reklama

Zamestnanci PSA si pozreli nový model Citroën, verejnosť ho spozná o niekoľko mesiacov

Zamestnanci trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia mali počas celého uplynulého týždňa jedinečnú príležitosť pozrieť si naživo nový model značky Citroën. Spoznali tak vzhľad nového vozidla pre Trnavu v niekoľkomesačnom predstihu pred verejnosťou.

Nový model predvádzali v režime utajenia, vystavený bol priamo na jednotlivých prevádzkach.

Získanie výroby nového modelu Citroën pre automobilku v Trnave oznámila francúzska skupina PSA Peugeot Citroën v apríli 2015.

psa9a

Ilustračné foto

“Budúci líder segmentu B mainstream a najpredávanejšie vozidlo v portfóliu značky Citroën sa bude vyrábať exkluzívne len v trnavskej automobilke na Slovensku. Začiatok jeho produkcie je naplánovaný na koniec roka 2016,” informovala Natália Kozmelová z externej komunikácie PSA Trnava.

Nový model bude pre Trnavu výrazným impulzom v podobe opätovného rastu výroby, ktorý by sa v roku 2018 mal dostať na hranicu 360.000 vyrobených vozidiel.

Na základe pozitívnych predpovedí rastu v segmente vozidiel vyrábaných v Trnave, automobilka ešte na sklonku roku 2015 oznámila nábor na 4. pracovnú zmenu, ktorá bude spustená na jar 2017.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2016 7:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.