reklama

Prvú dokončenú etapu obchvatu čaká kolaudácia, úsek je pred otvorením

Prvá etapa dostavby severného obchvatu mesta Trnava v úseku od Bučianskej cesty po Špačinskú ulicu bude dokončená a odovzdaná do prevádzky už v najbližších týždňoch. Stavebné práce si vyžiadali investíciu vo výške 440 mil. Sk s DPH (14,6 mil. euro).
Hovorkyňa Slovenskej správy ciest Iveta Fedorová zatiaľ nechcela špecifikovať konkrétny termín otvorenia 1,7 km dlhého a 11,5 m širokého úseku pre motoristov.
„V najbližších dňoch bude prebiehať preberacie konanie všetkých objektov I. etapy obchvatu, po preberacom konaní požiadame o kolaudačné konanie,“ uviedla. Až po skolaudovaní cesty bude možné spustiť úsek do prevádzky.
Slovenská správa ciest pokračuje aj v prípravách ďalších dvoch etáp, po dokončení ktorých sa severný obchvat spojí s výpadovkou na Senicu.
„V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby druhej etapy obchvatu a pripravujú sa súťažné podklady na zhotoviteľa stavby tretej etapy. Začatie výstavby v oboch prípadoch bude závisieť od pridelenia finančných prostriedkov,“ dodala I. Fedorová.

Ulož ako PDF
Napísal 9. novembra 2008 23:51. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.