reklama

Automobilka PSA prepustí 190 ľudí, objem výroby by klesať nemal

psalogoGlobálna hospodárska kríza si vyberá svoju daň na mnohých frontoch svetového hospodárstva. Ako sa zdá, najvypuklejšie sa prejavuje okrem trhu s nehnuteľnosťami v automobilovom priemysle. Štatistiky predaja nových áut začali výraznejšie padať ako prvé v USA, v poslednom štvrťroku 2008 sa prepad začal výraznejšie prejavovať už aj v Európe.
Podľa slov hovorcu spoločnosti PSA Peugeot Citroen dôsledky hospo­dárskej recesie v spojení s ukončením projektovej fázy spustenia výroby nového mo­delu povedie v trnavskej automobilke k zrušeniu 190 pracovných pozícií. “Trnavská automobilka neplánuje znižovať objem výroby, preto sa úprava rozsahu personálu automobilky nedotkne počtu operátorov a uskutoční sa od marca do konca roka 2009. Tento plán už prerokovalo vedenie trnavského výrobného centra so zástupcami podnikového výboru OZ Kovo,” poznamenal Švec.
Kým medziročný pokles predajnosti nových vozidiel dosiahol takmer deväťpercentnú hladinu, vo štvrtom štvrťroku 2008 predstavoval pokles závratných viac ako 21%.
“Odhady pre rok 2009 hovoria o kontinuite klesajúceho trendu. PSA Peugeot Citroën Slovakia napriek tomu pokračuje v spúšťaní výroby nového modelu Citroën C3 Picasso v závode na Slovensku. Jeho projektová fáza si vyžadovala zvýšený počet zamestnancov. Aktuálna ekonomická situácia však vylúčila možnosť ich ďalšieho profesionálneho uplatnenia v rámci závodu.  Zamestnanci dotknutí redukciou dostanú možnosť rozviazania pracovného pomeru dohodou so štvor- alebo päťmesačným odstupným podľa počtu odpracovaných rokov. Vedenie ľudských zdrojov pripravilo program pomoci, ktorí im uľahčí nájsť si pracovné miesto v spoločnostiach patriacich do skupiny PSA, ktoré sú etablované na Slovensku, ale aj u svojich dodávateľov i u ďalších zamestnávateľov regiónu. Zabezpečí aj poradenstvo pri registrácii na úradoch práce,” pripomenul hovorca PSA v Trnave Peter Švec.
Ako dodal, v roku 2009 bude trnavská automobilka pracovať naďalej v dvoch plnohodnotných pracovných zmenách a pri doterajšej produkcii 850 vozidiel denne bude mať približne 3.000 zamestnancov. PSA Peugeot Citroën Slovakia vyrobil v roku 2008 viac ako 186 tisíc automobilov. Ide o medziročné zvýšenie objemu produkcie o viac ako 5 percent. V aktuálnom roku 2009 sa nepredpokladá vyšší objem výroby.

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2009 1:08. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.