reklama

Kruhovú križovatku Trstínska – Ružindolská začnú stavať asi už v roku 2008

trstinska-mapa1Pravdepodobne už v priebehu budúceho roku začne realizácia kruhovej križovatky ulíc Trstínska – Ružindolská pri bývalom Milexe, ktorá v budúcnosti vyústi do nového dopravného prepojenia Trstínskej a Cukrovej ulice prostredníctvom nového mosta cez Trnávku.
Projekt dopravného riešenia je v súčasnosti v stavebnom konaní.
O výstavbe kruhovej križovatky na tomto frekventovanom úseku, kde v priemere prechádza viac ako 23 – tisíc vozidiel denne, sa hovorí už dlhšie. Mesto, hoci nie je vlastníkom Trstínskej cesty, bude pravdepodobne prostredníctvom združenej investície s Trnavským samosprávnym krajom hlavným investorom. Zdržanie výstavby križovatky spôsobili nevyriešené vlastnícke vzťahy okolitých pozemkov. Situácia sa dnes už vyjasnila.trstinska2
V budúcnosti sa počíta aj s napojením Trstínskej ulice na Cukrovú a následnej na Kopánku, čo odbremení časť dopravy z Rybníkovej ulice. Kompletnou rekonštrukciou za desiatky miliónov korún prejde v ďalšej etape a horizonte možno dvoch až troch rokov aj samotná Cukrová ulica a ulica Pri Kalvárii.
Výstavba novej kruhovej križovatky Trstínska – Ružindolská si vyžiada isté dopravné obmedzenia. Ide o technicky náročný projekt, ktorý bude zároveň realizovaný na exponovanom mieste. Projekt so sebou nesie nutnosť prekládky elektrických káblov, vodovodného potrubia, plynovodu, telefónnych káblov, štyroch stožiarov a demontáž jedného stožiara. Konštrukcia vozovky kruhovej križovatky, bude z asfaltobetónu, s použitým rovnakého materiálu sa počíta aj pri rekonštrukcii Cukrovej ulice.

Ulož ako PDF
Napísal 20. decembra 2007 22:13. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.