reklama

Rady trnavskej diaľničnej polície rozšíril Peugeot 407

stanko-407V poradí už štvrté vozidlo značky Peugeot pribudlo v stredu 22. augusta do služieb Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave. Po dvoch vozidlách typu 207, slúžiacich v Trnave a v okolitých obciach najmä pri výrobnom závode PSA od konca júla tohto roku, posilní policajné rady výkonný model 407 s označením 2.2 HDi.
„Na základe dohody o výpožičke s importérom vozidiel značky Peugeot na Slovensku využijeme služby tohto vozidla na diaľnici medzi Bratislavou a Hornou Stredou, v úseku, ktorý spadá pod trnavské krajské riaditeľstvo. Zároveň od 1. septembra 2007 budeme spravovať prostredníctvom Diaľničného oddelenia KR PZ v Trnave – Modranke aj časť úseku rýchlostnej komunikácie medzi Trnavou a Nitrou po hranicu nášho kraja,“ ozrejmil riaditeľ KR PZ v Trnave Bystrík Stanko. Vozidlo je na rozdiel od menších dvestosedmičiek označené všetkými príslušnými znakmi Policajného zboru SR, v jeho výbave nechýbajú výstražné svetelné a zvukové prístroje.
„Zapožičaný model 407 s dieselovým motorom 2.2 HDi má pod kapotou biturbo motor s výkonom 170 koní, rýchlosť 100 km/h dosiahne za osem sekúnd. Napriek týmto číslam je potrebné zdôrazniť, že jeho priemerná spotreba dosahuje len 6 litrov nafty na 100 kilometrov,“ predstavil technické parametre štyristosedmičky vyrobenej vo Francúzsku manažér predaja Peugeot Slovensko Matúš Paľa.
Spoločnosť Peugeot požičiava vozidlá pre účely polície zatiaľ len v Trnave. M. Paľa pripomenul, že aj takýmto spôsobom chce automobilka preukázať príslušnosť k mestu, kde úspešne pôsobí jeden z ich výrobných závodov. Pre zaujímavosť, nová štyristosedmička na svoju premiéru nemusela čakať dlho, pretože práve v deň oficiálneho odovzdania vozidla sprevádzala autobus francúzskej futbalovej reprezentácie na medzištátny zápas Slovensko – Francúzsko na Štadión Antona Malatinského v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 30. júla 2007 12:46. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.