reklama

V Smoleniciach zavedú systém zdieľaných bicyklov pre obyvateľov aj návštevníkov

Obec Smolenice zavedie systém zdieľaných bicyklov. Projekt má byť spustený v prvej polovici roka 2020, zásadnú časť nákladov pokryjú zdroje z eurofondov.

Obec uspela s predloženým projektom zapožičiavania bicyklov Bikesharing Smolenice.

„Hlavným cieľom predkladaného projektu je zvýšenie atraktivity a prepravnej kapacity nemotorovej cyklistickej dopravy prostredníctvom vytvorenia siete automatických požičovní bicyklov,“ popisuje zámer Obec Smolenice.

Na území Smoleníc má vzniknúť funkčná sieť automatickej požičovne v podobe 30 bicyklov a piatich bicyklových stojanov s kapacitou pre maximálne 10 bicyklov.

Ilustračné foto: Taylor Vick / Unsplash

Bikesharing je určený predovšetkým pre obyvateľov obce, ale využívať ho môžu aj náštevníci Smoleníc za rôznym účelom ako napríklad cesta do práce, návšteva lekára, úradu, ale aj športové aktivity či prehliadka obce a blízkeho okolia.

Obec v aktuálnej fáze hľadá dodávateľa 30 kusov bicyklov so systémom monitorovania a trasovania cez GPS, piatich stojanov pre zapožičanie bicyklov, kompletného systému evidencie zapožičiavania bicyklov a počítača so softvérom.

Predpokladaná hodnota projektu je 110 – tisíc eur s DPH. Obec z vlastného rozpočtu zaplatí päť percent nákladov, teda niečo cez 5-tisíc eur. Zostávajúce prostriedky získajú Smolenice vďaka schválenému projektu z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Systém zapožičiavania bicyklov Bikesharing Smolenice má byť spustený v prvom polroku 2020.

Autori zámeru predpokladajú, že projekt bude mať pozitívny vplyv predovšetkým na zmiernenie vplyvov dopravy na životné prostredie znížením emisií produkovaných z automobilovej dopravy.

Ulož ako PDF
Napísal 27. novembra 2019 11:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Smoleniciach zavedú systém zdieľaných bicyklov pre obyvateľov aj návštevníkov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.