reklama

Mesto Trnava neuspelo na okresnom súde so žalobou o pozemky pod City Arenou

V piatok 14. septembra sa uskutočnilo na Okresnom súde v Trnave druhé pojednávanie vo veci žaloby Mesta Trnava, ktoré sa domáha vrátenia časti pozemkov pod štadiónom.

Mesto Trnava podalo 10. novembra 2017 na Okresnom súde v Trnave žalobu o určenie vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam prevedeným kúpnou zmluvou.

Trnavská radnica zároveň podala aj dve sťažnosti Európskej komisii so žiadosťou o vyjadrenie k možnosti neoprávneného poskytnutia štátnej pomoci v súvislosti s realizáciou projektu City Arena.

Prvé súdne pojednávanie vo veci určenia vlastníckeho práva k pozemkom prebehlo v júni 2018, súd vtedy požiadal obe zainteresované strany o doloženie dôkazových materiálov, znaleckých posudkov a ďalších dokumentov, ktoré majú dokázať, že právo je na ich strane.

Druhé pojednávanie v piatok 14. septembra 2018 prinieslo rozhodnutie Okresného súdu v Trnave, ktorý zamietol žalobu Mesta Trnava a nariadil samospráve zaplatiť trovy konania.


Výstavba City Areny, august 2014

Kompletné rozhodnutie Okresného súdu v Trnave bude k dispozícii v priebehu nasledujúcich dní.

Právny zástupca trnavskej radnice Jozef Zámožík pre agentúru SITA vyjadril predpoklad, že mesto sa voči rozhodnutiu odvolá.

Vec by potom prešla na Krajský súd v Trnave.

Spoločnosť City Arena získala pozemky pod štadiónom aj nákupným centrom od mesta Trnava za symbolické euro výmenou za nový futbalový štadión, ktorý po kolaudácii prešiel do majetku mesta. City Arena obratom získala štadión do prenájmu na obdobie 30 rokov za jedno euro ročne.

Zmluvu medzi mestom a City Arenou jednomyseľne podporilo všetkých 31 poslancov mestského zastupiteľstva na novembrovom zasadnutí v roku 2012.

Súčasné vedenie radnice považuje prevod časti pozemkov z majetku mesta do súkromných rúk pod športovou časťou komplexu City Arena za nezákonný.

Po oznámení o podaní žaloby poslala 4. decembra 2017 City Arena list poslancom mestského zastupiteľstva, v ktorom podrobne vysvetľuje kroky, ktoré realizácii zámeru predchádzali a boli súčasťou zmluvy medzi mestom a ich spoločnosťou.

Na list reagoval vo svojom stanovisku aj primátor Peter Bročka.

Kompletné vyjadrenia oboch strán z decembra 2017 si môžete prečítať tu.

Ulož ako PDF
Napísal 16. septembra 2018 8:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

109 komentárov pre “Mesto Trnava neuspelo na okresnom súde so žalobou o pozemky pod City Arenou”

 1. 1
  Dano says:

  Podanie žaloby je také schizofrenické… :D Kto videl podať žalobu na preskúmanie niečoho, čo si vyrobila samospráva, teda kvázi „sám na seba“? Bude sa teraz prejavovať osobná ješitnosť PB ťahať spor ďalej na vyššie a vyššie súdy, aj keď reálna šanca uspieť je nulová? Koľko nás stojí a bude ešte stáť zatrpknuté ego toho človeka?
  Prevzatie zastúpenia a spísanie žaloby o určenie vlastníckeho práva k pozemkom Mgr. Zámožíkom podľa zmluvy cčz 1231/2017 z 30.10.2017 – faktúra k zmluve cčz 1231/2017 č. 1701050 zo dňa 22.12.2017 v sume 3230 eur (zaplatené), ďalšie úkony (dvakrát zastupovanie na pojednávaní atď) – každá hodina 95 eur + DPH = 114 eur (hodinová odmena advokáta).
  Poskytovanie právneho poradenstva vo veci notifikácie štátnej pomoci – dohodnutá odmena podľa zmluvy cčz 504/2017 z 27.4.2017 vo výške max. 5000 eur.
  Keď mesto všetky tieto spory ohľadom CA prehrá, budú trovy zosobnené PB? Zo svojho mesačného platu 4482,16 eur by ich mohol hravo zaplatiť. Nesľúbil svoj plat charite?
  Len hlupáci sa súdia o vopred jasnej veci, v ktorej spornosť neexistuje… ;)

  • 1.1
   Tom says:

   Pozemkuy v hodnote okolo 6 mega, uver tavos na 3 mega za ktore im porobili siete atd su oproti tomutu co prosim ta? Mesto a primator nech len pekne bojuje ked minule zastupitelstvo dovolilo tento mega podvod.

   • 1.1.1
    Lojzo says:

    Za čo bojuje mesto a primátor?
    Prečo na všetko čo sa v meste buduje si berie mesto úver? V krátkej dobe zobraté štyri úvery v hodnote 5 400 000 eur.

    • 1.1.1.1
     Tom says:

     Ja viem len o troch za 4 a pol miliona a vidis mat peniaze za pozemky ziadne sa brat nemuseli ze? A ked dobre pozeram minule vedenie zobralo uvery za 5 obdobi okolo 35 milinov mozno viac

     • 1.1.1.1.1
      Dano says:

      Hodnota pozemkov bola znalcom ocenená na 7,7 milióna eur, hodnota prenájmu štadióna na 4,3 milióna eur. City-Arena tvrdí, že len do mestského Štadióna Antona Malatinského investovala 27 miliónov eur a do okolia ďalších 4,7 milióna eur. Za predaj pozemkov City-Arene za jedno euro hlasovalo v novembri 2012 všetkých 31 poslancov mestského zastupiteľstva. https://sport.aktuality.sk/c/309447/mesto-trnava-zaluje-city-arenu-chce-spat-pozemky-pod-stadionom/
      Čo sa týka úverov za ostatný rok, tak 3 x 1 500 000, 1x 900 000 eur, informuj sa.
      Donekonečne poukazovať na predchádzajúce vedenie spred roka 2014 je úbohé… Analyzuj čo sa dialo za súčasného vedenia, napr. vo veciach hospodárnosti, transparentnosti, efektívnosti, zákonnosti, šikany?

      • 1.1.1.1.1.1
       Tom says:

       Akych 900 000? Ty si pozri co vlastni mesto zo stadiona da sa to lahko overit. Este aj projekt sa nijak nemenil a zrazu sa se predrazil o dotaciu ake naivne :)

       • 1.1.1.1.1.1.1
        Dano says:

        Už sa zajakávaš? Čo si zaskočený? Tak keď nevieš, tak v roku 2017-2018 bralo mesto úvery takto 1 500 000 (Slávia), 1 500 000 (Mikovíniho), 1 500 000 (ZŠ Gorkého), 900 000 (výstavba -skládka komunálneho odpadu, Zavar – úverová zmluva podpísaná 31.5.2017).

        • 1.1.1.1.1.1.1.1
         Tom says:

         Ako sa pisanim zajakavam? Otom uvere som nevedel myslel som ze sa bral uz skorej. A ked sme pritom polka uveru na slaviu sa splati za predaj pozemku pod aquaparkom ktory chceli predat za 1e….

        • 1.1.1.1.1.1.1.2
         Štadión says:

         Ten Porov štadión je pekný podvod Ala Nafta Gbely za čo pánko mal dávno sedieť. Len ujo Mečiar. …Videli ste niekde štadión bez parkovisko? ???Nákupné centrum City Aréna už nepatrí štadiónu. ..Tak či tak,pre futbal nepostacujuci. Ľudia na Druzbe či v meste alebo na Podjvorinskej to najviac cítia. Dúfam, že to tým podvodníkom aj raz spocitaju! !!!!A pokuty za zlé parkovanie nech posielajú Butkovi či Stankovi….D

  • 1.2
   erža says:

   Dano ešte treba pripočítať platbu – trovy ktoré určite budú v desiatkách tisíc eur.
   Výšku sa čoskoro dozvieme.
   Ak sa PB odvolá nič sa nezmení, len sa všetky poplatky znásobia a platiť sa bude za pol roka alebo za rok.
   Tej škode už mesto neutečie len sa môže zvýšiť.

   • 1.2.1
    Pravnik says:

    Ty si nostradamus? A ked mesto dalsie konanie vyhra tak zarobi nie? Ci aj tam bude porov sudca? Ked rozhodne EU komisia v prospech mesta tak potom budes hovorit co? Neboj sa Ficko uz nebude zachvilu moct vyvijat tlaky ked sa blizi jeho koniec.

    • 1.2.1.1
     Alex says:

     Mudrlant. Povedz, koľko konaní mesto vyhralo? To chceš povedať, že súdy boli vo veciach, v ktorých mesto prehralo, ovplyvnené?

     • 1.2.1.1.1
      Pravnik says:

      Slovenska justicia je jedna velka mafia a otalo uz len malo sudcov ktori niesu nejak ovplyvneni. Ja hovorim o tomto sude a nie o ostatnych tie ma vobec nezaujimaju.

      • 1.2.1.1.1.1
       fiškáľ says:

       Právnik to platí aj keby vodca vyhral ?
       Vtedy by tiež bola mafia ?

      • 1.2.1.1.1.2
       Zasa je to tu says:

       Všetci čo majú iný názor ako fanklub pána PB sú pórovci a zapredanci alebo kopúnkovci… Pribaliť tam aj súdy (aj keď ilúzie o nich občania nemajú) to je už vrchol debilnosti.
       Choď do rici, trápny blbeček!!!
       Vzdajte nezmyselný boj a prestaňte mrhať mestské peniaze. Tento súdny spor vyhovuje predovšetkým advokátom, ktorí majú z neho istý príjem.

    • 1.2.1.2
     fiškáľ says:

     Právnik neklam a nesnívaj študuj právo. Všetci ozajstní právnici už pred rokom vyhodnotili, že žaloba bude neúspešná. Diletant to mohol stiahnuť a bol by pokoj.
     Teraz len, škoda pre mesto istá.

     • 1.2.1.2.1
      Pravnik says:

      Preto Vladko opity vyplakaval ze idu hrat do Myjavu ? Sak ked mu to ti pravnici povedali tak mohol byt vklude nie? Ci to bol len taky falosny plac na city?

     • 1.2.1.2.2
      Dalibor says:

      Určite že to bude škoda pre mesto a nech si tú škodu osobne znáša zo svojho platu PB sám, nie my všetci. Išlo o jeho osobný spor, o jeho ego, jeho amaterizmus.

    • 1.2.1.3
     Amater says:

     Bročka s veľkou obľubou prekrúca rozhodnutia MZ z predošlých období spoliehajúc sa na tata s kontaktami na PS VB. Servilný poslanci vždy niečo potrebujúci v hre niečo za niečo mu pomáhajú páchať tresnú činnosť, len ten nepodar Mráz sa štorcuje.

     • 1.2.1.3.1
      Lojzo says:

      Pán Mráz je čestný človek, ktorému ide o dobro veci pre mesto a transparentnosť. Za to henten PB o trasparentnosti kecal, ale skutek utek, z jeho transparentnosti je mega netrasparentnost. Ozaj ako je to s transparentnosťou obstarávania výberového konania na prednostu MÚ dvomi agentúrami? Koľko to stálo? Už si prednostu vybral? Či mu nikto nesadol? A dá si po voľbách kamoša(kamošku? :D :D :D

    • 1.2.1.4
     Lojzo says:

     Právnik, ty musíš ešte veľa študovať právo, aby si bol ozajstný právnik. Keď ani len z faktov nevieš vyhodnotiť neúspešnú pozíciu mesta a obviňuješ súdy, že sú v tejto veci ovplyvnené. Mesto tento spor draho vyjde, nemusíme byť ani nostradamovia. Kto to potom zaplatí? My všetci alebo osobne PB? Koho koniec sa blíži? Ale je vidno, že potápajúci sa aj slamky chytá… Vieš prečo mesto v poslednom roku bralo úvery? Aby PB ukázal, ľudia kuknite čo všetko budujem pre vás pred voľbami. Len nepovedal, že sa to buduje za úvery z bánk, ktoré bude mesto splácať 5 rokov.

     • 1.2.1.4.1
      Ale says:

      Jeden uver chcel Pobiecky , druhy na mikoviniho Klokner jediny ktory chcelo mesto bol na Slaviu, a ostatok sa robil bez uverov tak netrep.

      • 1.2.1.4.1.1
       Ale ale says:

       Zamyslel si sa, prečo mesto nemá peniaze? Prečo berie na investičné akcie úvery? Vieš kto podpisoval úverové zmluvy? Nie, nie, nebol to pán Pobiecky ani pán Klokner.

       • 1.2.1.4.1.1.1
        Ale says:

        Schvalilo ich mestske zastupitelstvo nie? Predtym sa brali tiez len sa okrem toho neurobilo nic.

        • 1.2.1.4.1.1.1.1
         Ale ale says:

         Ty si ale alibista! MZ schválilo. Kto podpisoval uznesenia a úverové zmluvy? PB ! Aj predaj pozemkov CA MZ schválilo, tak prečo to PB žaluje? Prečo nemá mesto peniaze?

    • 1.2.1.5
     Lampa says:

     Pravnik, len tolko, ze EU komisia by sa viac mala zaujimat o diskriminaciu na MU nez o udajnu neopravnenu statnu pomoc, to by bolo rozumnejsie, a zachranilo by to par ludskych zivotov (a zdravia zamestnancov).

   • 1.2.2
    Jozef Mak says:

    Trovy a poplatky, ktore mesto za egoizmus zaplati = 170tis EUR

 2. 2
  Ale ale says:

  Zamyslel si sa, prečo mesto nemá peniaze? Prečo berie na investičné akcie úvery? Vieš kto podpisoval úverové zmluvy? Nie, nie, nebol to pán Pobiecky ani pán Klokner.

 3. 3
  Aladar says:

  PB by malo viacej zaležať na pracovnoprávnch vzťahoch na mestkom úrade a mal by vyvodiť dôsledky voči tej vedúcej Huňavej,ktorá šikanuje svojich zamestnancov!!!!!!Som rad,že napracujem pod jej vedenim!!!!

  • 3.1
   Timur says:

   To je tá čo finančne škrtí našich dôchodcov, v B. Bystrici príspevok mesta ma jednu hodinu opatrovateľskej služby 4 € a v Trnave 1,5 €. dôchodkyňa zaplatí 250 € pri 370 € dôchodku a na život jej má stačiť 120 €. Nech si to vyskúša panička.

  • 3.2
   Hans says:

   Aladar a ako vieš že pani Hunava niekoho šikanuje? Lebo to písali v ubohom anonymnom platku?Nesranduj.Inšpektorát práce to vyšetroval a nič nezistil.Brocka a ani žiadny primátor nemôže niekoho vyhodiť lebo babka to povedala…Prečo to poškodená alebo poškodení nedali na políciu?

   • 3.2.1
    Jana says:

    Hans, lebo jedna babka povedala, nemožno nikoho vyhodiť, ale preto že jedna babka povedala, možno niekoho z funkcie odvolať? viď prednostku MÚ. Mimochodom, Hans, inšpektorát práce ohľadom dokazovania šikany nemá veľkú kompetenciu, takže jeho výsledky (ak sú také aké uvádzaš), by boli na dve veci (najmä keď inšpektoráty ani v evidentných pochybeniach nekonajú)… No a na tej blbosti o tom že šikanu má vyšetrovať polícia, je vidno, že si znalý všetkého a dokopy ničoho.

    • 3.2.1.1
     Drahoš says:

     Ozaj, kedy sa PB ospravedlní prednostke MU za jej odvolanie? To je akože v poriadku? Nič sa nepreukázalo.

    • 3.2.1.2
     Hans says:

     Som znalý ničoho,to vážne? A ty si znala v čom? V ničom, len tu vykrikujes a pritom si úplne mimo.Inšpektorát to vyšetroval ale nemôže konať. ..to mi stačí, čítaj ďalej Pravdu o Trnave,ktorej verí asi len malé decko.

   • 3.2.2
    Aladar says:

    Hans mam na meste veľa známych a jedno viem,že ak by to oznámili na policií,tak končia vo svojej práci!!!!Niekto by sa vyjadril „zbavte sa problemu a čo najskôr“.Odkiaľ máš informáciu,že Inšpektorat práce nič nenašiel????

    • 3.2.2.1
     hans says:

     Aj ja poznám veľa ľudí na meste a jedno viem,že by určite neskončili vo svojej práci!!To mohli tak za Bystra.Ohľadne inšpektorátu som čítal v tom anonyme.Tuším tam bolo,že nič nenašli a potom,že ešte vyšetrujú.Ja už sa k tomu nebudem vyjadrovať,lebo nepoznám konkrétne ani Hunavú a ani tú čo je údajne na práškoch.Iba to čítam stále anonymne…fakt sory

     • 3.2.2.1.1
      A co? says:

      A Hans, Vy ste kto? Aby ma to malo rozhodit? A co, ze Vas trapi anonymita nejakeho clanku? Co koho do toho? Ti ludia robia zalobu, preco by sa akurat Vam mali spovedat. Pride cas, kedy sa hipsterov v meste Trnava vela ludi spyta jedinu otazku. A VY STE KTO? Pripadne, im vysvetli, ze nemaju cas na to, aby kazdemu tlkovi, vsetko vysvetlovali. Ziju si svoj zivotny pribeh a nezaujima ich ako velmi alebo malo si na nom budete masturbovat niekde v partii chlapcov s drevenymi motylikmi na Nadvori.

      • 3.2.2.1.1.1
       Hans says:

       Robia žalobu v anonymnom internetovom platku. ..a tým masturbovanim si to zabila. Tak v tom pokračuj. O mňa sa nestaraj,ale Gaba K.to bude určite zaujímať. Aj ta masturbacia….D

       • 3.2.2.1.1.1.1
        Robia žalobu says:

        Robia žalobu v realite a jednu z nich poznám osobne! Stačí? Alebo až keď to bude v RTVS tak tomu uveríte?

       • 3.2.2.1.1.1.2
        Masturbant says:

        Hans Vy ste asi nepochopili pointu. Zdroj žaloby bol tou stránkou podľa diskusie preverený a aj tomu teda neveríme, ano?

        • 3.2.2.1.1.1.2.1
         Hans says:

         Ale veď nech tú žalobu podajú.Potom sa aspoň dozvieme pravdu.Ale púšťať niečo do anonymného zdroja čo nedá druhej strane šancu na rozhovor je úbohé. Tak sa teším na vyšetrovanie! Čau

         • 3.2.2.1.1.1.2.1.1
          Hansovi says:

          Primátor (alebo mesto) sa k tomu má možnosť vyjadriť. Takmer každý deň dáva na svoj fcb príspevky o všetkom možnom. To že sa táto kauza zverejnila anonymne je irelevantné

        • 3.2.2.1.1.1.2.2
         FrantiskaJj says:

         Aj ja tiež poznám úradníčky a úradníkov,ktorí museli pre neakceptovateľné spravenie veducej Huňavej odísť alebo zmenili svoje pracovne miesto v rámci úradu.Ľudia prosím otvorte konečne oči a počúvajte čo sa deje okolo Vás!

         • 3.2.2.1.1.1.2.2.1
          Jj says:

          Áno ľudia otvorte oči lebo pred voľbami sa vyrojili anonymni trolovia, ktorí bez hanby budú spinit človeka ktorý sa nemôže brániť.

          • 3.2.2.1.1.1.2.2.1.1
           PeterBa says:

           Všetci majú právo sa brániť!!!!Len treba už konečne otvoriť oči!!!!A pochopiť, že PB nasľuboval veľmi veľa a „skutek utek“.

          • 3.2.2.1.1.1.2.2.1.2
           Pre Jj says:

           Ako to ze sa nemôže brániť? Keď sa objaví podobná aféra tak by mesto k tomu malo vydať jednoznačné stanovisko. Má predsa svojho hovorcu alebo to môže urobiť aj primátor na svojom. Fcb, môže reagovať aj tu v diskusii, môže sa k tomu vyjadriť aj neformálny hovorca fuzak ktorý tu diskutuje o všetkom.

     • 3.2.2.1.2
      Bezdomovec says:

      PB má jednu zásadu ktorej sa drží, sto krát opakovaná lož sa stane pravdou. Hnutie ktoré sa touto zásadou riadilo v 30-40 rokoch minulého storočia spôsobilo devastáciu tak materiálnu ako aj duševnú. Pokus hnutia LT stotožnené s vodcom, nezabránilo umožnenie prezentácie na MU následovníkom hnutia, vraj pre prezentáciu názorov. Ponúkam vám jedálny lístok zajatcov , vojakov Trnavskej posádky v koncentračnom tábore. Raňajky- suchý tvrdý chleba s vodou. Obed- polievka z nastrúhanej krmnej repy (bumburica) zasmažená stuchnutou múkou a suchý tvrdý chleba. Večera- ako raňajky, sedem krát v týždni. Dobrú chuť !!! Až si myslíte že to robili len ľudia mimo Slovenska zverstvá a dehonestáciu ľudskej osobnosti odporúčam naštudovať likvidáciu odporcov režimu Slovenského štátu, Kremnička. Poprava odporcov režimu bez riadneho súdu, ktorého guľka dobra netrafila a ešte žil hodili ho do pece zaživa.A dolinou sa šírila sladkastá neidentifikovateľná vôňa. Ospravedlňovať sa nemusíš.

      • 3.2.2.1.2.1
       Kokso says:

       Uz len riziko toho, ze je zrnko pravdy na udajnych fasistickych manieroch primatora je zakladom na to aby prisiel primator iny. Pocul som na neho dobre, aj zle, ale najma to, ze on sa s tymi Poorovcami vazne kamosil v minulosti a teraz to poprel.

 4. 4
  Gavril says:

  Tak ja Vam neviem ludia. Po podani zaloby sa v zastupitelstve (v priamom prenose MTT) pytali poslanci Brocku, ze kolko bude stat mesto pravnik, ktory zalobu vypracoval, kolko nas buduu stat jeho sluzby. Vtedy Peter Brocka, primator, povedal, ze nic, ze pravnik to robi PRO BONO. A teraz vyslo najavo, vid uplne prvy prispevok, ze za svoje sluzby zinkasoval ten pravnik od mesta uz cca 10 tis €. Tak ako je to? Ja neviem. Klamal primator? Alebo my vsetci sme prasteni?

  • 4.1
   Dano says:

   Za právne služby v konaní o určovacej žalobe o vlastnícke právo k pozemkom bola už Mestom vyplatená suma 3230 eur, stojí to uvedené vo faktúre s poznámkou ZAPLATENÉ, fa evidovaná 27.12.2017, zaplatená 28.12.2017, zverejnená 16.1.2018. Zmluvy o poskytovaní právnych služieb, obidve, sú zverejnené, takže ľahko overiteľná informácia. Potom je ľahké si urobiť úsudok, či PB klamal ? alebo je okolie praštené.

  • 4.2
   cisár says:

   Odpoveď je – „Kráľ je nahý“

  • 4.3
   Igor says:

   Tí čo veria a volia PB sú asi praštení :D :D :D :D :D :P :P :P

  • 4.4
   Jožo says:

   Neblázni, veď on by neklamal… :D a už vôbec by nemínal cudzie peniaze len tak…

 5. 5
  dochodca says:

  Ta Huňavá povedala svojej pracovnicke,ktora riesila tazki pripad dochodcu,ktori si nemal na com varit a prisiel na urad s prosbu o zakupenie varica! Uradnicka bola v mila a odovzdala dochodcovi zamietnute stanovisko od Huňavej stym,ze si ho ma „kupit na bazosi“!!!Táaaaa je teda poriadne socialna!!!!

 6. 6
  Zem says:

  Dano a vieš nám dať aj sumu čo platí mesto poškodeným za nevyplatenú pôdu pod Peugeot? Bolo to ešte za Bosnaka. Viem že sú tam pekné palky. V prípade to doplním cez týždeň. Pekné mastné úroky sú tam,ta x rokov…..

 7. 7
  jajaj says:

  Podstatné je to, že tam stoji krásny štadion a nie ako ten plechový starý, okolo hnusný vlhnúci múr. Je to pekna časť mesta. Stále lepšie ako to , čo tam stálo v minulosti .

 8. 8
  jo says:

  Ale bez parkovacích miest…ale s hotelom,šenkom a tak….

  • 8.1
   klamstvo says:

   Klamstvo jak Brno. Parkovacie meista sú. 800 ich je. Slúžia aj CA a aj ŠAM. Predtým tam bolo parkovacích miest na tom parkovisku do 200… A -2 je stále polo prázdna…

   • 8.1.1
    tak says:

    Veď vieme,že je to parkovisko pre všetkých,ale nepokrýva kapacitne!Pri väčšom zápase už nad 10 tisíc!Obávam sa aj menej.Pri reprezentácii ťa tam sbskár ani nepustí,má tam SFZ vyhradené miesta.Choď vo štvrtok na Anderlecht na Spartakovskú,Podjavorínsku,Clementisa,Tehelnú,Hlbokú…na tráve parkujú autá,či iných zákazoch.Mestská polícia rozdáva pokuty.Kto to ľuďom preplatí?

   • 8.1.2
    Tim says:

    to „klamstvo“ – skutočne veľmi výstižný nick.

    Podľa oficiálnych materiálov riešiacich statickú dopravu v CMZ Trnava má City Aréna kapacitu 663 PM (parkovacích miest).

    Pôvodné parkovisko pri amfiteátri malo odhadom okolo 230-250 PM a parkovisko pri Kalokagatii odhadom okolo 80 PM.

    Vzhľadom na predajnú plochu obchodnej časti City Arény + štadión je riešenie celej City Arény , čo sa týka parkovania, žalostné.

    A to sme zatiaľ nebrali do úvahy parkovanie zamestnancov,

 9. 9
  IvanaJj says:

  PB by mal radšej chodiť medzi zamestnancov a tak vedieť o problémoch na úrade. Lenže ľudia sa boja rozprávať. Diskriminácia a šikana,dve slova ktoré vedia zničiť všetko.Treba odstraniť tieto dve slova z úradu!!!

 10. 10
  volby says:

  Pekný vlastný gól pred voľbami.Kto to zaplati?

 11. 11
  Blavak says:

  Tak ja neviem bratia v zbrani. Pozrime si status Martina Poóra… Ak štadión prebrala administratíva Petra Bročku mne už len chýba podpis pána primátora na tom nejako zamilovanom liste pre vedenie City Arény spred volieb. Smrdí to fakt politickou agendou. Načo to preberal?

  • 11.1
   Bezdomovec says:

   Blavak ty čo to splietaš o bratoch v zbrani , to chceš tu čo organizovať.

   • 11.1.1
    Trnavák says:

    Si daj púpavový čaj a klídek, použil v texte metaforu, ako keď sa povie, že ….používa ženské zbrane, tým nemá na mysli, že tá žena používa granáty a náboje.

 12. 12
  Zodpovednosť says:

  Primátor sa od piatku na fcb odmlčal a narušil svoj edičný plán príspevkov. Možno preto ze chystá status k ďalšiemu postupu mesta vo veci žaloby na city arénu, alebo vysvetlenie ako je to s tými PRO BONO advokátskymi službami o ktorých hovoril na zastupiteľstve aj keď pred tým podpísal zmluvu s advokátom na zastupovanie ta 95€/hodinu. A možno chystá status o tom ake sú vzťahy na mestskom úrade sociálnom odbore a ako ich mesto aktívne rieši. To sú témy ktoré teraz rezonujú mestom a je potrebné aby sa vedenie mesta vyjadrilo.

  • 12.1
   Blby obcan says:

   Potom co som si precital http://www.trnavskyhlas.sk/c/24735-mesto-verzus-city-arena-kazdy-sa-pozera-na-spor-inak.htm mam maly a tymto aj neutajeny politicky sen. Hladam v sedmicke kandidatov jedineho odvazlivca co sa pana Brocku spyta len jedinu otazku. Co Trnave priniesol on? Aky investicny celok, ktory zaraba mestu peniaze, zivi najma pocas reprezapasov restauracie a kaviarne? Mozno priniesol ludom nejaku pracu on, mozno sa postaral o rozvoj mesta v cestovnom ruchu, ja ako sprosta luza zvana obcan o nicom neviem.

   Pani a dama kandidati, prestante byt ako kvargle, ponuknite nam alternativu a niektori z Vas sa naucte robit politiku a komunikovat.

   Pan Zodpovednost, neviem preco a naco ocakavate vyjadrenie mesta. Je to zbytocne. Uradnicky naisto nikto nikdy nijako nesikanoval a zalobu nepripravuju (hoci by ju pripravovali a stali by 5 metrov od primatora na zabere kamier) a ak ju nahodou pripravuju, su to inkontinentne kravy. Co sa tyka pana advokata, naisto ste zle poculi, co bolo povedane na mestskom zastupitelste. On dostava male peniaze, a je to nova a velmi specificka forma naplnania vyrazu PRO BONO.

   A nad tymto vsetkym troni ako prd na torte fakt, ze my ludia z Trnavy zerieme seno a nevieme docenit genialitu pana primatora a jeho skveleho manazerskeho teamu.

   Nemyslim si a to hovorim uplne s uctou k Vam, ze chapeme co sa tu deje. 7 hlupacikov nedocenuje manazersku genialitu pana primatora a preto budu oni a aj kazdy, kto sa s nimi spolci po zasuhe dodrbani kade tade.

   Alebo sa mozno dockame zvratu. Nove video od Cukru, ktorym pan komunalny manazer odprezentuje svoje uspechy, kazdeho, kto na nom vidi zrnko kritiky v nom oznaci za poorovca a kadehaka.

   Jedno Peto Brocka nepochopil. Tato matica uz vo volbach nezafunguje.

   Ja ako obycajny blby obcan cakam popri svojej praci a zarabaniu na denny chlieb na odpocet jeho prace. A cudujem sa, ze o to iste neziada sedmicka nadejnych primatorov.

   • 12.1.1
   • 12.1.2
    Blbost says:

    Kde je tá žaloba? ??Na tu zodpovednú pracovníčku? ??Alebo ju stále chystajú? ???Ten sen maj keď Najvyšší súd alebo Európska únia povie,že mesto malo pravdu.Ver tomu že EÚ určite povie,že to bola neopravnena štátna pomoc.Brocka tak či tak vyhrá a ani Pravda o Trnave Vám nepomôže. Luza si keď ti niekto verejne doloží výsledkami pred kamerami. A hlavne porovná čo sa spravilo pred jehom nástupom.

    • 12.1.2.1
     Timur says:

     Ako výstižne si sa pomenoval. Áno máš pravdu veľa sa spravilo pred jeho nástupom. Počas jeho pontifikátu sa o veciach diskutovalo a verejnosti sa predhadzovalo, akože už sa ide robiť a bezmála všetky vo fáze ranného vytriezvenia.

   • 12.1.3
    ABC says:

    Ako môžeš nazvať PB komunálnym manažérom, keď jeho výplody chorej mysle predražujú práce o 100% . Tí predo mnou to robili zle ja to chcem napraviť. Zatiaľ to vždy končilo zlou organizáciou práce, navýšením ceny, pokračovaním osočovania a ponižovania a až na pár poslancov mu tvorilo špalier v jeho ceste k nesmrteľnosti.

    • 12.1.3.1
     hans says:

     Chorá myseľ a zástanca zlodejov,kde sa čo predražilo?

    • 12.1.3.2
     Tom says:

     Mna by zaujimala ta o 100 % predrazena dakujem za odpoved

     • 12.1.3.2.1
      ABC says:

      Kosenie vo vlastnej réžii. Verím že ti informácia poslúži v rozhodovaní koho voliť, ďakovať nemusíš ,je to moja občianska povinnosť.

      • 12.1.3.2.1.1
       Tom says:

       Nejake blizsie udaje by som potreboval. V com je to o 100 percent drahsie?

       • 12.1.3.2.1.1.1
        hans says:

        Tom on žiadne údaje nemá,len tára a dopredu vymýšľa.

        • 12.1.3.2.1.1.1.1
         Tom says:

         Ja viem preto sa pytam na podrobnosti nech je za debila :) Panko by sem mohol dat pocet zamestancov mesta , ich mzdu, uzemie ktore kosia , pocet kosieb, kvalitu prace a porovnat s firmami ktore kosia zbytok Trnavy dakujem dopredu za vsetky informacie

         • 12.1.3.2.1.1.1.1.1
          Pre toma says:

          Ten panko čo by mal daťpodrobny prehľad je primátor, vrátanie prehľadnej schémy ako je systém údržby zelene organizovaný a jeho kvalitatívne vyhodnotenie voči pôvodnému systému. Predsa len to bola jeho hlavná volebná téma a po 4rokoch sa da posúdiť výsledok.

          • 12.1.3.2.1.1.1.1.1.1
           Tom says:

           Komu ma dat ten prehlad? Nicku ABC alebo nicku Pre toma? Ja som sa pytal ako prisiel na 100 percentne predrazenie odpeved som nedostal . Ked chces nieco od priimatora napis mu jeho mail je verejny.

          • 12.1.3.2.1.1.1.1.1.2
           Pre toma says:

           Skús rozmýšľať tom…. Napríklad občanom mesta? Vraví sa tomu volebný odpočet. Je bežné že na konci svojho volebného obdobia sa vyhodnotí čo sa z volebného programu splnilo a aký bol prínos pre mesto. U primátora ktorý si stavia na svojej transparentnosti by to nemal byť problém. Tým môže potvrdiť alebo vyvrátiť rôzne teórie co tu rezonujú už nejaký čas. A ozaj si nemyslím že by to mal robiť osobným mejl pre každého z nás – keď mu napíše iba 1% voličov otázku tak do volieb na nič iné ako odpovedať na otázky nebude mať čas.

          • 12.1.3.2.1.1.1.1.1.3
           Tom says:

           Myslim ze na odpocet ma dost casu nemyslis? Volby su v novembri a je september a myslim ze treba stale pracovat nie si robit kampan jak Mraz…A napr uz dal porovnanie kolko sa spravilo chodnikov a bolo to o 60% viac ako v minulom obdobi. Myslim ze sa dockas aj ostatnych oblasti.

          • 12.1.3.2.1.1.1.1.1.4
           Pre toma says:

           Dva mesiace pred voľbami je najvyšší čas na volebný program a v prípade súčasného primátora aj na volebný odpočet. A na odborné vyhodnotenie údržby zelene sa neviem dočkať. Možno tam bude aj odpoveď na stav „údržby“ zelene za posledné 2 roky.

       • 12.1.3.2.1.1.2
        janko says:

        Kosenie a údržbu vyhrala FCC, firma nemá pracovníkov ako každá druhá na takéto práca, a objedná si to u firiem ,ktoré tak náruživo p. Bročka kritizoval, vznikol teda jeden medzičlánok a povedzme mi ,nebo au dokážte ,že je to lacnejšie, kakžý ten článok chca ako taký zisk, to nepustí

  • 12.2
   góól says:

   Mlčia lebo si dali niekoľko vlastných gólov – čo už môžu k tomu povedať ?
   – dozvedeli sme sa, že vodca v r. 2015 podpisal protokol o prevzatí CA bez pripomienok následne ho osvietilo a v roku 2017 zažaloval sam seba. Výsledok sú tisícové straty pre mesto.
   – dozvedeli sme sa , že vodca za štyri roky nespravil nič, nemá žiadny relavantný dokument vo veci realizácie južného a západného obchvatu
   – dozvedeli sme sa ako sa spravuje a kontroluje mestský majetok. Za štyri roky vodcov Fúzak nezistil že sa používa nelegálna studňa, tak horlivo sa staral.
   – nedozvedeli sme sa nič o karte Trnavčana, ani parkovacích domoch iba virtuálna realita
   Správcu vodcovho fcb Šujana to nezaujíma dá nejaké videjko a ide kúpiť do Chemolaku farbu. Bude sa natierať nejaký hrdzavý plot. Na to má. To je dôležité. To má robiť poslanec.
   – ešte sme sa dozvedeli že za všetko môže Butko a tí ostatní …

   • 12.2.1
    Tom says:

    Ja som zvedavy co ktomu povie byvaly spravca zimaku tomu podla mna moc do reci neni :D

    • 12.2.1.1
     Tono says:

     Nedávno som sa na Trnava live dočítal v článku o siedmich kandidujúcich
     primátoroch, že hygienici zatvorili kúpalisko a dali vypustiť vodu v Kamenáči z dôvodu, že mesto nemalo súhlas na čerpanie vody zo studne,
     ktorou sa napúšťa kúpalisko. Zodpovední by sa k tomu mohli vyjadriť.
     Tom a tí druhí možno vedia o tom viac.

     • 12.2.1.1.1
      Hans says:

      Pokiaľ ja viem,voda bola napustena do konca sezóny. Túto novinu počujem prvý raz.Tu ti ťažko niekto odpovie.Odkaz pre starostu alebo oficialny list.

   • 12.2.2
    Terka says:

    Broko vykopal tot nedávno pod oknami vodohospodárov studnu a dostal za to no no no.

 13. 13
  Hans says:

  Myslíš tých 30 ľudí čo akože protestuje proti výrobu pár stromov? Kto zavinil, že ľudia nemajú na Podjvorinskej kde parkovať? Keď nestála City Arena-podvod Nafta Gbely,bolo pri štadióne veľké parkovisko.Postaviť štadión ale bez parkovacích miest je fakt bomba…D

  • 13.1
   Amater says:

   Prosím ťa prezraď kedy si sa prisťahoval do mesta Trnava. Podjavorinskej sídlisko bolo prvé v Trnave a stavalo sa v druhej polovici 50 rokov. Takže tak bolo plánovanie parkovísk, jedno auto na 10 bytov. Parkoviská pri anfiku a Bille boli okrem futbalu prázdne. Zvyšovaním platov a životnej úrovne začali do mesta prichádzať za prácou a do školy ľudia na autách a nie hromadnou dopravou. Vzrastlý strom si treba vážiť a preukazovať mu úctu, nie len hľadať spôsob ako ho vyrúbať. projektanti čo v súčastnosti pracujú pre mesto by chceli projektovať na zelenej lúke a tak chcú len výruby , Všivavý hájiček obnova Ružáku atď.

   • 13.1.1
    hans says:

    Takže nič si nevymyslel,ale len táraš do vetra.Bomba ako Mráz a jeho poslanci čo sa sťažujú na parkovanie.Nie keď príde Mráz už zápchy v Trnave nebudú……….D

    • 13.1.1.1
     Amater says:

     Ja som nič nikomu nesľuboval. PB sa postavil do role nositeľa svetla a záchrancu civilizácie. Výsledky jeho práce sú katastrofa a pre občanov mesta zníženie konfortu bývania.

     • 13.1.1.1.1
      Tim says:

      Je možné uviesť, kde a aká katastrofa v Trnave nastala a tiež, kde a aké zníženie komfortu bývania nastalo pre občanov mesta, ktoré by „priniesol“ terajší primátor?

      • 13.1.1.1.1.1
       Tom says:

       Nepovie ti to je tajne jak stym predrazenym kosenim :D Inac sa zacina revitalizacia dalsieho vnutrobloku na Gejzu Dusika, stavia sa skolka, revitalizuje sa uz tretie ihrisko na skole , a dokonca dalsi rok sa pokracuje to je normalne katastrofaaaaa

       • 13.1.1.1.1.1.1
        Gejza says:

        Aká revitalizácia na Gejzu dusíka? Šak tam nieje ani kopnute. :D

        • 13.1.1.1.1.1.1.1
         Peter Klimo says:

         tak ale na voccovom fejsbuku je to uz hotove..
         podobne ako zelena lavka a cykloveza. koho dnes prosimta zaujima realita ?

         • 13.1.1.1.1.1.1.1.1
          Vocca je king says:

          Vocca je v tomto king, ale naucil to polku Trnavy. Mne sa lubilo, jak ta cica nejaka dala, ze robi toho sprievodcu po Trnave niekde, to vypadalo, ze je to hotove a zrazu, ze supnite to do participativneho rozpoctu a potom sa to aj mozno spravi. Jake hovadske. To v tych vela jazykoch, okukala vo Vidni, alebo dze. A esce sce penaze.

    • 13.1.1.2
     Tim says:

     hans, veru pravda pravdúca, keď príde mráz, veľký mráz, taký až s veľkým „M“, tak takýto veľký Mráz dajme tomu pod mínus 20 stupňov zabezpečí, že množstvo áut nenaštartuje a … akoby mávnutím čarovného prútika, zápchy zrazu nebudú ……D

   • 13.1.2
    hans says:

    Ešte jedno vec ti poviem,choď za ľuďmi na Podjavorínsku a opýtaj sa ich na situáciu s parkovaním.Tam ani ráno,na obed,či večer nezaparkuješ.Tie pokuty od MP im môžeš ty preplácať.Na Podjavorínskej je taká istá situácia ako Na hlinách.

 14. 14
  Ako morálnosť išla bokom says:

  Nezaujatý pohľad trnavčana:

  Mesto Trnava malo štadión, ktorý vo viacerých častiach potreboval opravy, ale napr. na štadióne bol len pár rokov dozadu mestom zafinancovaný (vyhovujúci) trávnik a mesto vlastnilo lukratívne pozemky.

  Dlhoroční radniční páni mali sen o novom štadióne. Švajčiari sľubovali, nepostavili nič, či zámer mysleli vážne alebo to mala byť tiež dajaká búda, nevieme.

  Objavil sa druhý dobrodinec.

  Čas bude plynúť a o cca 30 rokov bude terajší „ teraz nový“ štadión zrelý znova na komplexnú opravu, vlastníkom bude mesto.

  Protistrana bude vlastniť aj o 30 rokov veľmi lukratívne a cenné pozemky. Tie pod obchodnou časťou môžu byť v poriadku, bol to obchod.
  Ale prečo aj pozemky pod 3 tribúnami štadióna a medzipriestor po vonkajšie mestské komunikácie?

  Tu je zásadný problém.

  Ak by mesto vo výhľadovej budúcnosti chcelo napr. postaviť nový štadión, športové centrum mimo centra mesta (aj so zodpovedajúcim parkovaním) samo, alebo by našlo investora, tak sa hneď ukáže nevýhodnosť a zvrhlosť terajšieho stavu.

  V takom prípade by mohlo chcieť mesto celý terajší priestor ŠAM , priestor medzi Kollárovou, Športovou, Dolnými baštami a nákupnou časťou City arény draho predať. A tu je jadro toho, ako bolo mesto dobehnuté.

  Odpoveďou je, že sa to nebude dať. Lebo nie je vlastníkom príslušných pozemkov pod tribúnami a okolo štadióna, čerešničkou na torte sú úzke blokačné pozemky tesne okolo trávnika.

  Naviac, prečo sa mesto „zbavilo“ aj parkoviska skríža terajšej VUB-čky ?

  Vedeli pri schvaľovaní „sna o novom štadióne“ vtedajší čelní predstavitelia mesta a poslanci mestského zastupiteľstva , čo činia, alebo sa iba dali „opiť rožkom“ ?

  • 14.1
   firhang says:

   Dali to kalsicky za euricko, ako vsetko mestske :D

  • 14.2
   Súhlas says:

   Morálnosť Pora???Morálnosť Bystra,Butka či Bosnaka? ?Podvod storočia.Raz bude kniha ako som oklamal Slovákov a najviac Trnavcanov.Privatizoval som za Meciara a pokračoval som v Trnave za KDH.Že zdravotníctvo je v rozklade,čo je ho potom.Veď on sa o seba postará. Táto akože kresťanská strana zobere na kandidátku Pobieckeho, ktorý si veselo bral zákazky od Tavosu bez verejnej súťaže. Veď ako on povedal,nič som neporušil. Takí sú poslanci? ??Vizitka Mraza čo nehlasuje za rozpočet. Morálnosť? ???

  • 14.3
   status says:

   A toto majster B nevedel ked štadion preberal do majetku mesta? V 2016 či kedy? Nie sú na tých pozemkoch záložné práva v prospech mesta? Náhodou?

 15. 15
  Hustýýý says:

  Ale tu ide o moralnost sucasneho vedenia mesta, v tomto clanku, nie o neustale a uz aj smiesne amaterske otacanie pozornosti. A poslanec Mraz moze hlasovat ako chce a presne preto ho tam ludia dali. Podla svojho vedomia a svedomia. A to akoze ak nehlasuje za Petrove veci tak je skodna? Nie, podla mna je to vyborna sprava pre Trnavu ak ma na nieco niekto iny nazor ako oficialne vodca ma a dava na FB. Vola sa to pluralita. To co robi PB sa vola kult osobnosti a jeho budovanie. Este nieco pan Suhlas?

 16. 16
  Súhlas says:

  Ešte tak,že celý rok je ticho pán Mráz a potom nezahlasuje za rozpočet. To znamená, že má vstupovať do projektov a hovoriť ako by si to predstavoval. Nie on na konci roka len tak povie nie..A čerešnička na torte u pána Mraza, je že sa potom chváli na facebooku akú peknú lavku vo Vajslovej doline mesto urobilo…Zmeniť chce dopravu a nezúčastňuje sa stretnutí s Arivou. Proste bomba!Super alibista.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.