reklama

SSC už hľadá dodávateľa rekonštrukcie Nitrianskej ulice v Trnave

Mesto Trnava pred týždňom predĺžilo platnosť stavebného povolenia na rekonštrukciu Nitrianskej cesty, investorom ktorej je Slovenská správa ciest (SSC).
Stavebné povolenie nadobudlo právoplatnosť ešte v roku 2006, odvtedy však investor s prácami nezačal. Ako sa však zdá, ešte viac ako stomiliónová investícia by mohla odštartovať ešte v tomto roku.

Hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SSC) Iveta Fedorová týždenníku Trnava Dnes potvrdila, že do začiatku stavebných prác na Nitrianskej ulici chýba možno len niekoľko mesiacov.
„V súčasnosti pripravujeme verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby. Začiatok stavebných prác na závisí od priebehu verejného obstarávania a aj od poveternostných podmienok. S prácami by sme chceli začať ku koncu tohto roka,“ uviedla I. Fedorová.
SSC plánuje vybudovať na Nitrianskej ceste v Trnave štvorprúdovú komunikáciu v úseku od diaľničného privádzača po križovatku s Tamaškovičovou ulicou.  Súčasťou stavebných prác bude aj realizácia nových chodníkov a výstavba kruhovej križovatky ulíc Tamaškovičova – Nitrianska – Sladovnícka. Vodiči sa tak zásluhou rekonštrukcie dočkajú na tomto kritickom nehodovom úseku zásadných pozitívnych zmien. Táto kruhová križovatka sa zároveň stane najväčšou v Trnave.
„Práce na rekonštrukcii cesty by mali trvať 24 mesiacov od podpisu zmluvy. Predpokladané náklady na stavbu sú približne 144 miliónov korún (4,78 mil. euro) s DPH,“ pripomenula Fedorová. Projekt Nitrianska počíta aj s inštaláciou nového odvodnenia, položenia povrchov komunikácií a sadových úprav, vďaka ktorým sa zlepší aj estetická a vizuálna stránka pri vstupe do mesta.

Ulož ako PDF
Napísal 16. júla 2008 1:23. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.