reklama

Supermarkety COOP Jednota Trnava ukončili nedeľný predaj

Spoločnosť COOP Jednota Trnava sa rozhodla od 1. januára 2018 vo svojich supermarketoch v Trnave aj okolitých obciach zrušiť nedeľný predaj. Podľa vyjadrenia predsedu predstavenstva spoločnosti Bohuslava Uváčika za rozhodnutím je viacero dôvodov.

COOP Jednota Trnava ruší nedeľný predaj vo všetkých svojich prevádzkach, v ktorých bol zavedený.

Jednota Trnava rozvíja svoju činnosť v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany, kde má najviac prevádzkových jednotiek, niekoľko predajní sa nachádza aj v okresoch Pezinok a Senec.

Zmena otváracích hodín v podobe zrušenia predaja v nedeľu a predĺženia otváracích hodín v sobotu, sa týka 25 predajní.


Bohuslav Uváčik na snímke vľavo

FOTO: COOP Jednota Trnava

K rozhodnutiu sa v pondelok 8. januára 2018 vyjadril predsedu predstavenstva COOP Jednota Trnava Bohuslav Uváčik.

„K tomuto vážnemu rozhodnutiu nás viedli nasledovné dôvody: nerentabilnosť – pre veľkú väčšinu týchto predajní bol nedeľný predaj stratový, zvýšenie nákladov – v roku 2018 sa zo zákona zvyšujú mzdové výdavky – vzrástla minimálna mzda, platby a sadzby s ňou súvisiace, zvyšujú sa príplatky za prácu nadčas, v noci a cez víkendy. Nedeľný predaj je u nás celý ako práca nadčas, čiže náklady by nám tu rapídne vzrástli a tým pádom by sa zvýšila ešte viac strata z tohto predaja.
Ďalším dôvodom je vysoká fluktuácia pracovníkov predajní – v našom regióne je veľmi nízka nezamestnanosť a nájsť dobrého pracovníka do obchodu je už problém. Práca v nedeľu nie je atraktívna a veľa pracovníkov i kvôli tomu odchádza. Ukončenie predaja v nedeľu tento problém zmierni.
Snaha systému COOP Jednota Slovensko – už dlhé roky sa vo všetkých COOP Jednotách na Slovensku snažíme presadiť zákon o zákaze nedeľného predaja, ako je to v mnohých západných štátoch. V tomto smere máme i plnú podporu odborárov. V našich predajniach pracujú takmer výlučne ženy – matky, ktoré majú svoje rodiny a chcú s nimi tráviť aspoň nedele. Zákaz predaj v nedeľu by určite tiež prispel k riešeniu problému dnešnej doby, ktorý sa nazýva ‘Kríza rodiny’, ako aj radu ďalších vecí, ktoré z toho vyplývajú,“
znie stanovisko trnavského družstva Jednota z úst B. Uváčika.

Ulož ako PDF
Napísal 9. januára 2018 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Supermarkety COOP Jednota Trnava ukončili nedeľný predaj”

 1. 1
  Vlado says:

  Škoda!

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 5 Thumb down 18

 2. 2
  Klobucnik says:

  Keby tržby v nedeľu boli Ok nedal by pán uvacek hlásku kríza rodiny no čo už je to veľký človek s ešte väčším srdiečkom keď tak dopraje ženskému kolektívu tráviť čas so svojimi rodinami ale hlavne a čo je hlavne je to že sú tam príplatky a minimálna mzda sa zvysuje👌 Nájsť dobrého predavača nieje problém problém je motivovať dobrého predavača

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 14 Thumb down 6

 3. 3
  Jan says:

  Ľudí majú platiť asi z čoho z vajíčok? Smer alibisticky zvýši príplatky a zabudol,ze nejaké firmy na to jednoducho nemajú. Smer mal znížiť firmám dane a tým sa dohodnúť na zvyšovaní mzdy. Čo čakať od najväčších zlodejov a smejdov.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 6

  • 3.1
   ABB says:

   Že firmy na to nemajú? Opak je pravdou. Firmy na to majú, iba na Slovensku boli zvyknutí rozdávať ľuďom minimálne mzdy a teraz nejaký príplatok je pre nich šok. Časy, kedy ľudia robili za „suché z nosa“ pomaličky končia a je to dobre. Bohužiaľ prichádza trend, kedy vo veľkom počte si tu daňovo oslobodené a investičnými stimulmi dotované firmy navozia lacnú pracovnú silu z krajín mimo EU. Čo sa týka malých firiem, stačí sa pozrieť na ich ceny, ktoré sú veľakrát neskutočne drahé k pomeru s bežným prijímom obyvateľa SK. Ja som za to, aby sa zrušili nočné a víkendové smeny. Človek nie je kôň, človek si potrebuje aj odpočinúť. Človek má aj rodinu a priateľov. Odchod do dôchodku sa zvyšuje, fabriky frčia na tri smeny a kam to povedie? Firmám netreba znižovať dane, firmám treba dať tvrdé sankcie za daňové podvody a krátenia daní. Na druhej strane som za veľmi vysokú pomoc začínajúcim podnikateľom. Pokiaľ sa rozbehne, treba mu pomôcť ako sa len dá, no neskôr by spoločnosti mal pomáhať on.

   Thumb up 12 Thumb down 6

  • 3.2
   Adam says:

   Čo si ľudia zvolili to maju. Keby smer bol prvé volebné obdobie nepoviem nic.

   Thumb up 1 Thumb down 1

  • 3.3
   Tictac says:

   Ako vtip veľmi dobré

   Thumb up 1 Thumb down 0

 4. 4
  Kupec says:

  Príplatky za nedeľu by mali byť 100 %. Natvrdo.
  Inak v tomto obchode som nebol niekoľko rokov. Niet tam po čo chodiť. Ich ceny sú také, že aj ich zamestnancov vídať robiť veľké nákupy u konkurencie.

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané.