reklama

Mesto má novú víziu Kamenného mlyna, renovovať chce lesopark, zeleň, aj kúpalisko

kamenny-mlyn-ttRekreačný areál v Kamennom mlyne čakajú v budúcnosti podstatné zmeny. Mesto Trnava pripravuje rozsiahly projekt revitalizácie, obnovy a lepšieho funkčného využitia územia pre obyvateľov mesta. Modernizácia čaká územie o rozlohe niekoľkých hektárov od amfiteátra pri Kolibe až po vzácne územie Trnavských rybníkov a priľahlého lesoparku.  Podľa slov dlhodobo uvoľneného člena mestskej rady Jozefa Pobieckého v štádiu projektových príprav je aj rekonštrukcia areálu kúpaliska v Kamennom mlyne. „O žiadnych konkrétnych termínoch zatiaľ nehovoríme. Skupina odborníkov v súčasnosti pripravuje podklady a návrhy.“

Obnova a revitalizácia Kamenného mlyna bude podľa informácií J. Pobieckého rozdelená na viacero etáp. Keďže predpokladané náklady projektu sa budú pravdepodobne šplhať do rádovo stoviek miliónov korún, mesto sa bude uchádzať o prostriedky z grantov a fondov Európskej únie. „V zásade chceme týmto projektom dosiahnuť to, aby našli Trnavčania v Kamennom mlyne priestor pre kvalitný oddych. Budeme chcieť revitalizovať zeleň, vybudovať chodníky pre chodcov, cyklistov či korčuliarov, zabezpečiť obnovu zelene, výsadbu nových stromov, kríkov. Ide o zmysluplné využitie územia pre návštevníkov na relax, turistiku či šport,“ vysvetľuje zámery mesta zástupca primátora Jozef Pobiecký.
Úlohou zástupcov mesta, projektantov, ale aj odborníkov na ochranu životného prostredia bude nájsť také riešenie zóny Kamenného mlyna, ktoré bude spĺňať kritériá multifunkčnosti, dobrej dostupnosti, atraktivity, primeranej investičnej náročnosti a to všetko za predpokladu zachovania ochranárskej zóny. „Územie bude riešené aj s ohľadom na pripravovanú výstavbu obytného satelitu Kočišské, teda revitalizácia zasiahne aj druhý breh riečky Parná. Zároveň bude potrebné zabezpečiť kvalitné súvisiace služby pre stravovanie, zábavu a primerané hygienické zázemie,“ pripomína Pobiecký.
Otvorenou otázkou zatiaľ zostáva rekonštrukcia samotného kúpaliska v Kamennom mlyne. V súčasnom štádiu pripadá do úvahy viacero variantných riešení renovácie bazéna a celého areálu. Dokonca jeden z dosiaľ predložených návrhov počíta aj s vybudovaním prírodného bazéna na princípe samočistiaceho procesu prostredníctvom filtračných rastlín bez potreby chemických prísad. Súčasťou náročného projektu bude podľa zástupcu primátora aj korektné riešenie dopravy, parkovania a dostupnosti verejnou dopravou.

Ulož ako PDF
Napísal 20. júla 2007 12:37. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.