reklama

Pre PSA Peugeot Citroen začne pri Trnave vyrábať aj anglická spoločnosť TI Automotive

Ku spoločnostiam ako sú Gefco, Datalogic, Valeo, Sofitec, Streit či Faurecia pribudne v priestoroch Trnava Logistic Parku v tesnom susedstve automobilky PSA Peugeot Citroen ďalší investor. Je ním anglický dodávateľ komponentov pre francúzsku automobilku spoločnosť TI Automotive.

Developer priemyselných nehnuteľností Immo Industry Group (IIG) a jeho slovenský partner J&T Real Estate už začali s výstavbou závodu. Výroba má byť spustená v auguste tohto roka.
Podľa informácií zástupcov IIG na ploche 200 – tisíc metrov štvorcových bude TI Automotive vyrábať brzdové rozvody a rozvodové zväzky pre autá vyrobené v Trnave. Po čase by sa výroba mala rozšíriť o palivové rozvody a rozvodové zväzky, určené nielen pre PSA, ale aj pre ďalších výrobcov automobilov. V súčasnosti TI Automotive dováža komponenty do vozidiel Peugeot z českej republiky. TI Automotive zamestnáva v 27 krajinách sveta 16 – tisíc ľudí, v Trnave ponúkne prácu približne 50 zamestnancom.

Ilustračné foto: Immo Industry Group

Ulož ako PDF
Napísal 24. marca 2008 0:45. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.