reklama

Supermarkety COOP Jednota Trnava ukončili nedeľný predaj

Spoločnosť COOP Jednota Trnava sa rozhodla od 1. januára 2018 vo svojich supermarketoch v Trnave aj okolitých obciach zrušiť nedeľný predaj. Podľa vyjadrenia predsedu predstavenstva spoločnosti Bohuslava Uváčika za rozhodnutím je viacero dôvodov.

COOP Jednota Trnava ruší nedeľný predaj vo všetkých svojich prevádzkach, v ktorých bol zavedený.

Jednota Trnava rozvíja svoju činnosť v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany, kde má najviac prevádzkových jednotiek, niekoľko predajní sa nachádza aj v okresoch Pezinok a Senec.

Zmena otváracích hodín v podobe zrušenia predaja v nedeľu a predĺženia otváracích hodín v sobotu, sa týka 25 predajní.


Bohuslav Uváčik na snímke vľavo

FOTO: COOP Jednota Trnava

K rozhodnutiu sa v pondelok 8. januára 2018 vyjadril predsedu predstavenstva COOP Jednota Trnava Bohuslav Uváčik.

„K tomuto vážnemu rozhodnutiu nás viedli nasledovné dôvody: nerentabilnosť – pre veľkú väčšinu týchto predajní bol nedeľný predaj stratový, zvýšenie nákladov – v roku 2018 sa zo zákona zvyšujú mzdové výdavky – vzrástla minimálna mzda, platby a sadzby s ňou súvisiace, zvyšujú sa príplatky za prácu nadčas, v noci a cez víkendy. Nedeľný predaj je u nás celý ako práca nadčas, čiže náklady by nám tu rapídne vzrástli a tým pádom by sa zvýšila ešte viac strata z tohto predaja.
Ďalším dôvodom je vysoká fluktuácia pracovníkov predajní – v našom regióne je veľmi nízka nezamestnanosť a nájsť dobrého pracovníka do obchodu je už problém. Práca v nedeľu nie je atraktívna a veľa pracovníkov i kvôli tomu odchádza. Ukončenie predaja v nedeľu tento problém zmierni.
Snaha systému COOP Jednota Slovensko – už dlhé roky sa vo všetkých COOP Jednotách na Slovensku snažíme presadiť zákon o zákaze nedeľného predaja, ako je to v mnohých západných štátoch. V tomto smere máme i plnú podporu odborárov. V našich predajniach pracujú takmer výlučne ženy – matky, ktoré majú svoje rodiny a chcú s nimi tráviť aspoň nedele. Zákaz predaj v nedeľu by určite tiež prispel k riešeniu problému dnešnej doby, ktorý sa nazýva ‚Kríza rodiny‘, ako aj radu ďalších vecí, ktoré z toho vyplývajú,“
znie stanovisko trnavského družstva Jednota z úst B. Uváčika.

Ulož ako PDF
Napísal 9. januára 2018 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Supermarkety COOP Jednota Trnava ukončili nedeľný predaj”

 1. 1
  Vlado says:

  Škoda!

 2. 2
  Klobucnik says:

  Keby tržby v nedeľu boli Ok nedal by pán uvacek hlásku kríza rodiny no čo už je to veľký človek s ešte väčším srdiečkom keď tak dopraje ženskému kolektívu tráviť čas so svojimi rodinami ale hlavne a čo je hlavne je to že sú tam príplatky a minimálna mzda sa zvysuje👌 Nájsť dobrého predavača nieje problém problém je motivovať dobrého predavača

 3. 3
  Jan says:

  Ľudí majú platiť asi z čoho z vajíčok? Smer alibisticky zvýši príplatky a zabudol,ze nejaké firmy na to jednoducho nemajú. Smer mal znížiť firmám dane a tým sa dohodnúť na zvyšovaní mzdy. Čo čakať od najväčších zlodejov a smejdov.

  • 3.1
   ABB says:

   Že firmy na to nemajú? Opak je pravdou. Firmy na to majú, iba na Slovensku boli zvyknutí rozdávať ľuďom minimálne mzdy a teraz nejaký príplatok je pre nich šok. Časy, kedy ľudia robili za „suché z nosa“ pomaličky končia a je to dobre. Bohužiaľ prichádza trend, kedy vo veľkom počte si tu daňovo oslobodené a investičnými stimulmi dotované firmy navozia lacnú pracovnú silu z krajín mimo EU. Čo sa týka malých firiem, stačí sa pozrieť na ich ceny, ktoré sú veľakrát neskutočne drahé k pomeru s bežným prijímom obyvateľa SK. Ja som za to, aby sa zrušili nočné a víkendové smeny. Človek nie je kôň, človek si potrebuje aj odpočinúť. Človek má aj rodinu a priateľov. Odchod do dôchodku sa zvyšuje, fabriky frčia na tri smeny a kam to povedie? Firmám netreba znižovať dane, firmám treba dať tvrdé sankcie za daňové podvody a krátenia daní. Na druhej strane som za veľmi vysokú pomoc začínajúcim podnikateľom. Pokiaľ sa rozbehne, treba mu pomôcť ako sa len dá, no neskôr by spoločnosti mal pomáhať on.

  • 3.2
   Adam says:

   Čo si ľudia zvolili to maju. Keby smer bol prvé volebné obdobie nepoviem nic.

  • 3.3
   Tictac says:

   Ako vtip veľmi dobré

 4. 4
  Kupec says:

  Príplatky za nedeľu by mali byť 100 %. Natvrdo.
  Inak v tomto obchode som nebol niekoľko rokov. Niet tam po čo chodiť. Ich ceny sú také, že aj ich zamestnancov vídať robiť veľké nákupy u konkurencie.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.