reklama

Prvý sneh prišiel skoro, zimná údržba ciest odštartovala už 12. novembra

odhrnac1Rekordne skoro, už v pondelok 12. novembra o 5. hodine ráno odštartovala zimná údržba ciest a miestnych komunikácií v meste Trnava. Nedeľňajšie husté sneženie vyslalo do služby ľudí aj mechanizmy spoločnosti ASA Trnava a Správy mestského majetku mesta Trnava. „Údržbu ciest I., II. a III. triedy zabezpečuje Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja so sídlom na Bulharskej ulici. Zimnú údržbu na miestnych komunikáciách vykonávajú ASA Trnava – v lokalite Špíglsál, Prednádražie až po Kamenný mlyn a rovnako aj cesty v okolí PSA Peugeot Citroen. Ostatné miestne komunikácie má pod patronátom Správa mestského majetku mesta Trnava,“ vysvetlil vedúci odboru komunálnych služieb a dopravy Ing. Jozef Jakubec.
Rozpočet mesta Trnava predpokladá s výdavkami na zimnú údržbu počas tohtoročnej zimy vo výške 3,3 milióna. Reálnu a konečnú čiastku sa však dozvieme až po skončení zimného obdobia.
Organizácie zabezpečujúce zimnú údržbu ciest a miestnych komunikácií majú podľa J. Jakubca k dispozícii štyri vozidlá na zimný posyp a desať vozidiel s radlicou.
Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC) má v rozpočte na rok 2007 k dispozícii na zimnú údržbu 76,4 milióna korún. SÚC má k dispozícii 51 univerzálnych posýpačov, pre samotné pluhovanie je navyše pripravených sedem vozidiel s pluhmi. Údržbu bude vykonávať 256 zamestnancov. Z celkovej dĺžky 1893 kilometrov ciest I., II. a III. triedy je udržiavaných v zimnom období na území kraja 1868 km.

Ulož ako PDF
Napísal 13. novembra 2007 23:28. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.