reklama

Mesto pristúpilo k výrubu stromov

stromyV priebehu januára až marca roku bude prebiehať výrub stromov (v niektorých prípadoch už bol zrealizovaný) v ob­vodoch zelene Linčianska, Hlboká, Vozovka a Prednádražie. Na výrub drevín bolo vydané súhlasné rozhodnutie príslušných úradov.
Rozsiahlejšie výruby naplánoval Mestský úrad v Trnave na uliciach Nerudova – 5 kusov slivek, Beetho­venova-  jedna borovica, osem cypruš­tekov, päť tují, Clementisova – sedem smrekov a Ľ.Podjavorinskej – po jednej lipe, javore a marhuli a tri smreky.
“V drvivej väčšine prípadov prichádza k realizácii výrúbov na základe podnetov a požiadaviek občanov. Dôvodov na výruby drevín  býva viacero – stromy sú prestárnuté a choré, vy­tvá­rajú prekážky alebo zamedzujú prístupu svetla do bytov a zhoršujú ži­votné podmienky ich obyvateľov,” vysvetlila Ing. Ľubica Králiková z referátu správy zelene Odboru dopravy a komunálnych služieb Mestského úradu v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 30. januára 2009 0:21. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.