reklama

Polícia pripravuje bezpečnostné opatrenia pred derby Spartak Trnava – Slovan Bratislava

Polícia bude v utorok 23. septembra zabezpečovať verejný poriadok počas zápasu medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava.
„Z toho dôvodu budú v meste Trnava určité obmedzenia, ktoré musí polícia prijať, aby predišla narušeniu verejného poriadku. Dúfame preto, že občania prijmú tieto obmedzenia s pochopením, najmä po predošlých negatívnych skúsenostiach s nešportovým správaním sa fanúšikov,“ informovala hovorkyňa krajskej polície Martina Kredatusová.
Polícia s opatreniami začne už v skorých ranných hodinách a budú sa dotýkať hlavne Kollárovej ulice. Od 05.00 h bude pre verejnosť uzatvorené parkovisko oproti Parným kúpeľom, ktoré bude polícia využívať pre prísun policajnej techniky. Taktiež nebude možné parkovanie po obidvoch stranách cesty oproti štadiónu. pod južnou tribúnou.
Od 16.00h bude uzatvorená Kollárova ulica zo všetkých strán policajnými zátarasmi. Prejsť budú môcť len tí, ktorí na ulici bývajú. Športová ulica bude uzatvorená pevnými zátarasmi. Obmedzenia budú trvať do neskorých večerných hodín.
Zápas medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava začína v utorok 23. septembra o 20:15 hodine.

Aktualizované 22. septembra o 14:56 hodine:

Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ v Trnave: „Bezpečnostné opatrenia na zajtrajší futbal bude zabezpečovať 730 policajtov, včítane príslušníkov Železničnej polície a mestskej polície. Policajtov trnavského kraja prídu posilniť kolegovia z okolitých krajov. Zapojené budú všetky policajné zložky, z Bratislavy príde aj jazdná polícia. K dispozícii bude aj špeciálna technika – vodné delo a obrnený transportér. Bezpečnostné opatrenia budú trvať do neskorých nočných hodín.“

Vyhlásenie fanúšikov Spartaka Trnava:
„Z dôvodu nezmyselného uzavretia južnej tribúny počas derby, a podobne aj východnej, sme sa rozhodli pre nasledovné stanovisko:
ZÁSADNE ODMIETAME TAKÝTO POSTUP A Z TOHTO DÔVODU NEBUDE VYTVORENÝ ŽIADNY KOTEL A ZÁPASU SA NEZÚČASTNÍME.
Nemienime byť znova vyhnancami na vlastnom štadióne a už vôbec nie bábkou v rukách polície, ktorá rozhodne, kde budú domáci fanúšikovia. Vždy a všade platí, že obmedzenia, ktoré plynú z príchodu hosťujúcich fanúšikov znášajú hosťujúci fanúšikovia. Keď sa jedná o slovanistov v Trnave, je to, zdá sa, naopak. Naše vedenie si možno nechá diktovať nezmyslené podmienky, ale my nie. Toto prisluhovačstvo polícii, SFZ, vychádzanie v ústrety televízii ignorovať nebudeme a hádzanie polien pod nohy vlastným fanúšikom odmietame. Aj z týchto dôvodov sme pristúpili k vyššie uvedenému stanovisku. No druhej strane súčasný stav zdá sa vyhovuje.“

Southside Trnava, Northside Patriots, Underclock d(e)ads

Ulož ako PDF
Napísal 22. septembra 2008 1:02. Článok je zaradený do rubriky: Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.