reklama

Na Botanickej ulici plánujú postaviť osempodlažný objekt so 151 bytmi

botanicka_vizualAž 151 bytov plánuje postaviť na sídlisku Prednádražie na doteraz nevyužitom pozemku medzi detským domovom a bejzbalovými ihriskami trnavská spoločnosť M – Reality. Osempodlažný objekt na Botanickej ulici s bytmi, obchodnými a kancelárskymi priestormi chcú začať stavať koncom roku 2007, s ukončením stavebných prác sa počíta v roku 2009.
Súčasťou projektu, ktorý vypracovala spoločnosť D+V Atelier Trnava, je realizácia 173 parkovacích miest, odstavné státia a garáže sa budú nachádzať aj v prvom podzemnom podlaží. Prvé podlažie navrhuje investor venovať bytom, obchodom a kanceláriám, ostatné nadzemné podlažia vyplnia už iba byty. Konštrukčný systém má pozostávať s monolitických murovaných stien, obvodové murivo bude murované so zateplením, stropy monolitické železobetónové.
Investor v dotknutými inštitúciami posudzovanom materiáli zdôvodňuje svoj zámer nasledovne: „Potreba činnosti vo všeobecnej rovine vyplýva z Koncepcie rozvoja bývania v meste Trnava a z vysokého dopytu po bytoch v meste Trnava. Navrhnutá obytná funkcia je v súlade s ÚPN mesta Trnava v kontakte s parkovou plochou Botanická, športovým areálom STU, obchodmi a službami, ktoré sa navrhujú priamo v polyfunkčnom bytovom dome. Obchody a služby v tejto lokalite sú potrebné, nakoľko na okolité územie s cca 4 – 5 tisíc obyvateľmi pripadá len jedna predajňa potravín a vonkajšie predajné stánky. V rámci návrhu výstavby sa počíta s plochou pre obchody – služby 772 m2 a kancelárie 222 m2. Tieto plochy/funkcie budú slúžiť aj pre súčasných obyvateľov sídliska.“ Predpokladané náklady na výstavbu polyfunkčného objektu, ktorý by mal v budúcnosti priamo susediť s novým kostolom na Prednádraží, odhadujú zástupcovia spoločnosti na bezmála 300 miliónov korún.

FOTO: M – Reality

Ulož ako PDF
Napísal 14. júla 2007 13:03. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.