reklama

Trnavskí mestskí poslanci zasadnú v utorok

V utorok 10. novembra 2015 sa uskutoční v konferenčnej sále trnavskej radnice 6. riadne zasadanie Mestského zastupiteľstva mesta Trnava vo volebnom období 2014 – 2018.

Program rokovania poslancov začína o 15. hodine.

Priamy prenos môžete sledovať prostredníctvom tohto linku.

V roku 2015 sa uskutoční ešte jedno zasadnutie MZ, naplánované je na december.

poslanci-MZ

Ilustračné foto

Program:

Bod „R ô z n e“

1.1 Návrh Všeobecne záväzného nariadenia, ktorým sa mení a dopĺňa VZN č. 401 na vykonanie niektorých ustanovení zákona o sociálnych službách a stanovení výšky úhrad za sociálne služby poskytované Mestom Trnava
1.2 Návrh Všeobecne záväzného nariadenia o rozsahu a podmienkach starostlivosti v detských jasliach a úhrady za služby poskytované v detských jasliach
1.3 Návrh Všeobecne záväzného nariadenia o určení miesta a času zápisu dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole, ktorej zriaďovateľom je Mesto Trnava
1.4 Návrh Všeobecne záväzného nariadenia, ktorým sa schvaľuje prevádzkový poriadok pohrebísk na území Mesta Trnava
1.5 Návrh Všeobecne záväzného nariadenia, ktorým sa mení a dopĺňa VZN č. 221 o Mestskej polícii mesta Trnava v znení VZN č. 255
1.6 Návrh Všeobecne záväzného nariadenia o ochrane ovzdušia a o poplatkoch za znečisťovanie ovzdušia malými zdrojmi znečisťovania
2.1 Návrh na povolenie spracovania zmeny Územného plánu mesta Trnava (Aktualizované znenie rok 2009) – Zmena 03/2015 (Úprava regulatívov záväznej časti územného plánu)
2.2 Návrh na povolenie spracovania zmeny Územného plánu mesta Trnava (Aktualizované znenie rok 2009) – Zmena 04/2015 (Rozšírenie plochy vybavenosti na Ulici V. Clementisa)
3. Majetkové záležitosti
4.1 Predaj bytov
5.1 Doplnenie zástupcu mesta v kontrolnom orgáne TT-KOMFORT s.r.o.
6.1 Informatívna správa o výsledkoch kontrol ukončených a rozpracovaných od 23.09.2015 do 27.10.2015
7.1 Informatívna správa č. 7 o stave prípravy mesta Trnava na nové programové obdobie 2014 – 2020
8.1 Vyhodnotenie medzinárodného festivalu folklórnych súborov „TRNAVSKÁ BRÁNA 2015“
9.1 Informatívna správa o analýze finančnej stability päťdesiatich najväčších miest SR
10.1 Správa z auditu transparentnosti procesu riadenia samosprávy mesta Trnava
11.1 Správa o kontrole plnenia uznesení Mestského zastupiteľstva mesta Trnava, ktorých termín plnenia je v intervale od 17.09.2015 do 21.10.2015
12. Interpelácie poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 8. novembra 2015 20:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

22 komentárov pre “Trnavskí mestskí poslanci zasadnú v utorok”

 1. 1
  dodo says:

  Tak KDH-svatuškári chcú výnimku z parkovania.Keď už konečne mestská polícia prestala obchádzať zlé parkovanie pri kostolov,tak poslanci za KDH sa začali ohlasovať.Veď ide veľký sviatok a bojíme sa parkovania,teda papučovania.Pikna to zabil.Nie je on poslanec všetkých Trnavčanov?Dlhé roky si to za zvláštnych okolností meskáči nevšímali a teraz si to naraz všímajú.Bola by dobrá otázka na dektore lži pre pána Butka:Zakázali ste meskáčom pokutovanie pred kostolmi?

  • 1.1
   xz says:

   Vidiet,ze ste “velky trnavcan”, ked neviete,ze pri velkom sviatku,ktory sa blizi,do Trnavy budu prudit putnici nielen z okolia,ale celeho Slovenska. Je uplne bezne,ze pri velkych akciach,su vyclenene dodatocne miesta na parkovanie a o to ide,aby pocas vecernej omse,kedy je najvacsi napor meskaci boli tolerantni.. A co sa tyka nediel,nuz v prazdnom centre,len hejterom musi vadit statie mimo park. miest na ten cas pocas omse..

   • 1.1.1
    Tomas says:

    Pan xz zobuďte sa,zase niekto bude mať vynimku?Tak keď ja nechodím do kostola som iný človek? Minulý týždeň som dostal pokutu 20eur,lebo som stál mimo parkovacieho miesta.Pre každého občana platia rovnaké zákony! Pri každej veľkej akcii si vedia riadiť dopravu usporiadatelia, tak Pikna a spol. môžu ísť do ulíc! Na tu nedeľu ste si odpovedal,prazdne ulice, prazdne parkoviská, ale niekomu sa ťaží prejsť pár metrov.Prave cez týždeň bývajú plné parkoviská a ľudia nemajú kde zaparkovať! Za tieto výnimky by mal Butko a spol. odstúpiť!

    • 1.1.1.1
     xz says:

     V nedelu prazdne parkoviska ?? Fakt nechodite do kostola,chodte sa tam pozriet a uvidite.

     • 1.1.1.1.1
      Tomas says:

      Na Starohajskej byva prazdne parkovisko a neplati sa tam cez vikend,od Hrubeho kostola je to 5 minut.Na Dolnopotocnej byva tiez prazdne.Od Univerzitneho kostola je to na Starohajsku si Dolnopotocnu maxi.10 minut.Nema vyznam sa o tom rozpravat,ten kto chce legalne zaparkovat moze,ten kto nie si vzdy najde nejaku vyhovorku.Pekny den.

     • 1.1.1.1.2
      Tomas says:

      Pardon zabudol som na parkovisko na Slavii,ktoré je vzdialené od Univerzitného kostola asi 5minút.Len niekto bol zvyknutý, že určité autá boli obchadzane. Pekný deň

 2. 2
  Tomas says:

  Ja by som polozil dalsiu otazku,kolko stala KDH kampan?Odkial malo KDH peniaze?

 3. 3
  jano says:

  Tak keby aj naozaj boli tolerantny, co je na tom, ludia len zloba a zloba, a ta kampan po roku to je sj debilna otazka, mozte sa ich opytat na zastupitelstve su povinny odpovedat a nie takto

 4. 4
  františek says:

  Milý Janko,veď stranici za KDH to mali dávno zverejniť! Uz teraz je neskoro!Pritom každý zmyslajuci človek vie ako fungujú všetky politické strany.Treba si kúpiť knihu Banda zlodejov a tam sa dočítate ako funguje na Slovensku mafia.

 5. 5
  jozo says:

  Mne je úplne jedno,co je alebo bol Krajniak!To ze fungoval v nejakom systéme neznamená, že nemôže poukázať na rozkrádanie! Bodaj by bol taký Stanko,Butko,Pobiecky! Kniha je výborná a hlavne presne ukazuje prepletenie politických strán s oligarchami!

 6. 6
  trnavčan says:

  dodo, xz, Tomas, viď prispevky, 1 a 1.1 a 1.1.1 pokúsme sa pozerať na veci z nahľadu a nezaujato.

  V článku https://www.trnava-live.sk/2015/11/11/v-piatok-privitaju-v-trnave-slovaci-svajciarov-v-meste-sa-ocakavaju-problemy-s-dopravou/ sa píše, že v súvislosti s futbalom bude v meste bude účelovo zmenené dopravné značenie. Dokonca bude uzatvorená ulica. Náčelník polície sa nevyjadril príliš optimisticky.

  Poslanec Pikna požiadal v súvislosti s cirkevnou akciou prakticky o to isté, o účelovú zmenu, o výnimku z parkovania.

  Trnava je mestom kostolov a nového futbalového štadióna. Mesto by malo byť hrdé na obe tieto dannosti.

 7. 7
  Tomas says:

  Pan Trnavcan beriem to,ale zapas s Švajčiarskom je úplne niečo iné. Oveľa viac ľudí pride na futbal ako do kostola.A fanusikovia nemajú ziadnu výnimku z parkovania,akurát na Hlbokej ulici par miest pribudne.Športová a tuším Kollarova bude uzavreta pre bezpečnosť. Moja rodina tiež chodí do kostola, ale zaparkuje vždy na parkovisku. Pochybujem,ze dostanú nejakú výnimku, museli by uzatvoriť ulice.Počas kostolov býva voľne parkoviská na Starohajskej a Rovníkovej. Stojím si za pánom Kelesim, lebo ten chaos čo bol pri otvorení City Areny bol strašný! Štadión mal mať zachytne parkoviska alebo mal stať mimo mesta.Teraz to uz nevyrieši nikto. Len kto ich teraz urobí? Platiť to budeme my Trnavčania?

 8. 8
  Tomas says:

  Pardon zle som napisal byvaju volne parkoviská na Rybnikovej.

  • 8.1
   trnavčan says:

   Tomas, potešila ma kultivovaná reakcia.

   Tých zápasov bude viac. Bude chaos a nebude v silách polície plošne pokutovať parkovanie. 99% divoko zaparkovaných vozidiel bude neriešených. Ak príde avizovaných 150 autobusov, prioritne sa budú riešiť tie. Som zvedavý, kam sa zmestí ďaľších 3000-3500 áut mimotrnavských fanúšikov. Predpokladám, že polícia sa zameria iba na riešenie bezpečnosti, a akej takej prejazdnosti , aby v prípade potreby prešli záchranné zložky. Požiar v byte na Družbe alebo Podjavorinskej, radšej ani nemyslieť. Jestvujúcich 900 miest v podzemí je kvapka v mori.

   Bývalé parkovisko pri amfiteátri, pred VUB a pri baštách mali spolu cez 350 miest. Boli zrušené. Reálny „prínos“ podzemného parkoviska nie je viac ako 550 miest. Žalostne málo.

   Po ukončení akcie bude, ako ešte nebolo. Pri otvorení City arény odchádzali návštevníci aj priebežne, teraz zrejme všetci naraz.

 9. 9
  trnavčan says:

  Ešte doplním.

  Mnohí starší ľudia majú pohybové ťažkosti a vzdialenosť, ktorú zdravý človek prejde do 5 minút, je pre nich obrovská prekážka, ale autom sa prepraviť dokážu. Samozrejme pohybovo zdatní by malo využívať prioritne Vami vymenované parkoviská.

  Čo sa týka počtu ľudí, máte pravdu. Ale taktiež „chaos“ pri kostoloch je zanedbateľný voči situácii pri futbale. A k tomu, že fanúšikovia nemajú žiadnu výnimku pri parkovaní, však si ju oni vynútia svojim množstvom priamo na mieste.

 10. 10
  Tomas says:

  Dost starsich ludi,ktorych poznam dostali pokutu za to,ze parkovali mimo parkovacieho miesta.A to v kostole vobec neboli.Inak invalidi maju vynimku zo zakona.Ta zonova znacka nema potom vyznam.No ved to nechajme na zodpovednych,ci poslancov alebo policiu.Dakujem za diskusiu a prajem pekny den.

 11. 11
  nino says:

  Ten Pobiecky zasa taral,neni mu blbe,ze sa prizivoval tie dlhé roky. Co čakať od člena SDKÚ. Sa nečudujme, ze voda je drahá. Najprv 3mil City Aréne a potom zákazky bez verejnej súťaže! Možno sa dozvieme ešte zaujímavé veci.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.