reklama

Rekonštrukcia Coburgovej je v záverečnej fáze, odovzdať ju plánujú do 15. decembra

Rekonštrukcia Coburgovej ulice, ktorú započalo mesto Trnava v júli tohto roku, sa nachýlila do záverečnej fázy. Podľa informácií vedúceho kancelárie primátora mesta Trnava Pavla Tomašoviča „v minulých dňoch bola podaná žiadosť o kolaudáciu. Predpokladáme, že komplexná rekonštrukcia bude ukončená do polovice decembra 2008“.
Cesta na Coburgovej ulici od križovatky s Bratislavskou až po vstup do areálu bývalých Trnavských automobilových závodov (TAZ) bola po dlhé roky doslova nočnou morou pre každého, kto komunikáciu využíval.
Znovuvzkriesenie areálu TAZ v minulých rokoch prinieslo do lokality nové podnikateľské subjekty. Majitelia firiem a ich návštevníci preto očakávali, že takmer nefunkčná cesta sa čím skôr dočká rekonštrukcie.
„Na Coburgovej ulici bude okrem kvalitnej asfaltovej komunikácie vybudované aj  nové verejné osvetlenie, chodníky a ďalšie príslušenstvo,“ podotkol P. Tomašovič.
Investícia do projektu obnovy ulice má stáť mestskú pokladnicu približne 20 miliónov korún (664 -tisíc eur).
„Tou cestou som prechádzal denne niekoľkokrát. Niekedy som mal pocit, akoby ma vlastné auto prosilo, aby sme už po tých výtlkoch, jamách a starých betónových kockách nikdy viac nemuseli jazdiť. Skutočne, nehovorím len za seba, sme veľmi radi, že Coburgova bude čoskoro opravená,“ vyjadril svoje pocity podnikateľ pán Roman, obhliadajúc si pokračujúce stavebné práce.
Ako dodal Pavol Tomašovič, k oneskoreniu predpokladaného termínu odovzdania Coburgovej do užívania verejnosti by mohlo dôjsť len v prípade výrazne zhoršených klimatických podmienok. „Dúfame, že pokládke nového asfaltu počasie nezabráni a dodávateľ stihne práce ukončiť pred 15. decembrom.“

Ulož ako PDF
Napísal 21. novembra 2008 19:55. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.