reklama

Podľa starostu Špačiniec v obci očakávajú prílev stoviek obyvateľov

spacince1Obec Špačince leží len 5 kilometrov severne od Trnavy. V súčasnosti má približne 2200 obyvateľov, no podľa slov starostu Ľubomíra Matláka toto číslo sa pravdepodobne v najbližších rokoch výrazne priblíži k trom tisícom. „V Špačinciach zaznamenávame v ostatných rokoch čulý stavebný ruch. Nedávno sme dokončili 36 obecných nájomných bytov, vo viacerých lokalitách sa už dnes stavajú desiatky nových domov,“ vysvetľuje starosta obce.
Ozajstný stavebný rozmach v Špačinciach iba nastane . Pripravuje sa rozsiahla výstavba rodinných domov v lokalite pri ihrisku, desiatky domov vyrastú aj na začiatku obce v smere od Trnavy. Celkovo by v blízkej budúcnosti mohlo v Špačinciach pribudnúť až 250 nových rodinných domov.
„Obec má výborné dopravné napojenie na Trnavu,  pravidelné autobusové spojenie, samotná má výbornú infraštruktúru, dostatočnú ponuku služieb, zdravotníckych zariadení vrátane lekárne či obvodných aj odborných ambulancií. Obyvateľom slúži aj materská a základná škola. Aj preto je záujem o bývanie v Špačinciach pomerne značný,“ vysvetľuje Ľ. Matlák.
Noví obyvatelia sú pre obec prínosom aj z pohľadu podielových daní, čo so sebou prináša viac peňazí do obecnej pokladne.

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2007 23:31. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.