reklama

Aj v trnavskom regióne máme podľa výskumu EuroRAP cesty smrti

Medzinárodná organizácia EuroRAP (Európsky program pre hodnotenie ciest) zverejnila po dvojročnom skúmaní slovenských ciest mapu miery ich rizikovosti. Hodnotenie Slovenska dopadlo podľa očakávania – zle.
Podľa EuroRAPu je na Slovensku stále vysoké percento ciest označených ako vysoko rizikových, čím ďalej ideme na východ republiky, tým je ich výskyt častejší.
V trnavskom regióne označila medzinárodná organizácia najhoršou čiernou farbou cestu I/61 v smere z Trnavy v smere na Bučany do Piešťan, rovnako dopadla cesta I/75 medzi Sládkovičovom a Galantou. A napokon za vysoko rizikový úsek považuje EuroRAP aj cestu od Jablonice na Senicu a Holíč.
O dva stupienky lepšie hodnotenie s označením „stredné riziko“ získala diaľnica D1 v úseku Senec – Piešťany a cesta  z Trnavy do Jablonice. Druhé najnižšie možné riziko – nižšie stredné – má rýchlostná komunikácia Trnava – Nitra. Úsek diaľnice D1 zo Senca do Bratislavy má najvyššiu známku – nízke riziko.
Zo známych úsekov slovenských ciest, ktoré iste poznajú aj trnavskí vodiči, sú považované za vysoko rizikové napríklad cesta z Nitry do Zlatých Moraviec, za veľmi nebezpečný je považovaný aj úsek za Považskou Bystricou na Žilinu. Najhoršou čiernou farbou je označená aj severná cesta vedúca z  Martina do Ružomberku.

Foto: EuroRAP

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2008 21:40. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.