reklama

Starú budovu na Hospodárskej má nahradiť nový polyfunkčný objekt

Na Hospodárskej ulici možno v budúcnosti vyrastie nový polyfunkčný objekt. Investor predložil na Mestský úrad v Trnave zámer bytového domu s polyfunkciou, ktorý chce umiestniť z časti na voľnom pozemku vedľa staršej administratívnej budovy na Hospodárskej ulici. Ďalšia časť nového polyfunkčného objektu má nahradiť starú budovu, ktorú v budúcnosti čaká podľa našich informácií asanácia.

V budove, ktorá pravdepodobne čaká na zbúranie, naposledy sídlila realitná kancelária

„Navrhovaný objekt bytového domu s polyfunkciou bude samostatne stojaca stavba, prevažne pravouhlého pôdorysného tvaru, prispôsobeného tvaru stavebného pozemku. Objekt bude pozostávať z dvoch až piatich nadzemných podlaží a suterénu. Suterén, ktorý má slúžiť prevažne na parkovanie osobných áut, sa bude nachádzať pod celým pôdorysom navrhovaného objektu. Na prízemí budú situované obchodné priestory s pivničnými kobkami pre jednotlivé byty, na 2. nadzemnom podlaží sú navrhnuté kancelárske priestory a dva byty. Na ostatných podlažiach sú navrhnuté bytové jednotky. Na posledných dvoch podlažiach je časť bytov riešená ako mezonetová (dvojpodlažná) s vonkajšími strešnými terasami. Celkovo je v bytovom dome navrhnutých 12 bytových jednotiek,“ približuje zámer investora.

Projekt počíta s vybudovaním 31 parkovacích miest. Objekt bude dopravne obsluhovaný zo zadnej strany od Kalinčiakovej ulice. Tu je navrhnutá aj príjazdová komunikácia. Prístup pre peších bude riešený priamo z chodníka na ulici Hospodárskej.

Keďže zámer iba čaká na schvaľovací proces o umiestnení stavby, zatiaľ nie sú známe žiadne konkrétne termíny.

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2011 5:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.