reklama

Trnavskí poslanci hľadajú recept na obmedzenie hluku

Po letnej prestávke sa stretli v utorok 4. septembra poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Trnava na svojom 5. riadnom zasadnutí. Zastupitelia v úvode rokovania nemohli prijať pripravené Všeobecno – záväzné nariadenie (VZN) mesta Trnava o ochrane  pred hlukom namierené proti porušovaniu predpisov o dodržiavaní nočného pokoja návštevníkmi reštauračných zariadení, pretože počnúc 1. septembrom mestám a obciam túto kompetenciu odobrala národná rada. „Takáto základná kompetencia by mala byť v rukách samospráv, nerozumieme celkom, prečo nám parlament túto právomoc odobral,“ vyjadril sa primátor mesta Štefan Bošnák s dovetkom, že problémy tohto druhu bude aj naďalej riešiť mestaská polícia v prípade, že bude dochádzať k rušeniu nočného pokoja či narúšaniu verejného poriadku.
Poslanci MZ rokovali aj o zmene Územného plánu mesta v súvislosti s projektovaním južného obchvatu mesta, zadali štúdiu novej lokality rodinných domov IBV Pekné pole III., schválili zmenu časti urbanistickej štúdie IBV Kozácka, súhlasili so založením združenia na podporu vzdelávania v automobilovom a priemysle a energetike, odsúhlasili založenie partnerských vzťahov medzi mestami Trnava a Novo Mesto v Slovinskej republike.
Mestský parlament schválil aj predaj pozemku na ulici J. Slottu na výstavbu polyfunkčného objektu športovej predajne, oboznámil sa so správou o činnosti mestskej polície a odobril vyhlásenie roku 2008 za „Rok mesta Trnava“.

Ulož ako PDF
Napísal 6. septembra 2007 23:23. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.