reklama

Cestári začnú opravovať druhú stranu mosta na Zelenom kríčku

most-kricek1V polovici júla 2007 začala stavebná spoločnosť Cesty Nitra s rekonštrukciou cestného mosta nad potokom Trnávka na Zelenom Kríčku. Investíciu Slovenskej strany ciest vo výške asi 7 miliónov korún si vyžiadal havarijný stav statiky mosta, ktorý bol dlhodobo  sprejazdnený len v polovičnom profile.
V týchto dňoch finišujú cestári s dokončením ľavej časti mosta, koncom týždňa položili na zrenovovaný úsek asfaltový koberec.
„V priebehu budúceho týždňa predpokladáme s presunutím rekonštrukčných prác na pravú stranu mosta. Cesta bude spustená v zrenovovanom ľavom úseku,“ informoval vedúci trnavského strediska spoločnosti Cesty Nitra Ing. Igor Baďura.
Počas realizácie prác dostala práve pravá strana mosta riadne „zabrať“, váha posúvajúcich sa stoviek ťažkých nákladných vozidiel a tisícok osobných áut sa podpísala pod výrazne zhoršený stav cesty aj chodníka na moste.
Navyše, ako zdôraznil I. Baďura, „počas samotnej rekonštrukcie bolo nutné pristúpiť k zmene projektu, pretože sa zistili isté nezrovnalosti v pôvodnej dokumentácii mostných listov“.  Dôsledkom toho príde pravdepodobne k posunu dokončenia stavebných prác. Pôvodne bolo naplánované odovzdanie mosta v plnom profile týždeň pred Vianocami. „Veľa bude závisieť aj od počasia. Predpokladáme, že práce dokončíme na konci roka 2007, respektíve začiatkom januára 2008,“ dodal.

Ulož ako PDF
Napísal 15. októbra 2007 0:11. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.