reklama

Pozemok predali za 15,3 milióna

hornopotocnaV roku 2004 súhlasilo mesto Trnava s predajom 1910 m2 pozemkov na nároží ulíc Hornopotočná – Pekárska spoločnosti L.M. Financ, s.r.o., Trnava  za cenu 6000 Sk/m2, v celkovej cene 11,5 milióna korún.
Spoločnosť L.M. Financ vtedy prostredníctvom konateľa Ladislava Matoviča v týždenníku Trnava Dnes informovala o zámere postaviť v centre mesta na dneškom parkovisku polyfunkčný objekt s bytmi, kanceláriami a obchodnými priestormi. Súčasťou projektu dvojpodlažnej budovy bola aj realizácia približne 140 parkovacích miest, z nich približne sto sa malo nachádzať pod budovou. Ako je známe, podnikateľ Ladislav Matovič sa stal obeťou únosu, dodnes je nezvestný a tento zámer preto nerealizoval. Na základe zmluvy sa pozemok pred časom vrátil opäť do majetku mesta.
Na utorňajšom zasadnutí poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Trnava súhlasili s predajom pozemku spoločnosti Varieta za cenu 8001 Sk/m2, teda spolu za takmer 15,3 milióna Sk.

S predajom pozemkov vo vlastníctve mesta spoločnosti Varieta, s.r.o., Trnava, súhlasila majetková komisia už v polovici septembra 2007, kedy odporučila mestskému zastupiteľstvu schváliť predaj za cenu 6500 Sk/m2. Neskôr v októbri majetková komisia cenu zvýšila na 6601 Sk/m2.
Rokovanie o predaji lukratívneho priestoru sa napokon dostalo pred poslancov až na utorňajšej schôdzi 11. decembra. Súčasťou hlasovania bol aj návrh viceprimátora Vladimíra Butka, ktorý navrhol variant B – predaj pozemku formou verejnej súťaže. Jeho návrh však poslanci neschválili (10 hlasovalo za, 2 proti, 17 sa zdržalo), odsúhlasili však návrh poslanca Ľudovíta Dauča v pomere 22 za, 4 proti, 3 sa zdržali) o zvýšení ceny za priamy predaj pozemku vo výške 8001 korún za meter štvorcový a súhlas s predajom trnavskej spoločnosti Varieta, s.r.o.
Počas rozpravy si poslanci vypočuli aj vystúpenie ďalšieho záujemcu o pozemok Igora Matoviča, ktorý ústnou formou ponúkol mestu za pozemok 15 miliónov korún, teda 7853 Sk za meter štvorcový.
Spoločnosť Varieta vo svojom zámere preukazuje záujem postaviť na pozemku polyfunkčný objekt príbuzný tomu, ktorý zamýšľala realizovať spoločnosť L.M. Financ.
V priestoroch súčasného parkoviska teda bude pravdepodobne stáť budova s dvoj a štvorizbovými bytmi, administratívnymi a obchodnými priestormi – a samozrejme s podzemnými parkovacími miestami.
Poslanci mestského zastupiteľstva v inom bode rokovania súhlasili s predajom pozemku a objektu tzv. Impaka na Bučianskej ulici v areáli ZŠ Atómová spoločnosti VÚJE. Spolu 3346 m2 pozemkov predalo mesta za 6,7 milióna (2000 Sk/m2), objekt Impako za 1,8 milióna. Spoločnosť VÚJE chce neďaleko svojho sídla na Vodárni vybudovať školiace stredisko. VÚJE zároveň vybuduje na vlastné náklady prístupovú komunikáciu z Oblúkovej ulice, ktorú po skolaudovaní spolu s parkovacími miestami daruje mestu Trnava. Ďalšou podmienkou predaja je vybudovanie bariérového múru, ktorý rozdelí školiace stredisko od ZŠ Atómová.

Ulož ako PDF
Napísal 16. decembra 2007 22:10. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.