reklama

Prechod pre chodcov medzi Vodárňou a Hlinami bude o čosi bezpečnejší

prechod_hliny1Viacerí čitatelia nás v ohlasoch upozorňovali na potrebu zvýšenia bezpečnosť prechodu pre chodcov na Okružnej ulici v Trnave medzi sídliskami Vodáreň a Hliny. Zisťovali sme, či na prechode, ktorý hojne využívajú aj stovky školákov, bude dosiahnutá vyššia bezpečnosť tohto úseku.
„Polícia absolútne súhlasí inštalovaním vodorovného aj zvislého dopravného značenia na danom úseku. Mestu Trnava sme rovnako navrhli umiestniť pred prechodom ďalšie výstražné značenie, ktoré bude slúžiť pre vodičov ako optická či psychologická brzda,“ povedal nám dopravný inžinier Marián Novák z Okresného riaditeľstva PZ v Trnave.
Ako pripomenul, inštalovanie spomaľovačov, ktoré niektorí obyvatelia sídliska požadujú, na tomto type komunikácie nie je  vhodné. „Premáva tu mestská hromadná doprava, vozidlá zásobovania, na podobných úsekoch sa spomaľovače neinštalujú. Rovnako je problém tu umiestniť stredový ostrovček, ktorý by psychologicky pribrzdil prechádzajúce vozidlá, pretože cesta nemá dostatočnú šírku na zavedenie ostrovčeka,“ vysvetlil M. Novák.
Ing. Jozef Jakubec, vedúci odboru komunálnych služieb a dopravy na Mestskom úrade v Trnave poznamenal, že mesto pripravuje ďalšie opatrenia na zlepšenie bezpečnosti prechádzajúcich chodcov. „Pribudnú ďalšie výraznejšie prvky, ktoré upozornia vodičov, že sa blížia k prechodu pre chodcov a budú pôsobiť ako psychologická brzda, čím dosiahneme zníženie rýchlosti prechádzajúcich vozidiel,“ predostrel riešenie J. Jakubec.
Ako pripomenul, len pár desiatok metrov od tohto miesta sa pripravuje výstavba parkovacieho domu, čo pravdepodobne zmení dopravnú situáciu v lokalite a prinesie so sebou aj nové riešenie prechodu pre chodcov zo sídliska Vodáreň na Hliny.

Ulož ako PDF
Napísal 20. novembra 2007 23:19. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.