reklama

V centre Trnavy pribudnú cyklostojany pre 600 bicyklov, otázne zostávajú termíny

Problém nedostatku cyklostojanov v Trnave má vyriešiť realizácia rozpracovanej štúdie, na základe ktorej má najmä v centrálnej mestskej zóne vzniknúť viac ako 300 nových cyklostojanov s kapacitou prevyšujúcou 600 bicyklov.

Na projekte pracuje referát dopravného urbanizmu Odboru územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave v spolupráci s OZ Lepšia Trnava a zakladateľmi Bercajgla od roku 2013.

Všetci zainteresovaní sa zhodujú, že súčasná ponuka cyklostojanov na území mesta je nedostatočná a rastúca obľuba používania bicyklov vyžaduje aj nové možnosti bezpečného a funkčného parkovania bicyklov.

dni-zdravia-2014-5

Ilustračné foto

Navrhovať rozmiestnenie stojanov mohli Trnavčania aj prostredníctvom interaktívnej mapy na internete, rovnako tak písomnou formou počas viacerých kultúrno – spoločenských podujatí. Organizátori projektu obdržali od obyvateľov mesta desiatky návrhov.

Zámeru sme sa venovali vo februári 2013 v samostatnom článku, link tu.

„V súčasnosti rozpracovaná štúdia uvažuje s umiestnením 315 stojanov. Každý má kapacitu dva bicykle. Po konzultáciách s Krajským pamiatkovým úradom sú navrhnuté dva typy cyklostojanov pre ulice s historickým mobiliárom a ulice s moderným mobiliárom,“ priblížil Miroslav Kadlíček z mestského úradu.

Termín spustenia inštalácie zatiaľ známy nie je, pretože stále prebiehajú rokovania medzi mestom a pamiatkarmi.

„V tomto roku je na realizáciu cyklostojanov vyčlenených v rozpočte mesta 10 000 eur,“ uviedol Kadlíček.

Najviac nových parkovacích miest pre bicykle pribudne v prvej fáze v centrálnej mestskej zóne a v jej dotyku.

Niekoľko nových cyklostojanov pribudlo už pred dvoma rokmi pred trnavskými univerzitami v rámci spolupráce združenia Back-Space a Pecobikes. Na potreby cyklistov reagujú aj niektorí majitelia kaviarní a pred svoje prevádzky umiestňujú cyklostojany.

Stále je to však málo, vo väčšine prípadov sa cyklonávštevníci centra musia spoliehať na tradičné opieranie bicyklov o fasády, stromy alebo lampy verejného osvetlenia.

Parkovisko pre bicykle s kapacitou niekoľkých desiatok miest funguje od minulého leta aj pri železničnej stanici.

Ulož ako PDF
Napísal 4. augusta 2014 9:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V centre Trnavy pribudnú cyklostojany pre 600 bicyklov, otázne zostávajú termíny”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.