reklama

Mesto Trnava spúšťa v spolupráci a developerskou spoločnosťou systém zdieľaných elektrobicyklov

V Trnave sa rozbieha systém zdieľaných bicyklov, ktoré budú slúžiť verejnosti na krátkodobý presun v rámci mesta. Spoločný projekt Mesta Trnava a spoločnosti Lucron, budujúcej mestskú štvrť Arboria, nesie názov Arboria bike.

“Cieľom spustenia systému zdieľaných bicyklov je motivovať verejnosť používať tento tradičný a zároveň moderný spôsob prepravy. Okrem toho, že je využívanie bicyklov ekologické, je v meste i praktickejšie a umožňuje dostať sa z jedného bodu do druhého rýchlejšie, bez státia v zápchach a problémov s parkovaním,” konštatuje mesto Trnava v tlačovej správe.

Výhodou je aj to, že zdieľané bicykle sú vybavené elektrickým pohonom, ktorý cestu ešte zrýchli a zjednoduší.

V prevádzke bude štyridsať elektrobicyklov, ďalších desať bude slúžiť ako rezerva počas opráv.

„Vďaka spolupráci so spoločnosťou Lucron, ktorá samospráve zdieľané bicykle venovala, prinášame Trnavčanom nový spôsob dopravy v rámci mesta. Unikátnosť tohto projektu spočíva v tom, že ide o elektrobicykle bez potreby parkovacích staníc. Verím, že pre ľudí to bude nielen uľahčenie presunu po meste, ale aj nový zážitok z jazdy s elektrickým pohonom,“ hovorí primátor Trnavy Peter Bročka.

Záujemcovia sa budú môcť zaregistrovať v Kancelárii prvého kontaktu na mestskom úrade na Trhovej 3.

Potom už len stačí nájsť si na jednom z takmer dvadsiatky stanovíšť na území mesta voľný bicykel, vypožičať si ho prostredníctvom mobilnej aplikácie Freebike alebo špeciálnej karty a odviezť sa k ďalšiemu stanovišťu, ktoré je najbližšie k cieľu vašej cesty.

Platba funguje na vopred zvolený paušál, po ukončení výpožičky je elektrobicykel ihneď voľný pre ďalšieho používateľa.

Mesto Trnava informuje, že stanovištia Arboria bike budú pripravené v blízkom čase, žlto-čierne dvojkolesové tátoše však môžete v uliciach Trnavy vidieť už v týchto dňoch.

“Momentálne je spustená testovacia prevádzka pre uzavretý okruh ľudí, počas ktorej sa systém dolaďuje, aby bol nastavený čo najlepšie, keď bude otvorený pre širokú verejnosť. Na pomoc s prípadnými technickými problémami bude zriadená kontaktná linka,” približuje trnavská radnica.

„Našou filozofiou je aplikovať moderné ekologické riešenia, či už sa týkajú novej výstavby alebo mobility v meste. Arboria je novou trnavskou štvrťou, a tak s radosťou podporujeme aktivity Trnavy pre lepšiu a zelenšiu dopravu,“ poznamenal Peter Kavecký, obchodný riaditeľ spoločnosti Lucron.

Podrobnosti o fungovaní systému zdieľaných bicyklov v Trnave spolu s ďalšími potrebnými informáciami zverejní mesto neskôr.

Ulož ako PDF
Napísal 1. augusta 2018 18:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

93 komentárov pre “Mesto Trnava spúšťa v spolupráci a developerskou spoločnosťou systém zdieľaných elektrobicyklov”

 1. 1
  lolek says:

  elektrobike… na to by ho bolo. tým, že mu zatrhnú podozrivé verejné obstarávanie, tým sa nepochvái? https://mytrnava.sme.sk/c/20839745/pre-podozrenie-zrusili-verejne-obstaravanie-na-novu-oddychovu-zonu.html

  • 1.1
   Kliko says:

   Zatrlhli mu to ti brazilci co lajkuju clanky na tej super fakovej stranke proti nemu :D :D Tak smiesny pokus som dlho nevidel :D

   • 1.1.1
    Juraj Fuzák says:

    Hento je fakt luxus 😂 Rovnaky rukopis ako v 2014, cista juniorovina. To je tak plytke ze ani taky blb ako Kopunek by sa na to nenechal nahovorit 😂😂

    • 1.1.1.1
     Kliko says:

     Ako citam komentare tak stranka zachvilu asi skonci kedze to znova nevyslo :D Jedine ze budu mat brazilci trvaly pobyt v TT :)

   • 1.1.2
    Mirec says:

    Ludkovia, poprosim vas – uvediete ma viac do obrazu? O com sa tu teraz “toci”? :-) Myslim tym tu nejaku stranku a brazilcov. Asi som na tej dovolenke “vypol” dosledne a nieco mi zatial uniklo. :D

    • 1.1.2.1
     Kliko says:

     Na facebooku vznikla stranka Pravda o Trnave a na jednom clanku bolo asi 100 likov od nejakych brazilcov.

     • 1.1.2.1.1
      Juraj Fuzák says:

      Ja by som im to nemal za zle, mozno sa brazilci skutocne zaujimaju. A mozno len autorovi zhanaju smrkanicu z Juznej Ameriky 😂😂😂

      • 1.1.2.1.1.1
       Majo says:

       Zišlo by sa zo strany brocku vysvetlenie…ako kedy a kym bola dohoda podpisana, toto si môže ktokoľvek pozrieť…a informácia že brocka bol v dobe podpisu na dovolenke (USA) sedi. Neoplatí sa ani upravovať spätne kalendár primátora, kontrolných printsceenov už bude kopec.
       Pán poslanec viete o okolnostiach podpisu niečo bližšie? A možno to zaujme aj tých brazilcov 😂😂😂

       • 1.1.2.1.1.1.1
        Tokl says:

        Vsak ked si to kazdy moze pozret tak preco to sem nedas? Aj niekto upravoval jeho kalendar? Ked to ta stranka napisala tiez mohla poziadat o vyjadrenie Brocku nie?

       • 1.1.2.1.1.1.2
        Juraj Fuzák says:

        O akej uprave kalendara to tu meles? Nebol v USA na dovolenke ale na pracovnej ceste. Aj minuly tyzden si jeden somarik pozrel kalendar, zistil ze nebol upraveny a opustil sa na svojom FB o tom preco bol Brocka na futbale vo Warszawe. A tieto bludy su presne z jeho zufalej hlavy, vsetky tieto veci su lahko overitelne, to ze primitiv vypusti do priestoru prd, nepodpise sa pod neho a caka nejaku oficialnu reakciu ci debatu je smiesne. Hlupak styri roky nic nerobi len onanuje nad Brockom a teraz to akoze posunul o level vyssie, ale zatial dostava akurat vysmech. Pardon zabudol som na 100 kupenych likov z Brazilie.

        • 1.1.2.1.1.1.2.1
         Majo says:

         Pan poslanec. Skúste na slušnú otázku odpovedať slušne. Otázka je jednoduchá ako, kedy a kym bola dohoda podpísaná , keď primátor bol v tom čase v USA . Pre tento prípad je irelevantné či tam bol na dovolenke alebo služobne, podstatné je že v tom čase nebol v práci a dohodu mal podpisovať podľa jej znenia on.
         Pozrel som si na základe vášho komentu aj ten kalendár z minulého týždňa a celý týždeň mal rokovanie so zamestnancami úradu aj keď bol podľa svojho fcb na futbale vo Varšave. Proti tomu ništ, no možno by bolo vhodné keď už chceme byť transparentný aby kalendár odpovedal skutočnosti.
         A k pracovnej ceste do USA keď už ste to zmienil, viete napísať alebo je niekde napísané aký účel a efekt pre mesto prac. Cesta mala a na koľko to finančne vyšlo? Predsa len sa jedna o 11dni, pomerne ďaleko za Trnavským chotarom. Inak na toto téma už som počul historku ako to bolo najskôr nahlásené ako dovolenka a neskôr sa z toho robila služobna cesta.

         • 1.1.2.1.1.1.2.1.1
          Juraj Fuzák says:

          Nech sa paci kludne mu napis kolko ta cesta stala a co tam robil, rad ti odpovie…

          • 1.1.2.1.1.1.2.1.1.1
           Majo says:

           Pán poslanec a čo ten podpis dohody v čase keď tu nebol…na to stále nemáte odpoveď ? Robíte tu silacke ramená s vašimi urážlivymi odpoveďami a pritom stačí jednoducho odpovedať na položenú otázky. Primátorovi nemá zmysel písať , nakoľko odpovedá veľmi selektivno a vy ste jeho práva ruka tak odpoveď predpokladám že viete.

          • 1.1.2.1.1.1.2.1.1.2
           Len Tak says:

           Ale veď načo by odpovedali? Musí nám stačiť, že je všetko v poriadku a je to tak, ako malo byť. …

           Tie brazílske lajky sú vtipné sami o sebe. Ak by to bolo tak “zaplatené” ako to všetci tvrdia, tak asi by nespravili takú kravinu, že si kúpia lajky z brazílie… to že tam prístáli môže byť vietor z úplne inokade…

         • 1.1.2.1.1.1.2.1.2
          alena says:

          11 dní v USA pracovne? No to by aj mňa zaujímalo čo to stálo a aký bol účel. Ak bola zmluva podpísaná s dátumom kedy bol primátor v USA tak sa jedná o podvod.

 2. 2
  1 2 3 says:

  To že bol pán primátor na futbale vo Varšave je známe , a podakovanie si zaslúžia všetci čo tam boli. To že v tom čase mal podľa svojho kalendára primátora zverejneného na stránke mesta Trnava naplánované stretnutia z pracovníkmi mestského úradu je pán poslanec neodškriepiteľné. Pokial tvrdíte opak klamete.

  • 2.1
   Tim says:

   A čom je vlastne problém? Žiadny nevidím.
   Plány sa robia dopredu a bežne sa prispôsobujú aktuálnej situácii.

   • 2.1.1
    Majo says:

    Tim jasné že sa robia dopredu a môže dôjsť ku zmene – no potom je treba urobiť aktualizáciu aby to nebolo zavádzajúce. Keď sa pozrieš teraz na ten kalendár tak zistíš že to je naplanovane až 1 deň dopredu do 3.8. Aj keby to dávali týždeň dopredu tak dovolenka mohla mala byť plánovaná s predstihom. Alebo u vás vo firme si taktiež hlasite dovolenku deň dopredu?

  • 2.2
   Juraj Fuzák says:

   Normalne si zobral dovolenku, neviem co tu riesis. Co si myslis ze len tak sa vybral bez cez pracovny cas alebo co?

   • 2.2.1
    Majo says:

    Pán poslanec peter brocka vždy volal po transparentnosti a kvôli tomu si zriadil aj kalendár na webu aby bolo vidieť čo robí a ako je transparentný. Ako ma ale občan vnímať skutočnosť keď je evidentne zrejme že to nesedí. Pokiaľ si čerpal dovolenku tak tam mala dopredu jeho sekretárka upraviť program ( predpokladajme že o čerpaní dovolenky vedela aspoň deň dopredu), aby to nebolo zavádzajúce. Teraz môžme tak akurát rozmýšľať ci je ozaj všetko pravda čo je tam zverejnené a nakolik je primátor transparentný.

    • 2.2.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Tak asi na to zabudla, to sa obcas ludom stava… Len tu prosim nerozpisujme litanie o dni dovolenky.

     • 2.2.1.1.1
      Labakan says:

      Keby tých sekretárok nebolo na koho by sa vyhováral. Aby reč nestála on má tú dovolenku stále.

      • 2.2.1.1.1.1
       Juraj Fuzák says:

       😂😂😂 napis prosim ta Ilkovi ci nevie kedy sa ochladi lebo ze to teplo ti nerobi dobre

       • 2.2.1.1.1.1.1
        Terka says:

        Nebyť štyroch ročných období nemáš sa na čo sťažovať.

       • 2.2.1.1.1.1.2
        Záhradníci says:

        Pán JF, vy ste skutočný cap v záhrade. Pod tou záhradou myslím kápa z LTT.
        Svojimi príspevkami sa sem prídete akoby odľahčiť a na týždeň zasa niekam zaleziete.
        Žeby vám váš kápo urobil niečo škaredé, keď mu takto pred voľbami “pomáhate”?

     • 2.2.1.1.2
      Občan says:

      Ale rozpisujme pan poslanec… Naopak.

      • 2.2.1.1.2.1
       Juraj Fuzák says:

       Sak rozpisuj, porozpravaj nam o tom akym dramatickym sposobom ovplyvnilo to ze si Brocka zobral dovolenku a isiel na futbal tvoj zivot 😂😂🙈🙈

       • 2.2.1.1.2.1.1
        Sarkzmus to nespasi says:

        Pan poslanec, sarkazmus to nespasi, prepacte mi to. Naco tie zaplavy emotikonov? Ten clovek nic zle nanapisal. Tato diskusia je o tom, ze pan primator chodi niekam a na nieco za verejne financie a mal byt dat odpocet za kazdu svoju sluzobnu cestu, ci domacu, alebo zahranicnu. Sarkazmus, naznacujuci velmi ako malo si verite, ten Vam nepomoze. Nikto na pana primatora neutoci, len sa ho par diskuterov pyta na to ako a preco chodi do zahranicia na sluzobne cesty. Ak ste taky transparentny politik, zaiste Vam neurobi problem zverejnit spravu zo sluzobnej cesty pana primatora vratane vyuctovania vydavkov za cestu, ubytovanie, stravu a podobne polozky. A ak ja na toto napisete nieco akoze vtipne, asi si dostudujte system verejnych financii v kontexte opravnenosti nakladov. Poznam primatora, ktory nespi vo viac ako 3 hviezdickovom hoteli, ma to v smernici. Nic sa take nestalo. Dajte sem link na spravu a vyuctovanie cesty a pan primator Brocka a aj Vy mate pokoj a vsetko moze ist zo stola. Prave to, ze neviete reagovat nejako takto, zverejnit obycajny scan spravy z cesty na internete, ak sa na Vas trolli nahrnu, robi ten cely problem. Vas fanusik, v podstate teda, Milan

        • 2.2.1.1.2.1.1.1
         Milus says:

         Dobre ste to napisali pan Milan. Petrovi Brockovi Juraj Fuzak velmi nepomaha. Neviem co take strasne by sa stalo, ak by v pripade trollovania a hejtovania zacal pan primator zverejnovat tieto doklady na stranke. Juraj Fuzak, zvazte to prosim, nech je v Trnave klud.

        • 2.2.1.1.2.1.1.2
         Tom says:

         Niektori ludia musia mat fakt nudny zivot ked niekomu kontroluju jeho program. Normalne ho niektori musia sledovat za kazdym rohom…A pan Milan tie zahranicne cesty sluzia nato aby sa aj do TT dostalo 21 storocie lebo keby totu malo pokracovat jak za KDH-SMER tak by sme boli 100 rokov za opicami…Ked som pocul co narobil byvaly spravca na zimaku a na kupalisku tak sa mi chcelo vracat a to je clovek ktoreho oni podporovali vela rokov a bolo im to jedno ze tam isli aj vase peniaze pan Milan to vam nevadi??? A to je len kvapka v mori aky ludia boli nacicnuti na mestsky rozpocet to vam tiez nevadilo???

         • 2.2.1.1.2.1.1.2.1
          Milan F. says:

          Tom, ale ja suhlasim, mne to vadilo, Petra Brocku som volil. Ja som mu len poradil. Mne vadilo velmi vela na minulosti. Cudujem sa, ze Peter Brocka sa nepoucil a nejde prikladom. Prave preto, ze mesto modernizuje, skrasluje, je antisystemovy politik, tak nech ide prikladom. Ja mu fandim a nepaci sa mi Juraj Fuzak a to ako sa s ludmi zhovara, a aj jemu som slusne poradil.

         • 2.2.1.1.2.1.1.2.2
          Len Tak says:

          Prečo by to mal niekto kontrolovať. Veď “vyhraj voľby a môžeš všetko”. Ak ti stačí “dobré slovo” na to, ako sa nakladá s tvojimi peniazmi, tak ti fandím.

          Fakt sa na slovensku najde ešte niekto, kto verí politikovi?

          • 2.2.1.1.2.1.1.2.2.1
           Tak tak says:

           Ty si iný king a pravdepodobne horší ako samozvany najlepší novinár. ..Brocku nikto nekontroluje? Nie je na meste hlavný kontrolór Krátky? A určite to nie je Brockov fanúšik. Neboj keby len niečo Brocka porušil, tak už to vieme dávno. Ale tebe a podobným trolom to bude ťažké vysvetľovať. Pokračuj ďalej písaní príbehmi Ala Bez Rešpektu!

          • 2.2.1.1.2.1.1.2.2.2
           Terka says:

           On je naňho Krátky. Sú to kamoši, všetko je to teátro.

     • 2.2.1.1.3
      modrančan says:

      Pred mesiacom zabudol primátor aj so sekretárkou že mal v programe aj každoročné stretnutie s občanmi mestskej časti. Zmenil si program ( áno beriem môže sa stať že je niečo naliehavejšie) no zabudli aj informovať v modranke, že primátor nedôjde na stretnutie kde si termín určovala jeho kancelária.

    • 2.2.1.2
     Len Tak says:

     Ano, to je retrospektívna transparencia. Nastavím a upravím, tak aby to dobre bolo. Nik si nešimne…

  • 2.3
   Pracovné stretnutie says:

   Celý kalendár primátora je jedna veľká bublina ak rátame za pracovné stretnutia zo zamestnancami aj porady kam nepríde alebo aj príde, no čas strávi chatovanim na dvoch mobiloch súčasne, telefonovanim a po chvíli odchádza s tým že musí niečo iné poriešiť ….

 3. 3
  Takto says:

  Na nepríjemné otázky pán poslanec neodpovedá.
  Mňa by tiež zaujímalo, čo sa na pracovnej ceste riešilo a čo to prinesie mestu Trnava. Zatiaľ si len konšpiračne budeme domýšľať, že by sa mohlo jednať o prvý bicyklový vežový mrakodrap na Slovensku. Alebo nejaké bicyklové vznášadlo do rybníkov v kamenáči, typ F16 Fighting Falcon -TT, alebo B21 Raider -TT (vysvetlenie: TT = verzia Trnava, čiže pedálový pohon).

  • 3.1
   Len Tak says:

   Vieš, odpovede na tie nepríjemné otázky sa nehodia na FB, kde len pekné veci treba dávať a tľapkať sa po pleciach…

   • 3.1.1
    Takto says:

    Možno mal prednášku pred americkými šerifmi na tému, ako to robíme v Trnave.
    Nech aj oni vedia, ako to tu špičkovo robíme. Ako kosiť trávniky, ako odhrnať sneh, ako zametáme cesty, ako polievame cesty počas horúcich dní, ako spravodlivo dávame pokuty na stanici za vystúpenie starej mamy z auta keď ide na vlak.

 4. 4
  jano says:

  P. primátor chce byť transparentný a tie jeho kalendáre je obyčajná kamufláž, neviem prečo dal na web – kalendár primátora, v podstate to nie je jeho povinnosť , ale on chce byť najlepší a najtransparentnejší, všetko je to fraška páni z LTT

  • 4.1
   Dan says:

   Frašku máš na hlave…Lebo každý jeden zamestnanec v hociktorej firme presne dodržuje plán dovolenky.Ale prepáč primátor si nemôže ani prdnut

 5. 5
  1 2 3 says:

  Ale no tak tictac bola tu slušná debata, kde nám aj pán poslanec slušne odpovedal že z tepla sa sekretarkam prehrievajú počítače a nemôžu aktualizovať údaje v pracovnom kalendári rovnako že sú aj omylne lebo nepoznajú presný program pána primátora , a Ty tu začínaš urážať a ohovárať.

 6. 6
  Malinky cloviecik says:

  POZOR, POZOR!!! Peter Brocka moze klamat, nemat spravne zverejnene veci v kalendari, nemusi hovorit dovody preco a kam chodi na zahranicnu sluzobnu cestu a preukazovat vydavky a dovody. ON NEMUSI NIC Z TOHO. On si buduje na FB a Insta a prostrednicvom ludi ako Juraj Fuzak kult osobnosti. Ale… on sa prebudi, pretoze sa budu musiet prebudit aj ini. A potom bude prebudeneny tak, ze ho ani sexi selfie na instaci nezachrania. Tento mlady, ambiciozny a velmi namotivovany muz zabudol na jednu drobnost. Zije za statne peniaze. Nikto a nikdy na Slovensku v “novej generacii” NEKA politikov este nepadol na usta tak velmi ako padne Peter Brocka. MARK MY WORDS.

 7. 7
  Ty budeš vul says:

  A korunovaný! !!Ty už si spadol na bradu a máš ju rozbitiu ako G.Kupunik.Nepoznám ani jedného primátora,ktorý by verejne každú jednu pracovnú cestu rozpisoval verejnosti a hlavne trtkom ako si Ty!!!Keď chceš tak mu oficiálne nápíš alebo oslov oficiálne listom poslancov a keď ti nik neodpovie, tak to zverejni! !!

 8. 8
  Tom says:

  Ako vies ako sa Juro zhovara s ludmi? Len preto ze si robi srandu Z anonymov co tu trepu hovadiny? Ktori tu len nakladaju bez faktov? Nebud aj ty smiesny. Len tu sa clovek docita same mudrosti ale v reale ho neslovi nikto nato nema nikto stu pritomnych gule. Aj ty odneho nieco vyzadujes a pisal si mu ze chces vedet co robil na pracovnej ceste? Podla coho to ma akoze zverejnovat? Ja ked nieco chcem vedet tak mu napisem a vzdy som dostal odpoved.

  • 8.1
   Majo says:

   Je niečo zlé na tom, chcieť vedieť aký účel mala primátorova 11 dňova pracovná cesta do USA, aký benefit z toho bude mať mesto a jeho občania. Predsa len je to platené z našich daní a povedzme si úprimne že dĺžka cesty je v kategórii mimo bežnú pracovnú cestu 2-3-5 dňovu. Čo prináša otázku aj financií, ktorá opätovne vzhľadom na dĺžku a miesto bude nad rámec bežného. Pri takovej príležitosti by sa zišla správa o ceste alebo aspoň tlačová správa ako napr. https://www.bystricoviny.sk/spravy/pracovna-cesta-bystrickeho-primatora-do-augsburgu-otvorila-nove-moznosti-spoluprace/
   PS: argumentáciu štýlom čo robili ostatný neberiem, bavíme sa tu o tomto primátorovi, ktorého volilo kopec ľudí ( aj ja) lebo chceli zmenu a jedna z veci čo mal v programe bola transparentnosť.

   • 8.1.1
    Tom says:

    Co si robil doteraz ? Vsak tam bol pred rokom? Nemas mail alebo fb? Primatora mozes stretnut na x akciach alebo na radnici. Dokonca sliedici vedia naspamet jeho program a vedia kde je tak neni problem ist za nim . A ked si dobre pametam tak to boli nejake prednasky staci si to vyhladat na je fb.

    • 8.1.1.1
     Majo says:

     Tom nesledujem primátora a to čo si dáva na fcb každý deň ;) teraz mi to vyskočilo v kontextu toho článku na ” pravda o Trnave a informácie od pána poslanca že sa jednalo o pracovnú cestu a nie dovolenku. A na webe k tomu nič nenájdeš. mejl mám aj fcb…ale vieš toto sú veci čo by mali byť prezentované verejne a nie v súkromných správach alebo medzi 4 očami pri kávičke.

    • 8.1.1.2
     Majo says:

     Tom …hecol si ma…som sa prehrabal primatorovym fcboookom až k septembru kedy bola pracovná cesta do USA…A ništ, ani čiarka o prednáškach, pracovnej ceste účelu…iba bežné príspevky na téma čo sa práve robí v TT ( križovatka, slavia, kontajnery…) – ani by si netušil že tu nie je a pritom dáva príspevky aj z oveľa menších cest aj v dobe svojej dovolenky. V princípe ma nezaujíma čo robí vo svojom voľnom čase, ale zaujíma ma čo robí ako primátor , reprezentant mesta platený z našich daní.

   • 8.1.2
    Peter Klimo says:

    Ja nevim, nesledujes fejsbuk?
    Predsa si z ameriky donesol strikuvanu cepicu s brmbolcama.

    • 8.1.2.1
     KK says:

     A tebe kazajecku pan krestansky fanatik…

     • 8.1.2.1.1
      Peter Klimo says:

      no od toho mam teda hodne daleko, to si sa riadne sekol..
      ja len nehladam sofistikovanost a zlozitost tam, kde zjavne byt nemoze..
      napriklad v cinoch primatora.. vsetci tu vymyslaju co bol v amerike riesit – vraj bicykle.. svata prostato – primatorovi su bicygle u riti, on len vie ze to dobre vyzera u volicov..
      on sa chce len bavit, zurka, party..

      • 8.1.2.1.1.1
       Juraj Fuzák says:

       Presne tak Peter, konecne na to niekto prisiel! Ziadne party, ziadna zabava, ako hovori tvoj idol: “cez den sa robi, v noci sa spi” :D A mas to inac totalne dopletene, tu “cepicu s brmbolcama” si doniesol tusim z dovolenky v Juznej Amerike. To by si mal ako jeho kazdodenny sledovatel vediet, toto je tazky fail, za to by ta milovnik faktov Butko zvozil pod ciernu zem :D

       • 8.1.2.1.1.1.1
        Peter Klimo says:

        Juraj, vidim ze mas o primatorovych brmbolcoch prehlad. To je dobre..

        • 8.1.2.1.1.1.1.1
         Juraj Fuzák says:

         Chlape, najvacsi prehlad o tom co robi Brocka mas jednoznacne ty, aj ked sem tam sa ti to poplete, sem tam si to prisposobis a sem tam dostanes “overenu” info, sice od najslabsieho primatora v dejinach, ale dolezite ze je “overena” :D

         • 8.1.2.1.1.1.1.1.1
          Alenka says:

          Juraj zle je! Ludia ti tu kladú otázku ohľadom dátumu podpisu zmluvy a cesty do USA a ty tu trepeš od veci.

          • 8.1.2.1.1.1.1.1.1.1
           tak,tak says:

           Alenka trapná deva z ríše Kopúnkovo.Je ti zle dievčatko?Náhodou tu netrepeš dve na tri?Alebo si len taká úbohá?Nestrápňuj sa.Ani jeden trotl nepodal na políciu trestné oznámenie,ani sa neozval Krátkemu,či útvaru pre verejné obstarávanie…A budete len onanovať.Veď Bročku už mohli zavrieť,nie on je s políciou jedna ruka…Užite si slnečný víkend,skutočne ho budete potrebovať!!!Máte horúce hlavy ako stránka Pravda o Trnave…D

     • 8.1.2.1.2
      Bimbo says:

      Do Amériky chodí stískať stromy, to v správe z pracovnej cesty nie je ?

      • 8.1.2.1.2.1
       Juraj Fuzák says:

       Nie, bol tam zakopavat studne.

       • 8.1.2.1.2.1.1
        Studňa says:

        Prečo im ich zakopal ?
        Šak súčasné suchá, ktoré sužujú americké štáty od Oklahomy až po tichomorské pobrežia spôsobujú dramatický pokles podzemných zásob vody. Len Kalifornia kvôli tomu utrpela miliardové škody na ktoré poukazuje vedecká správa Kalifornskej univerzity.
        A taký Anton Peciar / brat Adama Peciara / vŕtal studne na Haiti, z 18 vrtov urobil spolu so svojim tímom 7 funkčných studní.
        Mali by ste Peťovi dohovoriť nech už viac tie studne nezakopáva.

        • 8.1.2.1.2.1.1.1
         Juraj Fuzák says:

         No sak som mu hovoril. My sme mali na zimaku jednu paradnu, trosku bez povolenia a trosku stotisicov kubikov nam do kanala natieklo ale sak co, koho zaujimaju podzemne vody, ne?

 9. 9
  Tim says:

  Článok je o zdieľaných elektrobicykloch.

  Odchýlenie sa od témy pre Majo a spol. nabujnelo do úrovne honu na čarodejnice.
  Každý občan má možnosť definovaným spôsobom požiadať o informácie, ktoré ho zaujímajú a v zmysle zákona sú určené termíny a spôsoby na doručenie odpovede.
  Anonymná diskusia tam nepatrí.

  A teraz k téme. Som zvedavý, ako bude organizované dobíjanie elektrobicyklov a cca koľko km sa bude dať prejsť na 1 nabitie v rovinatej Trnave.

 10. 10
  Majo says:

  Pan poslanec Fuzak odpoveď k elektrobicyklom bola jasná stručná konkrétna. Skúste aj podobným štýlom odpoveď na jednoduchú otázku k pracovnej ceste primatora do USA: účel a prínos pre mesto, finančné náklady. A na pôvodnú otázku ohľadom podpisu dohody v čase primatorovej neprítomnosti.
  Pre Tima- keby bola rovnako stručná a jasná odpoveď od pána poslanca aj na túto otázku…nemuselo sa to tu tak rozbehnúť na inú tému.

  • 10.1
   Juraj Fuzák says:

   To sa kludne pytaj primatora, urcite ti odpovie. Napis mu na fb alebo na pracovny mail a odpoved dostanes. Ja niesom jeho hovorca a urcite nebudem za neho odpovedat, toboz tu.

   • 10.1.1
    Majo says:

    Pan poslanec v jednom komentu píšete že nie ste hovorca primátora a nebudete tu za neho odpovedať a v druhom píšete že tam bol na prednáškach v treťom o zakopavani studní…tak ako? Skúsime aj nejakú serióznu odpoveď? Informácie dozaista máte minimálne o účelu cesty a prínose pre mesto.

    • 10.1.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Ja som pisal nieco o prednaskach? 😂🙈 ano niesom jeho hovorca ale viem ze tam bol studne zakopavat, to sa naucil na zimaku od jedneho majstra a viac uz zo mna nedostanes, lebo je to tajne. Ale dam napovedu: 5th Avenue, Nuevo York

  • 10.2
   Lola says:

   Neblaznite. Tu sa odpoveda len na to, co im vyhovuje. Na ostatne musi stacit odpoved: To vas nemusi zaujimat, alebo “opytajte sa toho hentoho”. Smutne. A ludia im to zeru a nevadi im, ze si namastia vrecka ich peniazmi

   • 10.2.1
    Lol says:

    Neblázni Lola,pýtať sa anonymne je fakt dávka rozumu.Smutné,že máš v hlavičke s prepáčením na kaka…Vieš vždy bolo,že viac ľudí má viac rozumu ako anonym ktorý chce nejakú odpoveď.Našťastie na zemi je ako hovoríš viac rozumných ľudí…D

 11. 11
  Fusak says:

  Fuzak, Fuzak. Uz som to pochopil. Tym neustalym strapnovanim na tomto fore robite medvediu sluzbu panovi s bradou v klobuciku. Nie ste vy plateny v skutocnosti smer/ kdh ? Inak si vase statusy neviem vysvetlit :)
  Zabava graduje :)

 12. 12
  Parva Roma says:

  Už dojazdili?

 13. 13
  Parva Roma says:

  Je 1. marec 2019. Chcel by som sa povoziť, no počet bicyklov na všetkých stanoviskách je 0. Snáď naobed.

  • 13.1
   Parva Roma says:

   Chcel som sa dnes odviezť zo stanice domov. Beznádejne – obe stojiska bez bicyklov :(

   • 13.1.1
    Timur says:

    Stojiská bicyklov možno prázdne,ale od 1. marca to funguje.Ja so videl v piatok o 14 hodine dva bicykle na ulici Saleziánska. Tam bývajú odstavené pomerne často po skúsenostiach z minulého roku. Ten spôsob využívania bicyklov na alternatívnu dopravu po meste je absolútne nevhodný a podporujúci chaos šíriaci z Hlavnej č. 1. Firma ktorá poskytla bicykle by mala rázne zakročiť, lebo im to nerobí dobrí dojem.Aj keď v dobrom úmysle poskytnuté bicykle pre občanov mesta , systém ich výpožičky je nevhodný. Všade to funguje že bicykle sú na vopred určených stanoviskách a aj na ľubovoľné stanovisko sa vracajú.

 14. 14
  Amater says:

  Neviem ako to nazvať či paródia alebo irónia alebo obe v jednom,, Trnava chce byť Európske mesto športu v roku 2020. Šport v Trnave majú na starosti diletanti na nekonečo a oni chcú politické body získavať v propagácii športu. Oni ktorý zo športu spravili neprehľadnú džunglu a na svojich oponentov používajú metódy nacistického štátu Nemecko v 30 rokoch minulého storočia. Informácia zverejnená na ,, Aktualitách.sk ,, informáciu zverejnila p. Majtánová z komunikačného odboru MU.

  • 14.1
   Fero says:

   Konečne sa postaví plaváreň, futbalové ihrisko s umelou trávou, na Prednádraží zimný štadión s celoročnou prevádzkou, trávnaté futbalové ihriská.

   • 14.1.1
    Ha Ha sport says:

    Nezabudol si na mobilnú hádzanársku halu s hľadiskom pre 21738 divákov a otváracou strechou?
    Alebo na skladací nafukovací tenisový kurt s premenlivým povrchom s možnosťami: trávnik, antuka a rýchle umelé povrchy podľa typu hráčov?
    A na bazén na vodné pólo v Kamenáči alebo na Štrkoch?
    A na trampolínu pred MsÚ?

    • 14.1.1.1
     Jery says:

     Dalo by sa uvažovať aj s krytou slalomovou zjazdovkou nech vychováme novú Vlhovú, jedna je málo. Mohli by sme vybudovať aj krytú cyklistickú dráhu a vychováme nového Tkáča. Cyklo chodníky do roku 2020 napojiť na rozsiahlu sieť Rakúskych cyklo chodníkov. Myslím že tento návrh by schválila každá banka. Potenciál mesta je obrovský a na ďalšie funkčné obdobie zapojiť sa do súťaže Európske mesto kultúry.

     • 14.1.1.1.1
      Šport 2020 says:

      No ale keď chce byť Trnava európskym mestom športu v roku 2020, už by aspy nejaké štúdie na uvedené športové areály mali byť minimálne na fejsbúku.

  • 14.2
   Budíček says:

   Trnava a Európske mesto športu 2020 je pekný sníček. Taký
   fejsbukovy.
   Najprv si však treba pozrieť pod nohy a upratať to svinstvo na chodníkoch, cestách, križovatkách, trávnikoch, voľných plochách, v kríkoch, atď.
   Keď prídu športoví hodnotiaci komisári, určite si všimnú po čom šliapu. Hneď si položia otázku, že ako sa v takom neporiadku dá zdravo športovať. Možno si pozrú aj históriu zo záznamu meraní PM10.🤧😷

   • 14.2.1
    Stb says:

    Ja vyslovujem len obavu aby akcia Trnava – Európske mesto športu, nebola len partizánčina p. Majtánovej. Pokiaľ pozerám do archívov tak všetky športoviská v Trnave boli za zenitom použiteľnosti a všetky je potreba sanovať a stavať nové. Futbalový štadión je iný problém, ten je potrebné preniesť metódou, ktorá nie je ešte vymyslená na priestor pri diaľnici.

    • 14.2.1.1
     Riešenie says:

     S prestarnutými športoviskami by nemal byť problém. Treba všade, kde sa to bude dať, umiestniť tie trampolíny. Keď prídu hodnotiaci komisári, na všetkých trampolínach sa bude intenzívne skákať. Môžu sa pri tom robiť selfíčka, jesť lepeňáky a bubnovať. Určite príde výhra.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.