reklama

Návrhy nových názvov trnavských ulíc pamätajú aj na významných rodákov

Poslanci mestského zastupiteľstva budú v utorok 19. februára hlasovať o návrhu Všeobecne záväzného nariadenia, ktorým sa určujú názvy ulíc v meste Trnava. V súvislosti s rastúcou investičnou  výstavbou na území mesta je potrebné určiť novovzniknutým uliciam názvy
Predstavujeme vám niektoré z návrhov: – Trnava – Centrum: nová ulica spájajúca Ulicu Veselá pri MTF a parkovisko na Dolnopotočnej za OD Jednota – Ulica Antona Malatinského (pomenovaná po legendárnom trénerovi Spartaka Trnava)
Trnava – Západ: nová ulica v rámci IBV Za traťou II., ktorá je rovnobežná s Čerešňovou ulicou – Ulica Adama Štrekára (pomenovaná po známom pedagógovi, držiteľovi čestného občianstva mesta in memoriam)
– nová ulica, ktorá sa nachádza v k.ú. Trnava a z určitej časti i v k.ú. Biely Kostol – Ulica Rekreačná
Trnava – Juh: spojnica Bratislavskej ulice a cesty I/61 – Zlievarenská ulica
Modranka: ulica rovnobežná s Jabloňovou ulicou, kolmá na Ulicu Hraničnú – Ulica Karola Ježíka (pomenovaná po zakladajúcom šéfredaktorovi denníka SME), prvá ulica vľavo, kolmá na novovybudovanú ulicu – Pásová ulica, druhá ulica vľavo, kolmá na novovybudovanú ulicu – Chrenová ulica, tretia ulica vľavo, kolmá na novovybudovanú ulicu – Orechová ulica, ulica rovnobežná s novovybudovanou ulicou, kolmá na Ulicu Hraničnú – Pri potoku.
V súvislosti s požiadavkou Výboru mestskej časti Trnava – Stred je navrhnuté, aby sa ulička spájajúca Hornopotočná a Pekársku ulicu, v tesnej blízkosti rektorátu Trnavskej univerzity pomenovala ako Stará ulica.

Ulož ako PDF
Napísal 9. februára 2008 1:07. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.