reklama

Samosprávny kraj si zoberie úver vo výške viac ako 1,5 miliardy korún

logo-vucČerpanie úveru vo výške 1,5 miliardy korún, prioritne určeného na rekonštrukciu ciest II. a III. triedy na území Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), odsúhlasili poslanci krajského parlamentu na svojom stredajšom zasadnutí. Spoločne s poradenskou firmou samosprávny kraj rozhodol čerpať prostriedky prostredníctvom Dexia banky v plnom objeme. Splatnosť úveru je 30 rokov. Splácanie istiny úveru bude mať samosprávny kraj odložené až do roku 2014.
„Celý objem tohto dlhodobého investičného úveru bude použitý v rokoch 2007 až 2010 na schválené investičné aktivity v rámci TTSK, ktorých realizácia nepochybne výrazne napomôže zvýšeniu komfortu obyvateľov žijúcich v Trnavskom samosprávnom kraji,“ vyhlásil trnavský župan Tibor Mikuš. Časť prostriedkov z úveru vo výške 270 miliónov korún má byť použitá  aj na kúpu súčasného prenajatého sídla TTSK. Budova však už dnes priestorovo potrebám kraja nevyhovuje, preto bude nutné realizovať prestavbu za desiatky miliónov.
„Oveľa výhodnejšie by bolo postaviť novú vlastnú budovu projektovanú na mieru, ktorá by rešpektovala aktuálne požiadavky úradu a jeho zamestnancov. Obrovské peniaze vynaložené na nákup objektu bývalých potravín a bufetov a jeho následnú dostavbu, nie sú dobrou investíciou,“ otvorene nesúhlasia poslanci krajského parlamentu za KDH.

Ulož ako PDF
Napísal 29. augusta 2007 23:10. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.