reklama

Na Hlinách pribudnú parkovacie miesta aj kruhová križovatka

Mesto Trnava zahájilo v týchto dňoch územné konanie projektu „Rozšírenie parkovacích miest na sídlisku Na hlinách“. Už viackrát medializované problémy s nedostatkom parkovacích miest v tejto lokalite chce mesto riešiť vo viacerých etapách. Prvá z nich už postúpila do územného konania.

Projekt realizácie nových parkovacích miest Na hlinách so sebou prinesie aj ďalšie zmeny na verejných priestranstvách sídliska.
Autor projektu pripravované zmeny rozdelil na dva sektory: A (úsek ulice  medzi bytovými domami č.15 – 21 a 34 – 39) a B (priestor pred bytovým domom č .31).
Hlavnou zmenou, ktorú projekt rieši je prebudovanie súčasnej dvojprúdovej cesty na dva samostatné pruhy.
„V rámci sektoru A bude súčasná dvojpruhová komunikácia s obojstranným parkovacím pásom prebudovaná na dva jednopruhové protismerné jazdné pruhy s obojstrannými   parkovacími   pásmi   pri   každom jazdnom pruhu.
Chodníky pre peších široké 2,5 metra budú posunuté bližšie ku vchodom. Jazdné pruhy budú mať šírku 4,3 m. Parkovacie pásy so šikmým státím pod uhlom 75 stupňov , umiestnené medzi chodníkmi a jazdnými pruhmi budú široké 5 metrov. Medzi jazdnými pruhmi budú vybudované parkovacie pásy so šikmým státím pod uhlom 45 stupňov so šírkou 4,6 metra,“
citujeme z vypracovaného zámeru. Súčasťou prestavby cesty bude aj výstavba malej kruhovej križovatky s vonkajším priemerom 19 metrov. V sektore medzi domami č. 15 až 21 a 34 až 39 vznikne 46 nových parkovacích miest, čím sa ich počet zvýši na stosedem.
V sektore B-  pred bytovým domom č. 31 – bude riešené usporiadanie parkovísk otočením parkovacích pásov o 90 stupňov, teda kolmo na bytový dom. „Od žľabu pri výmenníkovej stanici v severnej časti po chodník v južnej časti bude vybudovaných 5 vetiev vnútorných komunikácií parkoviska šírky 6,0 m s obojstrannými parkovacími pásmi šírky 4,5 m s kolmým radením. Vnútorné komunikácie budú pripojené priamo na miestnu komunikáciu. Medzi treťou a štvrtou komunikáciou bude vybudovaný chodník pre peších šírky 2,5 m, ktorý bude plynulým pokračovaním chodníka pozdĺž bytového domu č.15-21. Po prestavbe v tomto sektore vznikne o 16 parkovacích miest viac.“
Povrchová úprava chodníkov bude z betónovej dlažby, na jazdné pruhy použijú asfaltový betón. Na parkovacích miestach bude betónová dlažba a liaty asfalt.
Súčasťou projektu je návrh nového verejného osvetlenia,  osadenie nového mobiliáru a riešenie sadových úprav.
Možnosti parkovania Na hlinách v budúcnosti zlepší aj pripravovaný projekt súkromného investora, ktorý tu plánuje postaviť niekoľkopodlažný parkovací dom.

Ulož ako PDF
Napísal 15. júla 2008 1:19. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.