reklama

Trnavskí poslanci sedeli na prvom riadnom rokovaní MZ deväť hodín, schválili vyše 60 uznesení

Deväťhodinové rokovanie poslancov mestského zastupiteľstva v utorok 17. februára možno zaradiť medzi najdlhšie v histórii.

Poslanci zasadli na prvú riadnu schôdzu popoludní o 13. hodine a posledné slová padli dve minúty pred 22. hodinou.

Predložovanie zasadnutia zapríčinilo niekoľko nejasností okolo predložených pozmeňovacích návrhov, spôsobov voľby neposlancov do komisií, členov výborov mestských častí a polemika vznikla aj pri voľbe zástupcov mesta do dozorných rád spoločností založených mestom.

Viac ako hodinu sa poslanci venovali informatívnemu materiálu Stratégia adaptácie mesta Trnava na dopady zmeny klímy, predĺženie schôdze zapríčinilo aj predloženie veľkého množstva majetkových záležitostí z novembrového zastupiteľstva, kedy sa poslanci rozhodli tesne pred voľbami majetkové materiály vynechať. Celkom ich noví poslanci včera absolvovali až tridsaťpäť.

porada-MZ
Porada poslancov počas jednej z prestávok

Reprofoto: TT-IT

Dlhá schôdza si vynútila aj dve občerstvovacie a jednu „taktickú“ prestávku, za jedným prerušením rokovania bola rýchla návšteva primátora a poslancov na podujatí Fašiangy pred radnicou.

V utorok prijali poslanci MZ Trnava viac ako 60 uznesení.

„Dúfam, že takáto dlhá schôdza sa už tak skoro nezopakuje,“ uzavrel rokovanie zastupiteľstva primátor Bročka, ktorý už počas dňa pripomenul a zopakoval svoje predsavzatie o tom, že bude presadzovať, aby boli rokovania MZ Trnava častejšie s menším počtom predložených materiálov.

Podrobnejšie sa k niektorým z bodov utorkovej schôdze vrátime postupne samostatnými článkami.

Ulož ako PDF
Napísal 17. februára 2015 23:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavskí poslanci sedeli na prvom riadnom rokovaní MZ deväť hodín, schválili vyše 60 uznesení”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.