reklama

Slovenská správa ciest frézovala cesty, na asfalt zatiaľ nemá

bucianska1Začiatkom jesene vyfrézovala Slovenská správa ciest (SSC) dva štátne úseky dôležitých dopravných tepien mesta Trnava – časť Hospodárskej ulice a Bučianskej cesty od križovatky s Rybníkovou a Špačinskou až po areál vodárenskej veže. Podľa slov vedúcej odboru organizačno-správneho SSC v Bratislave Ivety Fedorovej „frézovanie sa uskutočnilo na komunikáciách, kde boli vytvorené koľaje“. Podobnú akciu realizovala SSC pred niekoľkými rokmi na Rybníkovej ulici.
Frézovanie tzv. asfaltových kobercov a koľají uľahčí vodičom prejazd najmä križovatkami a problematickými miestami, komunikácia však bez povrchovej vrstvy asfaltu stráca nielen jazdný komfort, ale, čo je asi horšie – prichádza o vodorovné dopravné značenie.
„Na týchto úsekoch sa vykoná aj pokládka nového povrchu po pridelení finančných prostriedkov,“ uviedla I. Fedorová. Už spomínaný úsek štátnej cesty na Rybníkovej ulici, ktorý zostal vyfrézovaný, bez nového asfaltu a značenia asi dva roky, napokon zrealizovalo na vlastné náklady za milióny korún mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 24. septembra 2007 22:30. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.