reklama

V centre Trnavy pribudnú cyklostojany pre 600 bicyklov, otázne zostávajú termíny

Problém nedostatku cyklostojanov v Trnave má vyriešiť realizácia rozpracovanej štúdie, na základe ktorej má najmä v centrálnej mestskej zóne vzniknúť viac ako 300 nových cyklostojanov s kapacitou prevyšujúcou 600 bicyklov.

Na projekte pracuje referát dopravného urbanizmu Odboru územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave v spolupráci s OZ Lepšia Trnava a zakladateľmi Bercajgla od roku 2013.

Všetci zainteresovaní sa zhodujú, že súčasná ponuka cyklostojanov na území mesta je nedostatočná a rastúca obľuba používania bicyklov vyžaduje aj nové možnosti bezpečného a funkčného parkovania bicyklov.

dni-zdravia-2014-5

Ilustračné foto

Navrhovať rozmiestnenie stojanov mohli Trnavčania aj prostredníctvom interaktívnej mapy na internete, rovnako tak písomnou formou počas viacerých kultúrno – spoločenských podujatí. Organizátori projektu obdržali od obyvateľov mesta desiatky návrhov.

Zámeru sme sa venovali vo februári 2013 v samostatnom článku, link tu.

“V súčasnosti rozpracovaná štúdia uvažuje s umiestnením 315 stojanov. Každý má kapacitu dva bicykle. Po konzultáciách s Krajským pamiatkovým úradom sú navrhnuté dva typy cyklostojanov pre ulice s historickým mobiliárom a ulice s moderným mobiliárom,” priblížil Miroslav Kadlíček z mestského úradu.

Termín spustenia inštalácie zatiaľ známy nie je, pretože stále prebiehajú rokovania medzi mestom a pamiatkarmi.

“V tomto roku je na realizáciu cyklostojanov vyčlenených v rozpočte mesta 10 000 eur,” uviedol Kadlíček.

Najviac nových parkovacích miest pre bicykle pribudne v prvej fáze v centrálnej mestskej zóne a v jej dotyku.

Niekoľko nových cyklostojanov pribudlo už pred dvoma rokmi pred trnavskými univerzitami v rámci spolupráce združenia Back-Space a Pecobikes. Na potreby cyklistov reagujú aj niektorí majitelia kaviarní a pred svoje prevádzky umiestňujú cyklostojany.

Stále je to však málo, vo väčšine prípadov sa cyklonávštevníci centra musia spoliehať na tradičné opieranie bicyklov o fasády, stromy alebo lampy verejného osvetlenia.

Parkovisko pre bicykle s kapacitou niekoľkých desiatok miest funguje od minulého leta aj pri železničnej stanici.

Ulož ako PDF
Napísal 4. augusta 2014 9:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “V centre Trnavy pribudnú cyklostojany pre 600 bicyklov, otázne zostávajú termíny”

 1. 1
  gabo says:

  Pre porovnanie s Trnavou.
  Frydlant je male mestecko. Ziadne krajske mesto .

  http://www.archdaily.com/532476/reconstruction-of-the-square-in-frydlant-balda-architeckt/

 2. 2
  yz says:

  treba to spravit teraz pred volbami,lebo po volbach sa na to peniaze nenajdu:)

 3. 3

  Dobrý deň,

  Na porovnanie vám chcem predstaviť našu web stránku zameranú na stojany na bicykle a cyklostojany kde nájdete za prijateľné ceny všetky stojany na bicykle.

  http://www.stojanynabicykle.sk/stojany-na-bicykle-podla-poctu-parkovacich-miest

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.