reklama

Bratislavský investor chce postaviť v Dolných Lovčiciach až 216 nových bytov

Ešte na konci tohto roka plánuje bratislavská spoločnosť DL Group, s.r.o., odštartovať v obci Dolné Lovčice s výstavbou piatich bytových domov s celkovým počtom až 216 bytov.
Ide dosiaľ o jeden z najväčších developerských projektov bytovej výstavby v trnavskom regióne mimo samotného mesta Trnava. Investor predpokladá s dobou výstavby približne 24 mesiacov, realizácia stavebných prác by tak mohla byť ukončená v závere roku 2010.
Jednotlivé bytové domy budú mať 59; 57; 46; 33 a 21 bytov.
Spoločnosť DL Group si pre svoju plánovanú investíciu vybrala pozemky v okrajovej juhozápadnej časti obce s celkovou rozlohou takmer 24-tisíc metrov štvorcových. Lokalita je v súčasnosti bez funkčného využitia na neobhospodarovanej pôde. Súčasťou piatich bytoviek by mala byť aj materská škola s kapacitou 20 detí.
Po dokončení projektu by v Dolných Lovčiciach mohol stúpnuť počet obyvateľov až na dvojnásobok. V súčasnosti ich žije v obci asi 700, v obytnej zóne s rozlohou 2,4 hektára môže nájsť nový domov ďalších viac ako 750 ľudí.
K vyše dvom stovkám nových bytov bude prináležať aj 79 garážových státí a 163 parkovacích miest.
Orientačné a predbežné náklady na výstavbu odhaduje investor, ktorý sa podieľal už na realizácii viacerých projektoch v okolí Bratislavy, na 400 miliónov korún.

Foto: DL Group

Ulož ako PDF
Napísal 10. júla 2008 0:21. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.