reklama

Na Zelenečskej ulici začne výstavba cyklistického chodníka

cyklochodnik1Už v najbližších dňoch začne na Zelenečskej ulici v Trnave výstavba nového cyklistického chodníka.  Investičný projekt mesta Trnava v hodnote približne 4,5 milióna korún bude situovaný od supermarketu Lidl po kruhovú križovatku ulíc Zelenečská – Mikovínyho – Golianova. „Od realizácie cyklochodníka si sľubujeme vyššiu bezpečnosť a komfort pre cyklistov na tomto frekventovanom úseku,“ zdôvodnil investíciu vedúci kancelárie primátora mesta Trnava Pavol Tomašovič.
Projekt výstavby cyklochodníka si v pribehu najbližších týždňov vyžiada isté dopravné obmedzenia. Komunikácia  určená najmä cyklistom zo Zelenečskej ulice a sídliska Linčianska bude podľa slov Pavla Tomašoviča „čiastočne realizovaná na jestvujúcej cestnej komunikácii a čiastočne bude vybudovaná na zelenom páse vedľa cesty“. Mesto Trnava už v minulosti realizovalo viacero cyklistických ciest na území mesta (napr. Park J. Kráľa, Clementisova, Spartakovská) a v pláne má pokračovať aj naďalej. Podľa našich informácií v štádiu projektových príprav sú cyklochodníky zo sídliska Družba k automobilke PSA, z Bratislavskej na Strojárenskú (pri Sachse a Johns Manville) alebo aj na Mikovínyho ulici. V pláne mesta je aj realizácia pešieho a cyklistického prepojenia frekventovanej štvorprúdovky na Sladovníckej ulici.

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2007 22:40. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.