reklama

Výstavbu parkovacieho domu pre bicykle chce mesto spustiť na jeseň 2018

Mesto Trnava oznámilo, že výstavba parkovacieho domu pre bicykle na stanici by mohla začať na jeseň 2018. Prvá verejná súťaž na dodávateľa stavebných prác bola v roku 2017 zrušená, pretože sa zúčastnil len jeden uchádzač. Nové verejné obstarávanie plánuje mesto vyhlásiť v máji tohto roka.

„Na realizáciu cykloveže získala Trnava nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 – 2020 (IROP) vo výške 505 319 eur, pričom z mestského rozpočtu bude na tento účel vynaložená čiastka viac ako 26 000 eur,“ spresňuje trnavská samospráva v tlačovej správe.

„Cieľom mestskej samosprávy je podpora udržateľnej mobility v našom meste. Zvýšením počtu bezpečných parkovacích miest pre bicykle chceme motivovať občanov a návštevníkov Trnavy, aby viac využívali environmentálne priaznivejšie dopravné prostriedky, či už pri dochádzaní do zamestnania, alebo pri trávení voľného času. Parkovací dom bude zaisťovať automatický príjem, evidenciu, skladovanie, monitorovanie a výdaj bicyklov. Nadväzujú naň aj ďalšie pripravované projekty ako budovanie cyklotrás alebo bikesharing, ktoré budú súčasťami ucelenej, bezpečnej, rýchlej a priamej siete segregovaných mestských cyklotrás,“ povedala projektová manažérka Zuzana Betinová z útvaru projektového manažmentu Mestského úradu v Trnave.


Prvú cyklovežu pre bicykle postavili v roku 2013 v Hradci Králové, vpravo je cykloveža, ktorú minulý rok postavili v Padubiciach

FOTO: biketower.cz

Parkovací dom, ktorý bude k dispozícii 24 hodín denne, má mať kapacitu na bezpečné uskladnenie sto dvadsiatich bicyklov so štandardným vybavením ako sú prilby, cyklistické tašky, zrkadlá, svetlá, košíky či detské sedačky. Situovaný bude medzi železničnou a autobusovou stanicou s napojením na existujúcu cyklotrasu.

Inšpiráciou pre naše mesto boli viaceré úspešne zrealizované projekty v zahraničí a pozitívne skúsenosti z ich využívania. Parkovacie veže pre bicykle začali stavať v Českej republike ako prví v Európe v roku 2013 v Hradci Králové, kde v roku 2015 pribudla ďalšia, po jednej majú v Přerove, Pardubiciach, Třinci a Lysé nad Labem a čoskoro pribudnú ďalšie v partnerskom meste Břeclavi, v Hodoníne, Litoměřiciach a Poděbradoch.

Mesto Trnava podalo žiadosť o nenávratný finančný príspevok na výstavbu automatického parkovacieho domu pre bicykle už v marci 2017 a súčasne začalo pripravovať podklady na verejné obstarávanie dodávateľa, ktoré sa uskutočnilo v auguste minulého roku.

Vzhľadom na skutočnosť, že sa prihlásil len jeden uchádzač, súťaž bola zrušená.

Na základe písomného súhlasu riadiaceho orgánu IROP s posunutím termínu realizácie projektu pripravuje mestská samospráva nové verejné obstarávanie, ktoré plánuje uskutočniť v máji tohto roku.

„V prípade, že bude úspešné, dodávateľ zároveň spracuje projektovú dokumentáciu podľa stanovenej technickej špecifikácie,“ doplnila Andrea Hudcovičová z odboru investičnej výstavby.

Výstavba parkovacieho domu by sa potom mohla začať už na jeseň, celková dĺžka realizácie je naplánovaná na 13 mesiacov.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2018 8:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

20 komentárov pre “Výstavbu parkovacieho domu pre bicykle chce mesto spustiť na jeseň 2018”

 1. 1
  3962 says:

  To tu zas bude komentov, že načo nám to bude!

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 20 Thumb down 21

 2. 2
  micro says:

  Takže už nie v roku 2017, ani v roku 2018, ale až v roku 2019…
  Zastavte to, prosím…

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 24

 3. 3
  erik says:

  dobre chapem ,ze sa bude stavat 1 ROK ??? alebo je to vratane schvalovacieho a projektoveho procesu ? „Výstavba parkovacieho domu by sa potom mohla začať už na jeseň, celková dĺžka realizácie je naplánovaná na 13 mesiacov.“

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 9 Thumb down 17

  • 3.1
   maco says:

   ked pisu z realizacia 13 mesiacov tak asi je to tak.

   Thumb up 8 Thumb down 10

  • 3.2
   Emil V. says:

   Samotná výstavba by mala trvať max. 4 mesiace, ten rok je aj vrátane schvalovacieho a obstaravacieho procesu.

   Thumb up 15 Thumb down 2

   • 3.2.1
    Hentototo says:

    Odporúčam odborný výklad významu slova „realizácia“. Pravidlá slovenského pravopisu toto slovo vysvetľujú ako uskutočnenie, prevedenie, vykonanie. Pre menej chápavých to znamená, že nejaká činnosť sa fyzicky vykoná. Fyzickej realizácii predchádza príprava práce (tam je okrem iného aj obstarávanie) a v nejakej forme aj tvorba časového rozvrhu.
    Príprava práce nepatrí do realizácie práce. Pán Erik a maco sa teda vyjadrovali k veci.
    Správne malo byť napísané: celý proces bude trvať 13 mesiacov, samotná realizácia 4 mesiace.
    Na prípadné dovysvetlenie odporúčam jazykové okienko pani Sibyle Mislovičovej z Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra v relácii SRO: Slovenčina na slovíčko. 🤔

    Thumb up 9 Thumb down 5

 4. 4
  xXx says:

  „Vzhľadom na skutočnosť, že sa prihlásil len jeden uchádzač, súťaž bola zrušená.“ A koľko uchádzačov čakali, keď je u nás postavených až nula cykloveží?

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 26 Thumb down 16

 5. 5
  Humus says:

  Humus nad humus táto diskusia. Čo ste si zvolili to máte, nečakali ste azda geniálne myšlienky!?

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 25 Thumb down 20

  • 5.1
   tictac says:

   Naštastie tam nieje Butko, ten by tie peniaze radšej ukradol a venoval pánovi zeleninárovi na nákupný štadión

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 7 Thumb down 15

 6. 6
  Juraj says:

  Kam zmizol komentár od prispievateľa pod menom architekt? Išlo o veľmi výstižný komentár a slušný komentár. Pán redaktor prečo ste to urobili???
  Ďakujem.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 14 Thumb down 6

 7. 7
  architekt says:

  Tu architekt.
  P. Pokorný prečo ste odstránili môj príspevok ? Videli sme ho tam.
  Dúfam že je to len „náhodná“ chyba a nie cenzúra.
  Pravdu neumlčíte.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 6

 8. 8
  inkvizítor says:

  Konečne MZ bojuje proti korupcii !!
  Poslanec p. Butko upozornil v priamom prenose na korupciu na Okresnom úrade.
  To je závažný obvinenie, vyjadrenie verejnej osoby, právny akt. Upozorňujem na sľub poslanca. Žiadame týmto p. poslanca Butka, aby neodkladne podal v danej veci trestné oznámenie.
  Ak ho zbabelo nepodá do 7 dní, podáme ho my a p. Butko bude predvolaný ako korunný svedok. Samozrejme aj p. Mráz ako korunný svedok č.2.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 24 Thumb down 9

 9. 9
  kuklo says:

  O úprimnej snahe v boji proti korupcii kde sa KDH za 25 rokov preslávilo vedia už aj kukláči. Cez zimu nemôžu mlátiť fanúšikov, nudia sa. Práve obkľúčili budovu okresu na Kollárovej. Idú po Butkovej a Mrázovej stope. Smrť korupcii !

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 5

 10. 10
  dôležité !!! says:

  V tej cykloveži sa budú dať parkovať aj tandemové bicykle?
  Alebo sa budú musieť pred zaparkovaním rozobrať?
  ☻ ☺

  Thumb up 6 Thumb down 2

 11. 11

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané.