reklama

Pribudla v poradí druhá križovatka s betónovým podložím na území mesta

krizovatka-mcdonaldsKoncom mesiaca júl zrekonštruovalo mesto Trnava tri jazdné pruhy na križovatke ulíc Spartakovská – Hlboká – Kollárova – Sladovnícka v smere od Spartakovskej ulice.
Rekonštrukčné práce, ktoré stáli mestskú pokladnicu podľa informácie vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča  do pol milióna korún, spočívali vo výmene asfaltového podložia a osadení betónového podkladu. Ten má oveľa dlhšiu trvácnosť a väčšiu odolnosť voči vytváraniu tzv. kobercového efektu na križovatkách. Dlho bol vôbec jediným úsekom s betónovým podkladom v Trnave, a časom pozitívne prevereným, úsek svetelnej križovatky s tromi jazdnými pruhmi na Šrobárovej ulici pri cukrovare.
V minulosti sa viackrát stalo, že cestári – najmä na komunikáciách v majetku štátu a samosprávneho kraja – opravovali koberce na križovatkách a tesne pred príchodom horúceho leta. V dôsledku týchto nelogických postupov vydržal nový asfalt na vozovkách v dobrom stave doslova iba zopár dní, pretože vysoké teploty a značná hmotnosť vozidiel tieto nemalé investície razom zmarili. Po kritike médií sa podobná situácia v meste našťastie už nezopakovala. Ako poznamenal P. Tomašovič, je veľmi reálny predpoklad, že mesto v budúcnosti zrealizuje aj ďalšie investície podobného charakteru. „Betónové podložie je síce drahšie, ale máme overené, že vydrží dlhšie. Preto sme rozhodnutí riešiť ďalšie obnovy križovatiek týmto spôsobom.“

Ulož ako PDF
Napísal 24. júla 2007 12:55. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pribudla v poradí druhá križovatka s betónovým podložím na území mesta”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.