reklama

Trnavská radnica bude mať bezbariérový vstup

Do konca tohto kalendárneho roku chce ukončiť mesto Trnava inštaláciu nového výťahu v priestoroch radnice. „V rámci snáh samosprávy o odstraňovanie bariér v uliciach mesta vzišlo aj rozhodnutie o vybodovaní výťahu na radnici. Stavebné práce začali v septembri, v rámci osláv 770. výročia boli načas prerušené, aby pokračovali v októbri. Dielo v hodnote štyri milióny korún, ktoré vynaloží mesto z vlastného rozpočtu, bude dokončené v decembri,“ informoval tlačový tajomník mesta Trnava Pavol Tomašovič.
Pôvodne plánovalo mesto vybudovať výťah v interiéroch budovy. Tento zásah v historickom objekte radnice však nevyhovoval po technickej stránke a navyše s ním nesúhlasili ani pamiatkári. „Inštalovať výťah vo vnútri starobylej budovy by bolo riskantným krokom. Preto je najlepším riešením osadiť výťah v exteriéri,“ dodal Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 21. novembra 2008 19:48. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.