reklama

Nová kniha Trnava a Trnavčania predstavuje príbehy obyvateľov mesta z prvej polovice minulého storočia

V stredu 27. novembra 2019 o 17. 00 hodine sa uskutoční v Knižnici Juraja Fándlyho uvedenie knihy Trnava a Trnavčania.

Rozhovor s autorkou Simonou Jurčovou a grafikom Milošom Prekopom o procese vzniku knihy bude viesť Pavol Tomašovič.

Trnava a Trnavčania je voľným pokračovaním knihy Trnava – prechádzka v čase. Zaoberá sa však životom Trnavčanov v čase od konca 19. storočia asi do polovice 20. storočia.


Obálka novej knihy Simony Jurčovej

V knihe sa spomínajú miesta, ktoré dnes už v Trnave nenájdeme – ako napríklad Medzijatky, dobytčí trh, Južná Amerika, staré trnavské kiná, niekdajšie kaviarne, cukrárne či hostince, do ktorých chodili ešte pra-prarodičia súčasných Trnavčanov.

Autorka predstavuje niekoľko príbehov Trnavčanov, napríklad Ilonku-nény z Kapitulskej ulice, klobučníka Grünnera a klobučníka Rodera, kaderníka Frombergera, obchodníka Oudesa, fotografa Strnáta a prostredníctvom nich predstavuje život v meste v minulom a predminulom storočí.

Príbehy a originálne fotografie poskytli potomkovia konkrétnych trnavských rodín a tak sa v knihe k čitateľom dostávajú aj originálne zábery z rodinných archívov.

Keďže materiálu bolo viac, počas podujatia sa bude premietať výber z fotografií, ktoré sa do knihy nedostali.

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2019 8:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

9 komentárov pre “Nová kniha Trnava a Trnavčania predstavuje príbehy obyvateľov mesta z prvej polovice minulého storočia”

 1. 1
  biznis says:

  Knihy o propagácii mesta ako značky sú už pasé a naj trápnejšie je, že mesto spraví veľký ko*ot pre napredovanie nadaných ľudí, jedlo a politická značka + zábava prevážia nad vedou a výskumom . V Trnave hneď po Seredi sa vždy darilo v blbinách tipu kniha o Trnave. Mimochodom koľko ich už je vydaných s týmto trtnutým titulom .

 2. 2
  Rudinko says:

  no ak tam budu priezviska miestnych vybavovacov prospecharov arizatorov kolaborantov sudruhov stbakov sudcov z ludu a dalsich kminov a miestnych kuriev bude k poznaniu minulosti zivota v meste prinosom.

 3. 3
  andrea says:

  Akoze je vám teraz lepsie, ked ste si tu vyvracali svoju dávku žlče pod nevinnym článkom o knižke? Nehanbíte sa za seba? Fakt si ľudia nič nezaslúžia, aby pre nich niekto niečo robil. Je mi zle z toho čo sa s ľudmi porobilo, len zloba a nenávisť.

  • 3.1
   trnavak says:

   Treba sa opytat spravcu ci mu nevadi ze ma 90% diskusie len zvratky nejakych posahanych ludi

   • 3.1.1
    andrea says:

    To akože kvôli pošahaným ľudom by si tí normálni nemohli sem napísať svoje názory? Ako za to môže správca stránky? To nieje len tu. To je bohužiľ už všade, a niekto sa nehanbí ani na fb pod svojim menom. Je to o ľuďoch, kam to s nimi speje..

   • 3.1.2
    chlapci says:

    ked ste si tu za minuleho vedenia urobili z diskusie utocne komando na cele s fuzkom to vam nevadilo nic, a teraz ked konfrontuju vasu cinnost zrazu su tu zvratky a na vine je spravca.

 4. 4
  Stary Trnavcan - pozorovatel says:

  Novy trnavsky slovnik: Zvratok – nazor, ktory oponuje alebo nesuhlasi s nazorom sucasneho primatora neomylneho Vodcu Zakladatela a jeho vernych zaslepenych nasledovnikov.

  • 4.1
   trnavak says:

   Zvratok nemoze byt aj vymysel? predvedem ti to na priklade pan X pise odkedy tam je LT mesto sa len zadlzuje a bla bla REALITA ? od roku 2014 klesol do konca roka 2018 dlho skoro o 4 mil. a mohol by som pokracovat v dalsich zvratkoch ale to by som pisal asi 2 dni. Jedine ciel je napisat zvratok aby ludia mali mising v hlave to je asi tak jedine oco tu ide . Dovi

   • 4.1.1
    sprava says:

    Skús napísať o koľko sa navýšil odvod za obdobie 2014 – 2018 zo štátu na mesto z našich daní . Skús napísať výšku nehospodárne vynaložených našich peňazí na Mlaďochove rozmary.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.