reklama

Trnavský samosprávny kraj začína s rozsiahlou rekonštrukciou ciest

Už počas letných mesiacov odštartujú práce na opravách ciest druhej a tretej triedy v Trnavskom kraji.
Spoločnosť Cesty Nitra, a.s., ktorá sa stala víťazom tendra na dodávku rekonštrukčných prác vyhláseného Trnavským samosprávnym krajom (TTSK), uskutoční podľa slov Patrika Velšica z oddelenia komunikácie s verejnosťou TTSK v termíne do 31. októbra 2008 rekonštrukcie ciest v celkovej dĺžke viac ako 150 kilometrov v hodnote asi 400 miliónov korún.
„Pôjde o prvú z celkového počtu troch etáp. Druhá je naplánovaná na úvodnú polovicu budúceho roku, tretia etapa má byť ukončená do konca októbra 2009. Na financovanie použije samosprávny kraj prostriedky získané ešte v roku 2008 prostredníctvom bankového úveru vo výške 1,5 miliardy korún,“ uviedol P. Velšic.
Samosprávny kraj má vo vlastníctve 1 558 kilometrov ciest II. a III. triedy. Nový asfaltový povrch dostane približne tretina z nich. „Prednosť dostanú najviac poškodené úseky. Spolu s dodávateľom prác v týchto dňoch konkretizujeme, ktoré úseky ciest a v akom časovom slede budú realizované,“ poznamenal.
Súčasťou rekonštrukčných prác bude aj výstavba niekoľkých kruhových križovatiek.
V rámci I. etapy obnovia napríklad aj úseky Trnava – Špačince (4,2 km), Kátlovce – dechtice (3,6 km), Biely Kostol – Trnava (1 km), Smolenice – Trstín (3,3 km), D. Krupá – H. Krupá (9,2 km), Malženice – prieťah (0,7 km), Dolné Dubové (2 km), Biely Kostol (1,2 km), Ružindol (2 km).

Ulož ako PDF
Napísal 8. júla 2008 0:19. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.