvorením parkovacích miest?

– Áno, v areáli objektu bude vybudované aj parkovisko, ktoré bude slúžiť zákazníkom a dopravnej obsluhe.

Aké sú investičné náklady na realizáciu zámeru?

– Predpokladané investičné náklady sú na úrovni pol milióna eur.

INFO:

ARRIVA Trnava, a.s. je súčasťou skupiny ARRIVA na Slovensku. Nový obchodný názov spoločnosti je v platnosti od 4. decembra 2015, kedy bol zmenený pôvodný názov spoločnosti SAD Trnava, a.s.

Podľa informácií manažérky marketingu a komunikácie spoločností ARRIVA na Slovensku Petry Helecz, ARRIVA na Slovensku pôsobí od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike.

Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a v Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, diaľkovú, zahraničnú a komerčnú autobusovú dopravu. Tvorí ju päť dopravných spoločností, servisné spoločnosti a cestovná kancelária.

“Spoločnosť má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje 1 350 autobusov. ARRIVA je európskym poskytovateľom transportných služieb a je členom skupiny Deutsche Bahn. Na európskom trhu pôsobí v 14 krajinách, kde prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu,” priblížila Petra Helecz.

Ulož ako PDF
Napísal 18. februára 2016 11:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Čakáreň, občerstvenie, toalety, odpočinková miestnosť. Nový objekt na stanici prinesie viac pohodlia”

 1. 1
  Kiri says:

  To je vsetko pekne, ale ten zaber chodnika si mohli odpustit. Neviem ktory ainstain im to povolil. Rano su zapchy skoro po Studentsku. Hospodarska detto.

 2. 2
  citatel says:

  Nejaka vizualizacia?

 3. 3
  Yxo says:

  Dnes som pozrel cez plot na tu stavbu. Zatial je tam postaveny len ten plechovy plot.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.