reklama

Od 1. júna je otvorené kúpalisko Castiglione, do Kamenného mlyna hľadajú plavčíkov

V utorok 1. júna 2021 otvorili mestské kúpalisko Castiglione na sídlisku Družba. Kúpanie v Kamennom mlyne plánuje mesto spustiť neskôr, aktuálne mu chýbajú plavčíci.

Bazén na vyhrievanom kúpalisku Castiglione na ulici Juraja Slottu je v prevádzke od 1. júna, teplota vody je 28 stupňov Celzia.

Jeho súčasťou je veľký plavecký bazén, detské bazény, volejbalové ihrisko a prevádzka občerstvenia. Kapacita kúpaliska je 1500 návštevníkov, momentálne však závisí od aktuálne platných opatrení.


Kúpalisko Castiglione

FOTO: Mesto Trnava

Bazén na kúpalisku v Kamennom mlyne mesto spustí zrejme najskôr až v druhej polovici júna, areál však má byť sprístupnený pre verejnosť v najbližších dňoch.

„Návštevníci ho budú môcť využiť na športovanie či voľnočasové aktivity, k dispozícii budú aj tri stánky s občerstvením. Na osvieženie budú v prevádzke sprchy,“ informovalo mesto Trnava 1. júna.

Kúpanie zatiaľ v Kamenáči nie je možné, pretože trnavská samospráva ako prevádzkovateľ nemá dostatok plavčíkov.

„V polovici mesiaca by sme radi začali napúšťať bazén, bez dostatočného počtu personálu to však nie je možné. Na prírodnom kúpalisku potrebujeme osem plavčíkov, hľadáme ich prostredníctvom pracovných inzerátov i výziev v médiách,“ uviedol Peter Pčolka, riaditeľ Správy majetku mesta Trnava.

Výberové konanie na obsadenie pracovného miesta plavčík na letnom kúpalisku je zverejnené aj na webe mesta.

Kúpalisko Kamenný mlyn je prírodné kúpalisko s nevyhrievanou vodou a okolitou zatrávnenou plochou. Jeho kapacita je 2200 návštevníkov.

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2021 7:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.